Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Memur/ Avatarı

Gerçek Adı
    ÇIKARSIZ
    Son Giriş
    25.12-2013
    Saat
    16:29
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim sorum biraz uzun fakat cevaplandırabilirseniz sevinirim.

Arkadaşlar, sol kolumdan rahatsızlığım var. Askerlik yoklamasındaki muayeneden sonra böyle bir kurul olduğunu duyduk ve müracat ettik. % 40 oranındaki raporumu 2005 yılında alarak 2006 yılında işe başladım. 2006 yılında tekrar muracat ederek vergi indirimi aldım. tabi aynı oran % 40.

2010 yılında ehliyette başvurdum ve b sınıfı ehliyeti aldım. şu an b sınıfı ehliyetim mevcut.
    fakat vergi muafiyetli araç almam için h sınıfı ehliyet alır ve tertibatlı veya otomatik araç kullanır raporu almam gerektiğini söylediler. bu raporu aldığımda kullanmakta olduğum b sınıfını h sınıfına cevrilebilir mi?
    h sınıfına cevirdikten sonra sol kol rahatsızlığım olduğu için araç alamazsın derseler ben bu ehliyetle hiç bir arabaya binemem her halde.

sol ekstrem veya sol alt ekstrem olanlar alır gibi bir ifade vardı defterdarlık genelgesinde. benimde sol kol olduğu için yani alt kısımda bir sorun olmadığından araç alamazsın veya özel tertibata gerek yok diyebilirler mi?
    yani ben kısacası b sınıfı ehliyeti kullanmaya devammı edeyim? vergi muafiyetli aracı zorlayayım mı?

hadi arkadaşlar çok bilinmeyenli denklem beraber çözelim bu sorunu şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

Türkiyede sol koldan engelli olanlar ötv muafiyetinden yararlanamıyor, ama yurtdışından özel donanımlı olarak getirilebiliyor diye biliyorum.heyete girmeden iyi araştırın, boşuna elinizdeki B ehliyetten olmayın.

Üye
    halis sayar Avatarı

Gerçek Adı
    halis sayar
    Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet malesef sol eli engelli olanların Türkiye'den muafiyetli araç alma hakları yoktur..
    Yanlız Yurt dışından özel donamınlı muafiyetli araç getirtebiliyorsunuz..Birde 10 yıl satmama koşulu vardır..