Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet melih Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet melih
    Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    09:48
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler sol el amputasyonum var dün denizli devlet hastanesine baş vurduk alamazsın diye rapor verdiler itiraz edeceğiz bi sonuc cıkarmı protezim var onu götürmemiştim faydası olurmu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ahmet melih, hastane neye "alamazsın" dedi?

Üye
    ahmet melih Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet melih
    Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

hastane ''sol el bilek amputasyonu mevcut olan hastanın ''H'' sınıfı ehliyet alamamasına ittifakla karar verilmiştir yazıyor.

heyet bana ''kullanabilecek misin'' diye sormadı bile.ne yapmalıyız

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Allah ... versin! Akıl da yok, mantık da, vicdan da! Ulan bir el amputasyonunda sürücü olamayacaksa insanlar o zaman herkes araba sürerken iki elini de direksiyona kilitlesinler! Yahu bu kafalara kuşlar -yok yok filler- pislesin e mi!

Ben olsam başhekime çıkarım. Baktım ki o da insanlıktan çıkmış, doğruca soluğu Valilikte alırım. Hem herkesi şikayet eder hem de Vali'den gereğini yapmasını talep ederim.

Giderken örnek raporların çıktısını al: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...cin-rapor.html

Üye
    ATOM KARINCA Avatarı

Gerçek Adı
    Ayşe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    3364954
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    8

Denizli Devlet Hastanesi ve ehliyet raporu dendi mi tüylerim diken diken oluyor hala... "h sınıfı ehliyet alabilir" diyen aynı kurul (ikisinde de aynı nöroloji doktoru denk gelmesine rağmen) araç raporu için üniversite hastanesine sevk etti, ehliyet alınca at arabası falan kullanacağımı sandılar heralde Genel sekreterlikle ve hastane yöneticisiyle yaptığım görüşmelerde yavuz hırsız ev sahibini bastırdı resmen ve o rahat, pişkin, umursamaz halleri çok moral bozucuydu. Hiç üniversiteye gitmeden direkt mahkemeye gidecektim, lakin hastalığım nörolojik olduğundan haklıyken haksız duruma düşmekten korktum. Yeniden rapor çıkarıp ehliyetimi alabilmem aylarımı aldı...sakin bir zamanımda ayrıntılarıyla bimere yazacağım bütün yaşadıklarımı...

Üye
    ahmet melih Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet melih
    Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

atom karınca şuan hala rapor alamıyorum.bi kere başvurdun mu yeni başvuru için 6 ay kadar beklemen lağzım dediler.peki üniversite hastanesi nasıl,rapor verme yetkisi varmı;varsa bu yetkiyi kullanıyormu?siz nereden aldınız raporunuzu.şimdiden teşekkurler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Sürücü belgesi için tıp fakültesi de olur. Hatta, bence emniyet'e gidip bir müdürle konulun ve hangi hastaneden rapor alırsanız kabl edeceklerini sorun. Özel hastane raporu dahai kanul edilebilir yasal olarak.

Üye
    ahmet melih Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet melih
    Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet 7 aylik imtihan gibi surecin ardindan sonunda raporumu cikardim.toplamda 4 rapor aldim denizli devlet hastanesinden 0 olumlu yanit...son raporlari bashekimin bile guldurecek cinstendi.beni yani ortopedik engelli birini rehabilitasyona sevk ettiler.en sonunda izmirden tepecik e.a.hastanesinden aldim raporumu.eger ddh den rapor cikmiyosa baska hastaneden cikaririz dedik.zorlama sonucunu cikarttik.
    hepsi dedem yasinda ileri gorussuz at gozluklu insanlar.denizlide yazildigim kursta hic kimse raporunu denizliden almamis.sonuc olarak ehliyetimi alabilecegim ins.denizliden rapor cikartacak arkadaslara Allah sabir versin diyorum ne diyim...

