Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Infested Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selamlar .
    Biz ailecek düşündük ve %96 raporu bulunan ablamın adına araç almaya karar verdik . Gittik Citroen bayisine . Satış müdürü ile konuştuk . Aracı beğendik . Bizden raporu noterde tastikletmemizi ve aracı kullanacak kişinin taahhütame vermesini istedi . Bunları yapın gerisini biz halledecez dedi . Dediklerini yaptık aracın parasını ödedik . Satış sözleşmesini imzaladık . Ama bize parayı verdiğimize falan dair herhangi bir belge vermediler . Yarın gidip plaka için imza atın dedi satış müdürü . Ertesi günde aracınızı teslim edecez dedi . Gittim ben imzayı attım . Akşam telefon açtılar . Sizin vasi tayini kararı almanız gerekiyormuş , taahhütname olmuyormuş dediler. Şimdi benim size sorum şunlar :

1) Vasi tayini için açılan dava ne kadar sürer ?
    2) Eğer aylar sürecekse 4 ay sonra 2014 modeller çıkacak aracı iptal ettirme şansımız var mı ?
    3) Ablam maaşını falan kendi imzasıyla alıyor.Acaba taahhütname yada vasi tayini kararına gerek kalmadan gitse plaka için kendi imza atsa geçerli olur mu ?
    4) Birde bu citroen bayisinin parayı yeme gibi bir ihtimali var mı ? Çünkü elimizde herhangi bir belge yok parayı verdiğimize dair .

BİRAZ UZUN AMA OKUYUP BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. NE YAPMAMIZ GEREK BİLMİYORUZ ÇÜNKÜ. HEPİNİZE ŞİMDİDEN İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Üye
    muhaberat Avatarı

Son Giriş
    14.03-2014
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım bizde kardeşim adına aldık vasi filanda yok gitti imzayı kendi attı siz en iyisi ablanı götürün imzayı kendi atsın bu arada paranızı orda bırakmasanız iyiydi.

yine olmaz derlerse durumunuzu bimere anlatan bir yazı gönderin cevaba göre hareket edersiniz.bizim arabayı babam kulanıyor.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

ablanızın rahatsızlığı tam olarak ne
    psikolojikmi, akli yönden bir rahatsızlığı varsa vasi kararı istenir.vasi kararı 3-4 ay gibi bir sürede çıkar mahkemenin yoğunluk durumuna göre.aracı iptal ettirebilirsiniz, isterseniz paranızın tamamınıda alabilirsiniz, isterseniz dediğiniz gibi 2014 modelinide alabilirsiniz tabi fiyat farkı varsa ödemek koşuluyla.
    eğer maaşını kendisi çekebiliyorsa ablanız vasi kararına gerek yoktur , sizden vasi kararı isteyen trafikteki memurmu?

memur bu konularda tam bilgiye sahip olmayabilir.
    gidin citroen bayisiyle ya satışı iptal ettirin veya aranızdaki alışverişi karşılıklı olarak tutanağa yazın ve imzalayın ve şahitlendirin olayı.

Üye
    Infested Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    26.08-2013
    Saat
    19:00
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz araçla götürüyoruz , memurlar ona imza attırıyorlar . Parayı bize değil onun eline veriyorlar . Ama çok az varmış galiba raporda akli yöndende oran . Baya bir düşük orandı ama aklımda değil . %1 falandı galiba . Bu arada vasi tayinini kim istedi onuda bilmiyorum . Ben emniyete gittim. Adam bana bi dosya imzalattırdı . Memura, Arkadaş bu diye gösterdi . Memur baktı bana , tamam dedi . Dosyayı aldı . Sen gidebilirsin yarına plaka çıkar dediler . Sonra bayii arayıp söyledi vasi kararı gerekliymiş diye . Bu sorunu kısa sürede çözemezmiyiz . Sonuçta parasını verdiğimiz aracı alamıyoruz . Hiç olur yanı yok mu bu işin . Tavsiyeleriniz nelerdir ?

Bu bimer nedir kardeş ? Ne işe yarar ?

Üye
    ugurci Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    07:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    eger zihinsel engel yoksa vasi karari gerekmemesi lazim en mantiklisi direkt bulundugunuz yerin sulh hukuk hakimiyle direkt; memurlari bypass ederek gorusmeniz olur, eger memurlar o anki esref saatlerine gore olumsuz gorus bildirirlerse cogu yerde hakimleri de ikna ederek kendi goruslerini uygulamaya sokuyorlar ozellikle adli tatilin devam ettigi ve baska brans hakimlerinin nobetci olarak bulunup mevzuata hakim olmadigi su gunlerde.
    biz istanbulda vasi kararını yaklasık 20 ayda cıkarabildik . sonrasında satıs için 3 ay daha bekleyecegiz işlemler için. bu arada dolar her gün artıyor , daha fazla zam yememek için bugün yeni arabanın alısı için noter işlemlerine de basladık eski arabayı henüz satmadan. sonucları daha sonra paylasacagım.