Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozi1994 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2013
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Öncelikle merhaba forum u çoktandır takip ediyorum çok faydalı bir forum emeği geçen herkesin eline sağlık
    Benim H sınıfı ehliyetim var ''otomatik vites''olarak...ve %56 gibi bir oranla raporum var ve raporumda iki ayaktada his kaybı ve sol alt eksemilite şeklindede var ve raporumda Otomatik vites araç kullanabilir şeklinde yazı var ama sıfır araç almak için başvurdum maliye raporu kabul etmiyor yani iki ayakta yazdığı için olmaz diyo doktorun kararına göre otomatik kullanırsan hiç bir sakınca kalmıyor diyo ama maliyeye bunu dinletemiyorum ne yapmam gerekiyor...?

Üye
    BODO Avatarı

Gerçek Adı
    OLCAY
    Son Giriş
    02.02-2016
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöför tayin et sende yapacak başka bir şey yok

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozi kardeşim raporunda özel donanımllı hastanın elle kullanabileceği otomatik viteli araç kullanabilmesi lazım yazcak bu kadar ozaman o maliyedekiler onaylar kuzu kuzu ve h sınıfı ehliyetinde varmış zaten...

Üye
    ozi1994 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama raporumda yazmıyo abicim işte rapordada otomatik vites yazıyo özel şöför tayin etme işi nasıl olcak ?

abicim anlamadım yani tam olarak yani şimdi araç yine sadece otomatik vitesmi olacak başka ek donanım olacakmı öyle yazdığında çünki abicim ben bu zamana kadar sadece otomatik vites kullandım yani o şekilde donanımlı bir aracı kullanamam diye korkuyorum ondan dolayı sadece otomatik vites istiyorum...

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer her iki ayaksa eller saglamsa doktorun raporuna yazacagı şu hastanın özel donanımlı elle kullanabileceği özel donanımlı ve özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanması uygundur yazması yeterlidir

Üye
    ozi1994 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kadir abicim öyle yazdığında herhangi başka özel donanım gerektirmeksizin sadece otomatik vitesli araç alabilirmiyim..?

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    11

alamazsın. 2 ayakta olmadığı için, hem otomatik, hemde özel donanım olması gerekir.

sen özel donanımı taktır, maliye ile işin bittiğinde çıkartırsın ama trafikte ceza yeme riksin var.

Üye
    efekt Avatarı

Gerçek Adı
    No name
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:31
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba yapacağın tek şey rapora itiraz et. itaraz sebebini ise; özel tertibatlı araç kullanır raporu almak için de. sonra heyete gir ve özel tertibatlı araç kullanır yazan, özür oranı bulunan ve sürekli ibaresinin "x" şeklinde işaretlenmiş olan bi raporunu al. Sonra git istediğin firmaya. hadi kolay gelsin.

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak ozi kardeşim yapacağın tek şey raporuna itiraz etmene gerek yok.. raporu aldıgın hastaneye git heyete tekrar gir derdini anlat ehliyetimi aldım maliye raporumu bu durumda iken onaylamıyor diyerek söyle heyetteki doktorlara ve yardımcıda olurlar raporuna otomatik vitesli özel donanımlı ve özel tertibatlı araç kullanabilir h sınıfı ehliyet alabilir diye ibaresinide yazdır çünkü senin her iki ayak gaz ve fren ellere verilirse raporunu maliye onaylar ötvden muaf olursa

Üye
    kocyigit Avatarı

Gerçek Adı
    Xxxxxxx
    Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    Xxxyyy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KARDEŞ,
    seninle aynı durumdaydım, ben de yeni araç aldım. doktor o şekilde vermiyor, vergi dairesi de sadece sol ayak yazsın diyor
    yaklaşık 1 milyar fazladan masraf yapıp aparat yaptırırsan sorun yok. özel tertibat olmuş oluyor (elden kumanda) istersen bu aparattan bende var (söktürdüm) istersen uygun fiyata verebilirim. proje çizimini de ayarlarız. benim aparat her arabaya uygun. FOTOĞRAFINI görmek istersen şu linkte var.

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

koçyiğit kardeşim ne yapmaya çalışıyorsun sen.Ozi kardeşimiz her iki ayaktan sorunlu sen nasıl oluyorda diyorsun sadece sol ayaktan sorun olacak diyorsun ozi kardeşimiz sadece rapuruna otomatik vitesli özel donanımlı ve özel tertibatlı araç kullanabilir h sınıfı ehliyet alabilir diye ibaresinide yazdırması lazım senin söyledigin bu sistem 2008 den kalma artık yok öyle bişey her iki ayakta sorunlu olsa da elle kullanabilmesi için gaz fren ellere verilecek okadar

Üye
    kocyigit Avatarı

Gerçek Adı
    Xxxxxxx
    Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    Xxxyyy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili kadir,
    tekrar yazıyorum
    ben de aynı durumdayım
    otomatik vitesli araç kullanır raporum var
    ancak tek başına bu rapor yetmiyor
    vergi dairesi kabul etmiyor.
    sol bacak yazması lazımmış..
    o yüzden tertibatlı araç alabilirsin diyorlar.
    bunun için de aparat gerekli ve proje değişikliği yapılmalı.

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

koçyigit kardeşim sen bence anlamıyorsun beni vergi dairesinde çok bilmiş insanlar var sende galiba onların aklınla gidiyorsun,öyle bişey yok senin dediğin şey 2008 den kalma bir yasa nasıl oluyor öyle bir yasa yok şu ekledigim sayfayı tıkla bak kimler araç alımında vergi Avantajından faydalanıyor. okumanı isteerim ... Kimler araç alımında vergi avantajından yararlanabilir sorusunun cevabı burada

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bende bayramdan önce H sınıfı ehliyeti için rapor almaya başvurdum.neyse herşey yolunda gitti.gittiğim gün öğleye kadar bütün bölümleri dolandırdım.öğleden sonra heyet girdim.heyet başkanı EMG yaptırmamı istedi..sol bacakta his kaybı ve gelişimsizlik olduğundan bunu daha detaylı görmek için bu testi yaptır dedi.neyse yaptırdım onu kağıtları verdim kurul görevlisine..yarın yine gel heyete dedi..ben de seviniyorum oh be kısa zamanda halletim,yarında heyetten geçttikmi rapor elimde olur..derken,doktor EMG sonucunu okuduktan sonra sağ bacağındada güçsüzlük var dedi..halbuki öle bişey yok.hatta solda güçsüzlük olduğundan hep sağ idare eder en çok beni..neyse o yüzden beni numune hastanesine sevkettiler..etmeyin sağda bişey yok ben kaç kez otomatik araba sürdüm göndermeyin ankaraya desemde,ileri tetkik gerek dedi çıktı.benim anlamadığım bu ülkede ne trafik canavarı sürücü kursları sayesinde ehliyet alırken,biz engellilerde bu kadar ince elemeleri anlamsız..şuan ankarada o keşmekeşte neler yapacağımı kara kara düşünüyorum ordada bi cinslik çıkarsa diye korkuyorum..

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ozi senin rahatsızlığın nedir tam olarak rapordaki ibarelerin açık ve net bimere şikayet et.... İsmail geçmiş olsun... Bende 4 temmuzda aldığım raporumla sıfır araç aldım tertibatını bile yaptırdım. aracı otoparka getirdim tse onayı alacaktım ertesi gün ve doğru muayeneye gidicektim bayi bi aradı raporunu kabul etmediler diye bende hemen maliyeye gittim bana doktorculuk oynadılar ilk etapta ben yasayı bilen bir adamım raporumda eksik yok dedim doktorun kararını siz eleştirme hakkınız yok işlemimi yapın desemde işi yokuşa sürdüler bende cingar çıkardım ayaklarını kullanıyosun dedi nevrim iyice döndü dedim 5 dk bekleyin bana sözlü değil yazılı cevap verin dedim dilekçeye dayandım rapor ve ehliyet fotokopisinide ekledim sonra hemen bimere şikayette bulundum. bimer savunma siteyince şimdi pamuk gibi oldular raporumda tıbbi kelimeler kullanmış heyet doktorlarıda anlamadıkları için hastahaneye yeniden yolladılar doktor yine aynısını yazıp yollamış v.s şimdi gene yollucaklar bakalım ne olacak...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon