Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yeko Avatarı

Son Giriş
    25.10-2013
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Forumlarınızı takip ediyorum, okuduğum şeylerle benim başıma gelen uygulamalar maalesef aynı değil,

%97 özürlü raporu bulunan annem var maalesef, ve ben annem için bu verilen hakkı kullanmak istedim, öncelikle sulh hukuk mahkemesine başvurdum. normal vesayeti almak için, bu işlem altı ayda ancak bitebildi, sonrasında araç alımı için başvurumu yaptım, zira aracı annemin adına bir kuruş bile borçlanmadan peşin olarak alacağımı ve bu aracın beş yıl boyunca vergisi bile olmayacağını belirttiğim ve annemin maddi manevi her masrafını ben karşıladığım ve de devletimin bana bu hakkı verdiği halde alamadım. bu konuda ki fikir, bilgi ve yardımlarınızı bekliyorum...

Üye
    selçuk_23 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aracı almanızda herhangi bır sıkıntı yok bence sız hangı bayıye gıttınız yanı hangı fırmanın bayısıne bence sadece tek bır fırmaya bağlı kalmayın farklı illerdeki bayileride arayıp sorun

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Farklı bayilere başvur, bir çok bayi engellilye araç satmamak için bin türlü yola başvuruyor. Senin kanunsal yasal hakkın bu ve kullanabilirsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Mahkeme araç alımı için izin vermedi anladığım kadarıyla? Öyleyse eğer, maalesef tek yetki hakimde... Onun kararına karşı itiraz mercii var mı, bilmiyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yeko Avatarı

Son Giriş
    25.10-2013
    Saat
    10:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet maalesef normal vesayeti aldığım halde devlet tarafından böyle bir hak bana verildiği halde, kısıtlıyı borç altına almak olmaz diye saçma bir yanıtla red edildi. kısıtlı dediği kişi benim annem ve kendisi 9 senedir maalesef yatalak. ve zaten kendisinin 9 senedir maddi manevi her türlü ihtiyacını oğlu olarak ben karşılıyorum. öyle bir şey ki hakim sana bir gün verip duruşma bile yapmadan kendi kararı verip beni dinleme gereği bile duymadı. sonuç olarak bu bana devletim tarafından verilmiş bir haktır, fırsat değil. ben annemi kesinlikle bir tl bile borç altına almadan aracı peşin olarak alacaktım, bunu bile dinlemediler...

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

karara itiraz edin. bi üst mahkemeye başvurun. sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. sonuç itibariyle bu araçla annenizin belli ihtiyaçlarını da karşılayacksınız.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Veysel arkadaşımızın dediği gibi itiraz edin o karara karşı. Neden bu tür zorluklar çıkartırlar anlamak mümkün değil!