Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu nasıl bir düzen nasıl hukuk devletidir biri bana izah etsin!
    Ben yaklaşık bundan yaklaşık 10 yıl kadar önce "Vatani görev" den başka her şeye benzeyen bir PSİKOLOJİK İŞKENCE sürecinden geçerek % 45 oranında psikolojik engelli olarak tanımlanmış biriyim.. Şimdi buraya kadar iyi güzel! Söz konusu devlet; Bana önce bir rapor verdi ve bu raporla türkiye nin değişik şirketlerinde çalışma fırsatı buldum. Almış olduğum eğitimle asla bağdaşmayan saçma sapan görevler bir yana ücret ve sosyal haklar konsunda yaşadığım bir yığın haksızlık da cabası. Neyse bu dönemde bir fırsat doğdu ve Devlet memuru olarak atanma şansı buldum. Şükür ki rahat bir işim ve kendimi güvende hissediyorum. Ancak bu aptal sistem! "Kusuruma bakmayın ama gerçekler acıdır" şimdi bana diyor ki; Senin bu şekilde trafiğe çıkman diğer insanlar için tehlike arz ediyor.. Şimdi;

1: Bir insan düşünün! Okur ken üniversiteye kadar eğitim alırken Etrafındaki hiç kimse için tehlike arz etmiyor!!

2: Özel sektör de istihdam edilirken hem de hiç bir hak hukuk tanımadan "İkinci sınıf vatandaş muamelesi" görürken Etrafındaki hiç kimse için tehlike arz etmiyor!!

3: Yasal mevzuata uygun bir şekilde herkesin kullandığı B sınıfı araç ehliyeti alırken Etrafındaki hiç kimse için tehlike arz etmiyor..

4: Amma iş % 40 ın üzerindeki engellilere verilen H sınıfı ehliyet alma ya gelince pat diye malum yerlerden bir bahane çıkıyor ve aynı kişi Etrafındaki toplum için tehlike arz ediyor.

Ve bir "hukuk devleti" düşünün ki; O devleti yönetenler, Utanmadan sıkılmadan hicap duymadan "Engelliere yönelik Pozitif Ayrımcılık" tan ve Toplumsal Entegrasyon dan bahsediyor. ŞİMDİ SORUYORUM! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu??!! Eğer beni vatandaş olarak kabul etmiyorsanız Söyleyin Tabiyetimi değiştireyim ya da gerçek bir hukuk devleti nde olması gerekeni yapın ve bana bu "Hukuksuz uygulama" nın yasal mantıksal ve ahlaki gerekçelerini söyleyin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Aynen katılıyorum! İlaç kullanan ve yaşamına olağan şekilde devam eden birisi hiç kimse için risk oluşturmaz.

Sokakta her an kabadayılık yapan, güç gösterisini adamlık sayan, karşısındakini ezmeye çalışan binlerce insan varken, trafikte herkes her an canavarlaşıyorken, sağdan-soldan trafik kurallarını ihlal eden bir sürü dangalak her an kaza riskini burnumuza sokuyorken, "sen psikolojik tedavi görüyorsun" diyerek insanların en temel haklarını ellerinden almak bana vicdansızca ve mantıksız geliyor.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    2

Bu konuyu neden gündeme getirdim biliyor musunuz; Çünkü bir hukuki süreç başlatmayı düşünüyorum benim durumumda olanlar için emsal teşkil edecek bir dava açmayı planlıyorum bütün hazırlıklar tamam yalnız olayın kitleselleşmesi adına diğer engelli kardeşlerimin de yanımda olmasını istiyorum. A.İ.H.M ne kadar götürebiliriz bu konuyu önemli olan yanımda birilerinin bulunması. Avukat temini konusunda pek zorlanacağımı sanmıyorum elimde belge de var her türlü hakkımı arararım tek istediğim benzer durumda olanları bir araya getirmek ve bir sinerji oluşturmak.

BU FAŞİZAN UYGULAMAYA KARŞI SAVAŞ AÇTIM.. Benimle birlikte hareket etmek isteyen arkadaşlarımdan özel mesaj bekliyorum.. BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR ARKADAŞLAR

Üye
    Aretias28 Avatarı

Son Giriş
    13.05-2014
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    insanların yarıdan fazlası zaten psikiyatrik desteğe ihtiyacı var ülkemizde. ama psikoloğa gitmeyen ve psikopatça hareketler yapan insanlar sorun teşkil etmiyorda, tedavisini gören insanlarmı sorun teşkil ediyor? çok tutarsız bir uygulama olmuş.