Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selçuk_23 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese merhabalar 2012 senesinde aldığım aracımı satmak istiyorum bazı özel durumlardan dolayı ama ötv yi nasıl ödeyeceğim hakkında bilgim yok ve normal vatadaşa satabilirmiyim? Anlamadığım noktalar ise sunlar
    1) ben aracı alırken vermediğim ötv yi satarken aldığım zamanki ötv üzerinden mi hesaplanacak yoksa satış fiyatı üzerinden mi? ve gecen sene ötv 7 idi şimdi %40 bunlarda bir değişiklik olur mu?
    2.si ise engelli aracımı başka bir engelli aracı ile takas edebilirmiyim? Eğer ötv sini verip sattığım aracı 5 yıl içinde başka bir ötv ödemeden araç satın alabilirmiyim? Dava açılsa sonuç sizce ne olur? Saygılarımla cevaplarınızı bekliyorum...

Üye
    kocyigit Avatarı

Gerçek Adı
    Xxxxxxx
    Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    Xxxyyy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selcuk mrb5 yil icinde baska bir engelliye satabilirsinengelli olmayana satarken, araci alirken odemedigin %37 otv yi oduyorsunama bu durumda bile 5 yil icinde otv indirimli sifir arac alamazsinslm

Üye
    selçuk_23 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Aklımda şu kısım takıldı şimdi baka bir engelliye satabiliyorum ama fiyatı nasıl olacak? ötv yi çıkartacam mı yine yoksa ekli mi kalacak?

Üye
    kocyigit Avatarı

Gerçek Adı
    Xxxxxxx
    Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    20:37
    Yaşadığı Yer
    Xxxyyy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o senin anlasmana kalmis.eger yuksek fiyata satabiliyorsan ne ala.ama bence o fiyata alacagina sifirini indirimli olarak alir.ikinci el araclarda otv olmaz. yani senden bu araci alan kisi herhangi bir otv indiriminden faydalanmis sayilmaz

Üye
    selçuk_23 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Biz arabayı 62 bine almıştık şimdi piyasa fiyatı 54-55 arası ben aracımı 54 e satarsam ordan aldığım para ilede ötv yi yatırsam olmuyormu? yoksa direk engelli durumundan çıkarmak mı gerekir? Benim aractan 17 binlik bi ötv fiyatı vardı onuda çıkartırsam 54 ten 37 milyar kalıyor şimdi engelliye satarsam 37 mi olacak? eğer normal bir vatandasada satarsam 54 mü olacak?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Engelli olmayan birine satıp başta ödemediğiniz vergiyi maliye'ye yatıracaksınız.

Engelli kişiye satamazsınız diye düşünüyorum. Sizden alacağına o fiyata gider sıfırını -ÖTV'siz- alır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ugurci Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    07:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aracınızın su an liste satıs fiyatı kampanyalı 63900 tl (2013 model) %40 ötv indirimli + mtv siz fiyat 45350. daha önce 42500 tl satacagınızı belirtmiştiniz. eger 54000 tl engelsiz birine satarsanız bu fiyat üzerinden 14190 tl gibi bir ötv(eski oran olan 7 )ödemeniz gerekecek(62000 tl listefiyat üzerinden) 39810 tl gibi bir paranın cebinize kalması muhtemel. Bu nedenle engelliye satıs fiyatını biraz daha düsürebilirseniz (41 civarı ) her halükarda cebinizde daha fazla net para kalır. Bu arada sunu belirtmek isterim bunları yazarken ucuza kapma gibi bir düşüncem yok çünkü aracınız düz vites oldugu için benim almam söz konusu degil. Ancak bu site üzerinden fiyat arastırması yapan bazı arkadaslar için arabanız cok cazip aslında. Az km de nerdeyse sıfıra yakın sayılır ve liste fiyatı üzerine extraları da oldugunu belirtmiştiniz yanlıs hatırlamıyorsam.

Üye
    selçuk_23 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Estağfurullah hocam öyle bir düşüncem olmaz lakin ben o fiyatı yazdım ama pazarlık için ciddi düşünen bir kardeşim olursa engelliden aracı satın almak istiyen ben gereken indirimide yaparım yeterki ciddi düşünen olsun.

Üye
    s3mp4t1c Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla Engelli Biri Varsa Bende 2013 1500 km Toyota corolla Verso 1.6 Premuım var %90 engelli olarak alındı liste fiyatı 67.700
    43 bn TL ye Satabilirim. ÖTV' siz 48 bn tl

Üye
    basays Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    18.06-2017
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    4

verso hakkında düşüncelerinizi de paylaşsanız. ben prenium hiç düşünmedim. arkadaki iki koltuk benim için gereksiz. sadece bagaja ihtiyacım var. yedi kişiyi nerden bulacağım , o nedenle daha fazla nakit ödeyeceğim.
    verso kullananlar aracınızın konforu nasıl

Üye
    ugurci Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    07:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s3mp4t1c;

Aracınız düz ya da otomatik vites mi ve bir de rengini belirtirmisiniz?

Üye
    selçuk_23 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ELAZIĞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

versolarda otomatık yok

Üye
    s3mp4t1c Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1.6 manuel vites benim beklentilerimi karşılamadı 7 kısılık ama arka koltukları acınca bagaj yerrı cok kucuk kalıyor benzın tuketımı yuksek lpg taktırman lazım ama aracta Stepne yok ve stepnenin yeride yok lpg koyuldugu zaman arka koltukları kullanamazsın ÖTv sini ödeyip satacam biran önce

normal bir vatandaş olsam 67 bın tl vermem o araca Özellikleri 7 airbag ABS,ESP,VSC, yagmur far sensörü geri görüş kamerası standart yanı yenı hıcbır teknolojık ozellık yok bunlar 2007 2008 modelindede mevcut
    Alacaksanız 1.6 Titanıum C MAX tavsiyeederm Dizel ekonomık teknolojık ozellıklerı dahafazla...