Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tolga48 Avatarı

Son Giriş
    05.08-2013
    Saat
    04:03
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar,Yüzde 60 olarak malulen emekliyim.Aylık alıyorum.Bundan önce 2008 yılında yüzde 50 küsür özürlü raporum vardı ve ben bilgisizliğim sonucu heyetteki bi doktora araç kullanamıyorum demiştim sordukları zaman.Şimdi bi çok kez denedim bizim normal vitesli arabayı zorlanmadan kullanabiliyorum.Hastaneden H sınıfı ehliyet için tekrar heyete girmem gerektiğini söylediler.Durumun düzelip düzelmeyeceği mechul.Verirler mi bilmiyorum.

Normal araba ehliyeti almak istesem alamazmıyım peki ? Normal ehliyet raporu için tek bi doktorun özel muaynesine gidip alınabiliyormuş bunu h sınıfı içinde yapabilirmiyim ? norolojiye yönlendirmişti sağlık ocağı.

Birde heyete girmeye çekindim.Malulen emekliliğim iptal olur mu sizce rapor alınca ?

Yasaklı Üye
    sen/duyar Avatarı

Gerçek Adı
    selahattin
    Son Giriş
    06.07-2015
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    FETHİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır bir sakıncası olmaz ..%80 malül emekliyim 8 yıl önce ,motosiklet raporumu muğla devlet hastanesinden almıştım ama orada pratisyen hekim vermişti ..aynı raporla da 10 yıl önce B sınıfı otomobil sürücü belgesi aldım .. şimdi değişen prodüsörler nedir bilmiyorum ..bildiğim ..malüliyete engel olmaz sanırım ,benim gibi ticari araç kullanamaz ibaresi eklerler raporuna ..gene de tam emin değilim .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Serebral Palsili olup sürücü belgesi deneyimi olan arkadaşların deneyimlerine bakabilirsin: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lir-miyim.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...