Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hyundai ix35 1.6 gdi otomatik style paket.hyundai sitesinde var araç 62700 tl fiyatı var.fiyatta olmayan ne onu anlamadım.azmı çokmu.malatya kavuklar hyundai aldığım yer.elit paketide 50000 tl fazlalık cam tavan,akıllı park,deri koltuk,ısıtmalı koltuk hatırladığım kadarıyla bu fiyatlar ötv düşünce galiba onu anlamadınız.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Tamam cahit şimdi anladım elite paket fiyatına bakmışım, aracı bende çok beğeniyorum ancak yakıt konusu canımı sıkıyor bu yüzden alıp almamak konusun da çok kararsız kaldım, gene hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekürler arkadaşım.yakıtını binince yazarım.lpgde takılıyor.ama ben yılda 5000 km zor yaparım.o yüzden yakıtına pek bakmadım.yüksek olduğu için kas hastası olarak eğilmeden inip biniyorum.acelen yoksa yılbaşında çeşitli modellerin dizel otomatikleri çıkacakmış.

Üye
    balaban_ Avatarı

Son Giriş
    01.11-2013
    Saat
    01:47
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zekito;

Evet alabilirsin.Ben 2007 yılında yurtdışından ithal ettiğim aracımı satmadan 3 ayönce yurtiçinden ötv muafiyetli sıfır araç aldım.Ama sadece bir tanesi mtv den muaf oluyor.Yeni aracı mtv den muaf tutarak eski aracın mtv sini ödeyerek iki araç elinde kalabilir.

Üye
    zekito Avatarı

Son Giriş
    02.06-2017
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Cahit Bey, yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah.

Bu durumda ben de 02.08.2009 tarihinde ital ettiğim aracı satmadan yurt içinden ötvsiz araç alabilirim. Bilgi veren herkese çok teşekkür ederim.
    Mahkeme sonuçlanınca devrini veririm demişsiniz, mahkeme ile neyi kastettiniz acaba?

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zekito arkadaşım mahkemeden kastım 2009 ekim ayında ithal araç vergisiz satışı 10 yıla çıkarıldı.bu tarihden önce alan arkadaşlardan bazıları dava açtı.satış şartı 5 yıl olmalı diye kazandılar.danıştayda gümrüğün itirazını ret etti.bu kararın netleşmesini bekliyoruz.netleşince 2009 ekimden önce ithal araç alanlar 5 yıl geçince vergisiz satış yapabilecek.zekito arkadaşım yalnız 02-08-2009'da ithal etmişsin.5yıl dolmamış.02-08-2014 yılında ancak yurtiçi ötv'siz araç alabilirsin.

Üye
    zekito Avatarı

Son Giriş
    02.06-2017
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cahit Bey, bilgiler için teşekkürler. Evet benim henüz 5 senem dolmadı farkındayım. Benim engelim de sol kol zaten, şu an kanuna göre yurt içinden alamıyoruz, bunun mücadelesini veriyorum. Oldu ki kanunda düzenleme yapıldı ki yapılacağına çok inanıyorum, o zaman başja ne gibi sorunlarla karşılaşırım diye bilmek istedim.
    2009 dan önce getirilen araçların vergisiz satışı konusunda ben Anakara gümrüğü aradım, 10 yıl geçerli diyorlar ve mahkeme kararından da haberleri yok sanki. O kararın çıkması da çok kolay olmayacak.
    Benim anlamadığım şu; insanların mağdur olduğu çok net görünürken yıllarca neden bir düzenleme yapılarak çözüm üretilmiyor. Bir düzenleme yapmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz görüyoruz.
    Başka bir şey olsa 1 gecede kanun değişir ama.

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar gümrükler müdürlüğüne sordum gelen cevap.5 yıl dolunca araç almanızda bizce sakınca yok.maliye bakanlığına sorun diyor.zaten onlar genelge yayınladılar.eski aracı satmadan yenisini alabilirsiniz.diye.ancak mtv'de birini seçeceğiz.
    T.C.
    GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI
    Gümrükler Genel Müdürlüğü
    Tarih :25/09/2013
    Sayı :17226
    İlgi : 23/09/2013 tarihli başvurunuz.

Sayın Cahit GÖNEN,
    Mezkur dilekçeniz incelenmiştir.
    2009/15481 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki "4458 Sayılı Gümrük Kanunu'nun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Karar"ın 107 nci maddesi uyarınca malul ve sakatların kullanımına mahsus araçların fiili ithal tarihinden itibaren üç yıl geçmedikçe başka bir malul ve sakat olan bir kişiye; on yıl geçmedikçe malul ve sakat olmayan kişilere gümrük vergileri tahsil edilmeden satışı, hibesi veya devri yapılamamaktadır. On yıl sonrasında ise söz konusu araçların satışı veya devrinde gümrük vergileri (ÖTV dahil) aranmamaktadır.
    Dilekçenizde bahsettiğiniz üzere yurt içinden tekrar araç iktisap etmenize gümrük mevzuatı açısından bir engel bulunmamakla birlikte bu konuda ÖTV Kanununun uygulayıcısı olan Maliye Bakanlığı'na başvurmanız yararınıza olacaktır.
    Konuyla ilgili olarak detaylı bilgiye,
    Engelli Kişilere Tanınan Muafiyetler
    adresinden ulaşabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12