Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    0104berkeege Avatarı

Gerçek Adı
    kadir kocaslan
    Son Giriş
    25.04-2015
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bülent bey merhaba

3 yıl önce b gurubu ehliyet sınavına girdim. kazandım fakat parasal sıkıntılardan dolayı ehliyeti alamadım. zaman aşımından dolayı sağlık raporunu yeniden istediler sağlık ocağı artık biz veremiyoruz devlet hast alacaksın dedi. 140tl ye mal oldu
    ben b gurubu dedim doktorlar h sınıfı monoküler ve gözlükle kullanır fakat ticari kullanamaz yazmış ne kadar dediysem b yaptıramadım.
    çünkü sınava b gurubu diye girdim.sürücü kursu h ehliyet olmaz b için rapor alacaksın diyor iki arada bir derede kaldım.

bu sırada özel bir poliklinikten 30tl karşılığında sağ göz görmüyor monoküler tic araç kullanamaz raporu alıp trafiğe gidip b ehliyetini aldım. aradan 1 ay geçti ilk başvurduğum dev hast uğrayıp ordaki raporuda alayım dedim onlarda h vermişler. ama özel donanımlı dememişler. heyet doktoruna özel poliklinikten b gurubu ehliyet için rapor aldım dedim o zaman bu h sınıfı verdiğimiz raporuda sakla gerek olur dedi .

benim söylemek istediğim şu an b sürücü belgem var raporunuda b aldım.hani devlet hast verdiğini h olanı tekrar heyete girip h özel donanımlı yazdırsam sıfır km araç indirimli alabilirmiyim. bir de zannedersem h sınıfı için tekrar sürücü belgesine yazılmamda gerekir fakat sınava girmeden doğrumu ,

bilgileriniz için teşekkürler.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

H sınıfı ehliyette alsanız araç alımında vergiden muaf olamazsınız çünkü rahatsızlığınız ortopedik değil.

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

monokuler ehliyet B sınıfıdır arkadaşım bi hata olmuş sanırım yada hastane çalışanlarının bilgisizliğinden kaynaklanan bi sorun var.

Üye
    kadirgursoy Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    Arnavutköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

monooküler B sınıfı ticari kullanamaz ehliyeti alır. Ben 2009'ta aldım aktif kullanıyorum.

Üye
    haker Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Monokleer b olur h olmaz doktorlar kesinlikle hata yapmış . Devlet hastanesi tekrardan önce verdikleri hataya düşmüşler. Sen ehliyetini aldınya özel hastane raporu geçerli. Her sene gözden rapor alarak manuel ve otomotik vites araç kullanabilirsin. Benim gibi...