Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    destanx Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    22:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    öncelikle herkese mrb ve slm lar
    Benim oturduğum ilçede bana bu konular hakkında yardımcı olan yada yol gösteren olmadı. Ne kadar sordumsa ya ona git yada buna git dediler 2 gündür dolandım durdum ve sizden yardım bekliyorum.

1-) Normal bir vatandaştan aldığım otoyu üzerine tertibat taktırıp engelli otoya cevirdim o zamanadan bu zamana kadar kullandım. Şimdi bu aracımı normal birine satmam yada sıfır bir otoya cevirmek istiyorum elimdeki otoyu normal bir vatandaşa satmam için nasıl bir yol izlemem gerekir? Sıfır bir oto almak için bayii verirken nasıl bir yol izlemem gerekiyor? (sıfır oto alırken elimdeki aracı verip peşinata saydırıp üzrene bir miktar para vermek )

2-) Sıfır bir oto alırken nasıl bir yol cizmem gerekiyor? oranım %51 üzerinede tertibat takılmak zorunda.Sol bacağım dizden anbute sağ bacağımdada azda olsa (bilekte) polyosekeli var.
    Bana bu konular hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim ilçede ve bölgede bu işlerden anlayan yok yada uğraşmak istemeyen çok buda beni yıldırıyor.
    bayrama kadar yeni aracıma kavuşmak istiyorum lütfen bana yardım edin şimdiden teşk

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Zaten normal birinden almışsanız ilk aracınızı satışında herhangi bir kısıtlama bulunmuyordur,
    Aracı noterden sattıktan sonra makine mühendislerine proje çizdirip tertibatı söktüreceksiniz ve muayenesi yapıldıktan sonra trafikten tescil ettireceksiniz... Bayiilere satacaksanız alıcıda yapabilir belki bu işlemleri, uğraşmayabilirlerde.. şansınıza...
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-islemler.html

Daha sonra özel donanımlı araç ibareli raporunuz vardır zaten, H sınıfı ehliyetinizde vardır. diğer işlemleride bayiiler halleder.
    Raporda belirtilen özel donanımı usulüne uygun olarak araca taktırır, o şekilde tescil ettirir, sonra o tescil belgeleri ve raporla birlikte vergi dairesinde işlemi tamamlattırırlar.

Üye
    destanx Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgiler için çok teşk sanırım rapor yeniden alınacak çok eski. Mtv muaf olmak için sanırım özel donalımlı araç yazdırmam gerekiyor rapora işin tuhafı şu sadece cıkarı olan birşeyler anlatıyor buralarda yok gel ben sana yol göstereyim demiyor yada ben doğru yerlere sormuyorum

peki MTV muhaf olmak için rapora özel donalımlı ibresi yazmak zorunluğu varmıdır?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-sartlari.html
    3/ e) Sağlık Kurulu Raporlarının Tarihi
    Kanunun 7 nci maddesinin 2 numaralı bendindeki istisnadan yararlanmak için, 29/6/2006 tarihli ve 2006/10660 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının Resmi Gazetede yayımlandığı 16/7/2006 tarihinden önce alınmış olan raporların, söz konusu Kararname eki "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak yenileneceğine dair ÖTV mevzuatında herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu tarihten önce usulüne uygun olarak düzenlenmiş olan sağlık kurulu raporları da ÖTV istisnası uygulamasında geçerli bulunmaktadır.

der...

Raporunuzda 'özel donanımlı araç kullanır' ibaresi varsa, tarihi önemli değil çünkü H ehliyetinizi almışsınız zaten, MTV içinde uygun olur. 2. el aracında donanımlı olduğunu söylediğiniz için raporun olduğunu varsayıyorum...
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ygulamasi.html

Üye
    destanx Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşk bu cvp lar bana ışık olacaktır eminim şimdi işe ilk baş raporumdam başlayacağım sizinle ve hepinizle olmak benim için en güzel olan bugüne dair ii bir gece sizinle olsun

Üye
    yıldomm Avatarı

Gerçek Adı
    yıldıray oral
    Son Giriş
    21.02-2016
    Saat
    09:38
    Yaşadığı Yer
    fethiye-muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben 4 ay once opel astra aldım otomatık vıtes eskı arabamdaki aparatı yeni arabaya takıp verdiler butun işlemleri bayıı yaptı eskı arabamıda bayıye sattım ustunun parasını verdım bırtek imza atmak için gittim hepsı bu

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

İkinci el olarak almış olduğun için, sadece proje değişikliği yapmalısın, ondan sonra satabilirsin. H sınıfı ehliyeti, rapor "ki engelliniz sağ el veya sağ ayakta ise" raporunda tertibatlı diye belirtmelisin. Bundan sonraki süreçte beğendiğin araç bayiisine gitmen kalıyor...