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yönetmelikte:
    "b) Üst ekstremitenin dışında ekstremite noksanlığı (doğuştan veya sonradan) halinde Ortopedi uzmanının kanaati uyarınca H Sınıfı Sürücü Belgesi verilir. Ancak, üst ekstremitenın tek taraflı noksanlığında da Ortopedi uzmanının kanaatiyle, H Sınıfı Sürücü Belgesi verilebilir. "
    okumuştum. Biz bu gruba girmiyor muyuz? ben onu merak ediyorum.
    Benimde doğuştan sol el parmaklarım yok(filmde bilek kemiği ve avuç ayası kısmı sanırım el tarak kemiği oluyor görülüyor) Ancak ankara hastanesi "sürücü olamaz" raporu verdi. Heyette hemen hemen 10 saniye durdum. Doktor yeni gelmiş belli ve yönetmelikten, gelişen teknolojiden haberi yok. Benim durumumda olup özel poliklinikten rapor alan birkaç arkadaşım var. Ankara hastanesine sorduğumda "rapor kişisel basvuru tipinde olduğu için biz emniyete göndermeyiz bunu" dediler. Emniyet yönlendirse idi emniyete de bir örnek gidermişti. Ben şimdi sürücü kursu ile görüşüp anlaşmalı oldukları bir poliklinikten bu raporu alsam olmaz mı?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Üye
    yldz23 Avatarı

Gerçek Adı
    hamza
    Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    00:52
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm kardesım ben elazıgdan yazıyorum benim sag el sol ayak ampute ve h sınıfı ehlıyetım war sana bıraz zorluk cıkarmıslar

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Abi doktorlar mevzuattan ve şuanki teknolojiden habersiz. Arac tertibatlarindan da. Beni 20 saniye muayene etti birakti. Rapor sonucunda özel tertibat raporu değil h sınıfı ehliyet icin istiyorum dediğimde aradaki farkı bilmiyordu. En son vergi indirimi istemiyorum ehliyet istiyorum dediğimde ben onu bilmem dedi. Allahın verdiği bir dert, kulun sebep olduğu bin dert.

Şimdi de emniyette bazen özel poliklinik raporunda sıkıntı çıktığını duydum: Resmi gazetede yazana göre:

MADDE 4 – (1) Sürücü adaylarının genel sağlık muayeneleri pratisyen tabip veya uzman tabip tarafından bu Yönetmelik hükümlerine göre yapılır. Tabiplerce düzenlenen raporlar, resmi kurumlarda kurum mühürü ile, özel hastanelerde başhekimlerce, diğer özel sağlık kuruluşlarında sağlık kuruluşunun mesul müdürünce, muayenehanelerde ise muayenehanenin bulunduğu ilçenin sağlık grup başkanlığı, sağlık grup başkanlığı bulunmayan merkez ilçelerde il sağlık müdürlüklerince, isim ve imza yönünden onaylanması gerekmektedir. Tabiplerce verilen sağlık raporlarının gerçeğe uygun olmamasının tespiti halinde bu raporlar geçersiz sayılır ve sorumlular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur. Bu tabipler bir daha sürücü adayı sağlık raporu veremez ve daha sonra verecekleri raporlar geçersiz sayılır. Bu husus Emniyet Genel Müdürlüğüne bildirilir. Aile hekimliği uygulamasına geçilmiş illerde bu raporlar Toplum Sağlığı Merkezi tarafından da verilebilir.

Özel hastanelerde sorun çıkmaması gerekiyor diye düşünüyorum ama ben? H sınıf ehliyet alırken.
    Konu gökhan_ tarafından değiştirilmiştir (12.09-2014 Saat 17:06 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Teknolojiden haberdar olmaya gerek yok ki! Bir eli/kolu olmamak araç kullanımında hiç bir soruna yol açmaz. Domuzuna zorluk çıkartıyorlar!

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bülent abi cidden anlamıyorum. Ben manuel araç bile kullanabiliyorum. Yok resmi gazetede "ortopedi doktorunun onayı ile h sınıf ehliyet alabilir" ibaresi var "özel hastanenin başhekim tarafından mührü ile rapor geçerli" ibaresi var. Ama ne bizim doktorumuz iş biliyor, ne emniyette çalışan personelimiz.
    Allah aşkına abi "sürücü olamaz" nedir. En olmadı "Direksiyondan topuz ile araç kullanır" de veya "Direksiyondan kumanda ile araç kullanır de" Ama uygulamadan, techizattan, prosedürden bir haber bu doktorlar.
    Aşağıda bir hamsterin kamyon direksiyonunu nasıl çevirdiğinin videosu var, başka bir videoda ise ellerini kullanmadan açılan bagaj kapısı. 10 Sene önce bunları düşünmek zorken 10 sene sonrası ne olur kim bilir. Ama hala bizim doktorlarımız saçmalamaya devam etsin.
    Volvo Trucks - The Hamster Stunt (Live Test 2) - YouTube
    Ford KUGA - with Hands-free Tailgate - YouTube