Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 43 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    devrez Avatarı

Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın öteki bu anlattığınız doğrudur bi yorum yapamıyorum siz yaşamışsınız. siz hiç polis çevirmesine rast geldinizmi?.. diyelimki rapor süresi bitti (1 yıl) tekrar rapor almadınız bu süre zarfında trafik çevirip ehliyeti sorugulasa veya Allah göstermesin bi kazaya karışsa sonuç ne olur?

Üye
    öteki Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ehliyetle ilgili hiçbir sıkıntı yok . ben öyle anladım.
    15 yıl içinde en az 10 kere polis çevirmiştir. 4-5 kerede kaza olmuştur.
    evet ehliyetin sorgulanır. polisler ehliyete bakarlar. ehliyette H sınıfı olduğu görülür. özel tertibatlı araç kullanması gerektiği yazılıdır. ruhsata bakarlar, ruhsatta araç özürlü arabasıdır görürler. araca bakarlar özel tertibatı görürler. aracın ve ehliyetin sizin üzerinize olup olmadığına bakıyorlar. sonra geçmiş olsun diyorlar. suç işlemişsen de hız yada kırmızıda geçme. cezanı keserler. arkadaşlar burada yolsuzluk yada usulsüzlük gibi bir durum yok.

ama sen bir yıl sonra hastalığınla ilgili bir sıkıntı yaşadın ve araba kullanamaz oldun. o zaman araba kullanma. kendine ve başkalarına zarar verme. ayrıca bu herkes için geçerli adam sağlam B ehliyet alıyor. sonra gözleri bozuluyor. araba kullanmaması lazım. yani herkesin düzenli aralıklarla gidip kontrol olması gerekir.
    benim hastalığım kollarımı etkilemedi. araba kullanmamda 15 yıldır bir sorun olmadı. ama en ufak bir kullanmamda sıkıntı olsa kullanmazdım. en son rapor aldığımda heyette dedim. 15 yıldır rapor alıyorum ve kontrol yazıyorsunuz. hastalığım 20 yıldır var. etkilese artık etkilemezmiydi. neyse son aldığım raporda kontrol yazmadılar ve süreklidir raporu almayı başardım. ama 15 yıl kontrol sonunda.

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hm sende dogru söylüyorsun murat abi.benim ehliyetimin alt kısmında özel tertibatlı ve otomatik vitesli araç kullanabilir sadece yazıyor. ama emniyetin sisteminde yılda bir kontrol yazıyorsa onu bilemem ama ehliyetimin üzerinde kontrol ile ilgili hiç bişey yazmıyor. ben araba pazarlıgımı filan yaptım tertibat ve donanımda yapılma fren ve gaz ellere verildi.bence bundan başkada bişey gerekmez dogrumu tertibat filan yani. rapor vergi dairesine gitti bayramdan sonra belli olacak artık vergi dairesi ne diyecek bakalım bu raporuma inşallah yılda bir benden rapor istemez isterlersede saçma bir durum bence murat abi bayramdan sonra ötv siz araç alacagım belli olur inşallah istemez vergi dairesi yılda bir rapor, ama sen ve bülent abiye sonsuz teşekkürlerimi yolluyorum çok ilgilendiginiz için ve çok teşekküler.

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

murat abi kas hastası olanların raporunda otomobil için özel donanımlı yazmassa ötv ödemeden araç alamaz degilmi benim bir arkadaşımın ehliyetide var h sınıfı araç alacak arkadaşımda kendisine raporunda özel donanımlı yazması şart değilmi..

Üye
    öteki Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kadir. özel tertibatlı ve otomatik vitesli yazması gerekiyor.

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

murat abi sen demiştin ya hani özel donanımlıda yazması gerekiyor kas hastalarında arkadaşımda benim durumumda aynı özel donanımlı yazması şart değilmi.mesala benim raporumda özel donanımlı ve özel terttibatlı otomatik vitesli yazıyor ve hastanın elle kullanabileceği özel donanımlı araç yazıyor böyle olması lazım değilmi özel tertibatlı kabul etmiyorlarmış..kas hastalarında

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"Özel donanım" ifadesinin de açılması lazım. Aksi halde emniyet'te sorun çıkabiliyor. "Gaz-fren elle kumanda edilecek özel donanım" gibi...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Ben en son aldığım raporumu götürdüm emniyete daha önce fren gaz tertibatı ele aktarılmış otomatik vitesli araç kullanır yazıyor işletmek için zaten özel donanım bu ehliyetinde özel tertibat yazıyor gerek yok dediler yalnız maliye sıkıntı çıkardı alt ektreme yazmadığı için raporun özür grubunda ve ibarede ortopedi yazmasına rağmen raporu hastaneye gönderdiler doktor yine aynı tanıyı yazdı tıbbi terimle kullanıldığı için açıklama istemişler doktor yine ayunısını yazmış bakalım ne yapacağız bülent abi bimerede yazdım sonuç aynı

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımın için çok teşekkür ediyorum bülent abi benim raporumda her alt ekstremite yüzde 46 hastanın özel donanımlı elle kullanabilecegi özel donanımlı ve özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanmaı uygundur yazıyor..arkaşımın raporunda böyle yazıyor umarım bir sorun çıkmaz...

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar ben kas hastasıyım ve ötvsiz otomobil yani araç almak istiyorum yeni rapor aldım hastaneden raporumda yazan şu herediter polinöropati+ quadriparazi her iki alt ekstremite %40 ve her iki ÜST ekstremite %40 hastanın özel donanımlı ve otomatik vitesli araç kullanması uygundur+elle kullanabileceği özel donanımlı ve otomatik vitesli araç kullanması uygundur yazıyor. BU DURUMDA İKEN ÖTV SİZ ARAÇ ALABİLİRMİYİM RAPOR ORANIMDA YÜZDE 64 LÜTFEN YARDIM

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet Kadir, özel donanımlı aracı vergi istisnası ile satın alabilir ve kullanabilirsin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi sana katılıyorum doğru söylüyorsun ama benim bu durumdaki raporuma gaziantep vergi dairesi ötvden faydalanamazsın dedi, ve bende bu yapılan haksızlığa karşı ne yapmam lazım lütfen bana yardım edermisin bu konu hakkında ne yapmam lazım..

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H-Sınıfı Ehliyetim var Ötv indirimli Araç (otomobil), Alacaktım Raporum Onaylanmadı Kas hastasıyım(Herediter Polinöropati).

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

öteki;

Kesinlikle dogru : Sureli raporla dahi olsa araci alirsin ve istedigin kadar kullanirsin.

Benzer olay arkadasimda var..MS hastasi ve 1 yillik raporu vardi. O donemde arac aldi 2 yildir kullaniyor. Bu sure icinde 2 defa daha rapor aldi. Hos hastalik gecmedi tam tersi ilerledi ama kimse ona yeni 1 rapor filan sormadi.

Üye
    kadir27 Avatarı

Gerçek Adı
    kadir27
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    selim erdem ne dediğinizi anlamadım benim sorunum farklı sizce ben bu durumda ötv indirimli araç alabilirmiyim.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon