Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    gümrükte ihale usulu satılan araçları alma şansımız varmı ? engelliye nasıl kolaylıklar saglanıyor ? 180binliralık aracı 110 binliraya alınabiliyormuş.
    konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum. yani yurt dışından getir götür olayı olmadan burdaki gümrüktende aynı şartlarda alabiliyorsak yurtdışından getirmek biraz sacma olur sanırım.

Üye
    bülent yalçın Avatarı

Gerçek Adı
    T.C bülent yalçın
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

Yurtdışından araç getirmenin şartları belli
    o yüzden bu araçlar o kapsama girmez sanırım

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

tamam o şartlarda uygun degilmi sizce ? yani en az %40 rapor ve 1600cc sınırlaması başka şart varmı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

Rapor oranının hiç bir ilgisi yok. Özel donanımlı araç kullanabileceğine dair rapor ve Ankara Naklihane'nin ithalat izni lazım. Bence en doğru yol Naklihane'ye gidip oradan net bilgi edinmek.

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu araçların alıcılarıda satıcılarıda çok farklı insanlar! herkeze yedirmezler , ihaleli gümrük aracları hep şahibeli kişilerin elinde!!! yani anlıyacağınız zor! bilmem anlatabildimmi?! adamını iyi bulman gerek ve el altından yedirmen gerek!

Üye
    Sametylmz Avatarı

Gerçek Adı
    Samet YILMAZ
    Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

En son gümrükteki ihaleyle ilgili okuduğum haber Gümrükteki malların ihale günü Çetenin bir kaç elemanı kapıda dikiliyor şüphelendikleri kişileri ihlaeyemi geldin diye souryor evet cevabı verirsen seni oradan apar topar uzaklaştırıyor ihalede içeride %70 i anlaşmalı çete elemanları oluyor malı ucuza kapatıyorlar. @mehmetselçuk bundan bahsetmiş heralde.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

bülent abi bence bu konuya bir el atmalısın benim düşündügüm gibiyse eğer engellilerin yurt dışı çilesi bitebilir diye düşünüyorum..

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar o arabaların yurt içerisinde kullanılabilmesi için yurt dışından gelen eşyaya ait ödenmesi gereken bütün vergilerin ödenmesi artı ihale bedelinin ödenmesi koşulu sağlanmalıdır. bu şu demek : burdan para yiyen insanlar sadece ihale üzerinden para kazanıyorlar kıssaca ihaleyi düşük fiyatla kapatıp bütün vergilerini tam olarak ödeyip para kazanmaya çalışıyorlar. bu bilgilerin ışıgında engellilerin burdan kar etmesi tamamen 100000000 da 1 tesadüf gibi bir şey olur çünkü engellinin karı vergi avantajındadır bu avantajı alabilmesi ise bagzı şartlara baglıdır velvelev hem bu şartları taşıyacak hem ihaleyi ucuza kapatacak hem araba şansına iyi çıkacak hemde ordaki ihaleciler ses çıkarmayacak ( yazarken yoruldum varın siz araştırırken yorulmayın sadece okuyun yeter )

saygılar sunarım

Üye
    juiceles Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Şehir efsaneleri dolaşıyor burada, ankarada ikamet etmekteyim 3 ay once kendime ihaleden araç aldım. 6-7 kere ihaleye girdim, 3 ay oncesineymiş kısmet, dediginiz olay 10-15 sene oncesinde olan şeyler, artık oyle şebekeler ceteler yok, zaten binanın kendi guvenligi var yasal yurumek zorunda hersey, hatta ihalede otomotiv firmaları da katılıyor ihale yapan kurumun memurları bile tanıyorlar onları isim olarak şahıs olarak ama adam yanımda oturuyordu, yüksek vuran alır o kadar basit
    sadece şu yapılabilinir, misal a aracı alacasınız ihaleden 1 gun once araca bakmaya gittiniz aracı calıstıramadıgınız için motor durumu nedir bilemiyorsunuz bekçiye bişiler sıkıştırıp en azından dosyaya bakmaya izin verirse verir, başkada bişi yapılmıyor.

sayın "UnFeeLinq" engellilere tasiş gümrük ihalesinden bir indirim oldugunu düşünmüyorum, tabi düşünceden öte soruşturmak lazım ama ihale kurallarını okursanız engellilere yönelik hiç bir yazı yok zaten dedigim gibi yüksek vuran aldıgı için aracı bişi yapılamaz, ama genede sormak istiyorsanız ergazi tasiş i arayıp sorabilirsiniz.

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

burak verdigin bilgiler için teşekkürler bu konunun üstüne gidecegim. senin aldıgın araçtan biraz bahsedebilirmisin ? aldıgın araç marka model neydi piyasası nedir sen kaça aldın ?

DADAŞ06;

cihan engelliler zaten vergiden muaf olmuyormu ? yani vergi olayı olmayacagını düşündügüm için avantaj saglıyacagını düşünmüştüm ben. gümrükten ithal belgesi alıp bu araçların ihalesine girmek hiçte mantıksız gelmiyor bana. sonuçta gümrükte kalmış ve yurtdışındaymış gibi işlem gören araçlar bunlar.

Üye
    juiceles Avatarı

Gerçek Adı
    burak
    Son Giriş
    09.11-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben 2003 model Renault Espace 3.0 dci aldım, motor sorunluymus aldıgımda bilmiyordum, alırken iyi fiyata kaldı bende 18,000tl ye aldım motor masraf felan derken 27 ye mal oldu piyasası 33bin civarında, motor işi olmasaydı gayet kelepir denebilecek fiyata almıs olacaktım ama kısmet, zannedersem yutdışı gibi işlem görmüyor bu araçlar, yurtdısından aldıgınızda muhattab olacagınız birisi var kişi olarak, ama burada bakanlıkla muhattab oldugunuz için engellilere yönelik bi uygulama olmadıgını düşünüyorum.