Üye
    destanx Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bana cvp yazan arkadaşlarıma yürekten teşk peki azda olsa bilgim olan rapor konusunda bana bilgi verebilirmisiniz? yeniden rapor almam gerekiyor ilk baş nereden başlamalıyım? neler gerekiyor? ilimizde bulunan devlet hastahanesi raporu geçerlimidir? bu konular hakkında bilgi verebilirseniz hafta içi işimi halletmeyi düşünüyorum

site bana çok yardımı dokundu ve dahada yardımı olacağına eminim bilgileriniz bana gecede olsa bir ışık olacaktır teşk

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

merakımı mazur görün, ben şu konuyu halen anlamadım.
    siz ikinci el araç alırken rapor istemediler mi sizden, sizin daha önceden özel donanımlı araç ibareli raporunuz ve H sınıfı ehliyetiniz yok mu?
    ikinci el aracı alırken istemediler mi bunu sizden...

Üye
    destanx Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

soruyu bekliyordum)) H sınıfı ehliyetim var. Raporumu alalı 11 senen oldu o gün bu gün çok şey değişmiştir ve öylede olmuş. hergün yeni bir şeyler değişiyor H ehliyetimde özel donalımlı ibaresi yazmıyor? 2003 ten bu yana ben bile eskidim bunları sormamdaki amaç yaşadığım yerde konular hakkında bilgisi olan yok yada yardım için uğraşmak istemen çok seç beyen tarzı birde iş yerinde her seferinde izin alamıyorum 2 gün dolandım durdum şimdi rotam yeniden rapor almam elimde eski raporum yok o zaman özel donalımlı yazdırma şartı yoktu sanırım sadece tek bir raporla hem ehliyet hem MTV vergisinden muhaf sayıldım sanırım bu safer oldu

cepten yazmak baya bir zorluyor beni kusura bakmayın

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Ben sormaya çalışmıştım aslında yukarda ) evet evet oldu şimdi, tabi öyle yapın öyleyse.
    Yeni rapor alın, yetkili hastaneler 'den birinden alabilirsiniz.. özel donanım ibaresi olsun, emniyetten ehliyetineze işlettirin ibareyi.
    Yine tek raporla ikisindende muaf olacaksınız, hastaneden 3-5 nüsha isteyin. Ehliyet-ÖTV-MTV'de kullanırsınız...

Şöyle bir dilekçeylede başvurabilirsiniz aslında, yeniden rapor almak zorunda kalmayın diğer haklarınızdanda yararlanmak isterseniz:
    http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html

Üye
    destanx Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi ve ilgi çok teşk kelebek verdiğin bilgiler benim için çok memnun edici benim oto bayrama yetişir inşallah yeni ve yeniden yeni konularda buluşmak ve tartışmak üzere teşk

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Rica ederim hayırlı haberlerinizi bekliyoruz, dilerim yetiştirirsiniz..

Ayrıca unutmuşum az önce diğer haklar demişken: http://www.engelliler.biz/forum/dige...e-rehberi.html

Üye
    destanx Avatarı

Son Giriş
    16.04-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bak şimdi gider ayak ekledin gene bilgiyi hemen bende konuya daldım Özürlülerin yararlanabileceği haklar ve haklarıyla ilgili site rehberi çok güzel bir sunum oldu.Bu gece gene uyku yok bana gene takılı kaldım konulara aşamadım ben bu dünyayı habire dönüyor dönsun bakalım bi eklemede benden ben uydurdum BİR ÇOBAN VARDIR GÜTMEK İÇİN KOYUN BEKLER BİR KOYUN VARDIR GÜDÜLMEK İÇİN ÇOBAN BEKLER ASIL İŞ SABAH BENİ İŞ BEKLER HEMDE MESAİSİİLE )) İİ GECELER tekrar görüşme dileklerimle

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tüh, bilseydim yarına saklardım bunuda Ama siz yinede işinizden olmayın sonra aracın borcunu nasıl ödeyeceksiniz, değil mi

Siz vaktiniz oldukça inceleyin, ilgili bölümlere başlık açıp merak ettiklerinizi sorun. Şimdi acil olan araç konusuydu, diğerlerinide zamanla halledersiniz...

Bende iyi geceler diliyorum..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon