Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    chesterx Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    03:22
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selam;

2008 yilinda Balthazard formulune gore engelli raporu aldim (agir ozurlu ve surekli gecerli ibareleri mevcut)

Raporum soyle;

Sag alt ektremitede 6cm kisalik.
    Sag ve sol el parmaklarinda diplazi.

Ayrica sag ayagimi kullanmakta biraz sikinti da cekiyorum his kusuru da mevcut.

Gelelim soruma.

H sinifi ehliyet almak istiyorum ve OTV indiriminden faydalanmak istiyorum. Istinye devlet hastanesine gittim ve durumu acikladim.

Daha once bir raporum oldugu icin yeni bir rapor alamayacagimi.
    Eski raporun gecerliligini iptal etmem icin Saglik Bakanligina dilekce yazmam gerektigini soylediler.

Fakat ayni durum icin Kagithane devlet hastanesine gittigimde herhangi bir sikinti olmadan rapor alabilecegimi soylediler. (Hastanenin doktorlari bir turlu musait olamadigi icin 3 aydir beni oyaliyorlar ve baska hastaneye yonlendiriyorlar)

Durumun aslini merak ediyorum. Daha once rapor aldigim icin h sinifi ehliyet degerlendirmesine sahip bir rapor alamiyor muyum? Varolan raporu iptal etmem gerekiyor mu?

Ayrica eklemek istedigim bir durum ise ucret meselesi Istinye devlet hastanesi 180 TL para talep ederken Kagithane devlet hastanesinde bu durumun ucretsiz oldugu soyleniyor. Bu konuda bir bilgisi olan var mi?

Hangi hastane bana bu konuda en hizli ve sorunsuz hizmet saglayabilir?

Saygilarimla.

Üye
    oparatör Avatarı

Son Giriş
    09.08-2016
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/DEVREK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam kardeşim aynı dert bende de var benm de raporum süresiz devlet hastanesine gittim senn gibi bana da rapora itiraz etmemi ve yeni rapor almamı söylediler ama sürücü kursları buna gerek yok sadece ortepedi doktorunun verdiği rapor gecerli diyolar ama sonra arabayı alırken vergi dairesi ve polisin problem çıkarma ihtimali var diyolar ne yapacağımı sapıttım izlediğimiz yolları paylaşalım kardeşim bir birimize yol gösterelim

Üye
    chesterx Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar selam yasadigim tecrubelerimi aktarayim.

Bir hastane herhangi bir sorun yok alabilirsin diyor. (Kagithane DH)
    Bir hastane raporu iptal etmeden alamazsin diyor (Istinye DH)

Ayni hastane sana ehliyet vermezler dedi ayrica. -sana ehliyet de vermezler deyince birakin da buna doktor karar versin siz isinize bakin deyince sanirim biraz gerildik-

Saglik Bakanligi danisma hattini aradim duruma netlik kazandirmak icin. Eski raporumu modifiye ettiremeyecegimi bu yuzden yeni bir rapor almam gerektigini soyledi herhangi bir engelin de olmadigini soyledi. Yeni saglik bakanligina gore yeni rapor cikartabiliyorum ama hastaneye gore cikartamiyorum. Ozellikle de sordum eski raporu iptal etmem gerekiyor mu diye.

Ancak saglik bakanliginda soyle bir puruz yasadik daha once aldigim bir rapor var ve ehliyet ibaresi yok deyince o rapora isletmek gibi anliyor millet bu yuzden eskiden aldigimiz raporu hic bahsetmezsek sanirim sonuca ulasabiliriz.

Saygilarimla

Üye
    chesterx Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tecrubelerimi aktarmaya devam edeyim

Bugune kadar herhangi bir tam tesekkullu devlet hastanesine gidip h sinifi ehliyet alabilir raporu almak icin ugrasiyordum.

Son ogrendigim bilgiye gore 1. gidilecek yer hastane degil il saglik mudurlugu oldugunu ogrendim.

"Il saglik mudurlugune git h sinifi ehliyet almak icin rapor istedigini soyleyen bir dilekce ver" dediler.

Il saglik mudurlugu tecrubesi olan varsa bilgi almak isterim. En kisa zamanda il saglik mudurlugunun yolunu tutucam tecrubelerimi aktaririm.

____

Il saglik mudurlugunu aradim (212 638 30 00) karsima hayvanin teki cikti afedersiniz bi nezaket bekledim saglik bakanligi oldugu icin yanlis dusunmusum.

"Kardesim sen burayi aradin ama "sen sakat misin?" yok yok senin hastaneye gitmen lazim yanlis soylemisler sana" gibi bir dialog kurduk

Sonra 212 516 25 45 numarasini verdi (Saglik bakanligi ek hizmet binasiymis)

Yaklasik 1 dakika operatore baglanmayi denedim sonra tekrar aradim.

Karsima ikinci bir hayvan cikti "mesai bitti kardesim sen niye ariyon kii" diyen bir mal ile konustum bu lafi duyduktan sonra kapattim telefonu.

Bilginize..
    Saygilarimla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Hastanedekilerin saçmalığı, ceberrutluğu! Elinizdeki raporda kullanım amacınıza uygun değerlendirme/ibare olmadığı için yeni rapor almanız ŞART. O hastane de bu raporu size vermek zorunda. Siz, rapora itiraz etmek isterseniz, o zaman il sağlık müdürlüğüne gitmek zorunda kalırsınız, ama şimdi ortada bir itiraz söz konusu değil ki.

İstinye'ye gidin ve "sağlık bakanlığı'nı aradım, bana yeni rapor vermek zorundaymışsınız diye bilgi aldım. Eğer rapor vermeyecekseniz, hakkınızda sağlık bakanlığı'na ve Başbakanlığıa şikayette bulunacağım" deyin. Size yeni rapor vermek zorundalar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    chesterx Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sisli Etfal'de islemlerime basladim. Tum tecrubelerimi derleyip buraya aktarmayi planliyorum. Rapor olcum sistemlerinin degistigini bugun anladim yarin yeni raporuma sahip olucam gibi gozukuyor. Derleyip aktarayim da taze bilgi olur

Saygilar

Üye
    oparatör Avatarı

Son Giriş
    09.08-2016
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/DEVREK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de izlediğim yolu anlatayım devlet hastanesine gittim h sınıfı ehliyet almak istiyorum dedim raporumu gösterdim oradaki bayan bu raporla ileride problem yaşarsın dediler çünkü raporun arkasındaki ibarelerde hayır yazıyo sonra ordan bir dilekce kağıdı verdiler doldurdum dediler 3 tane doktora gözükeceksin ama ben sadece 1 doktordan h sını ehliyet alabilir raporu aldım sürücü kursunu aradım tamam o rapor senn ehliyet almam için yeterli dediler bakalım yarın allah nasip ederse müracat edecm sizleride gelişmelerden haberdar ederim iyi geceler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Ne yaptınız Sercan?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    chesterx Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selamlar;

Sisli Etfalde 2 gun muayene 1 gun heyet icin zaman harcadim.

3 gunde isleri bitirip 10 gun sonra da raporumu alabildim.

Ortopedi doktoruyla biraz pazarlik yaparak eskisi %46 olan rapor oranimi %52 ye cikarttik. Yeter bu kadar sana dedi

H sinifi ehliyet icin ibarelerimi yazdirdim. En yakin sinav 2 kasimdaymis ehliyet basvurumu da basvurumu da onumuzdeki ay yapma planim var.

Psikiyatr
    Göz
    Noroloji
    Dahiliye
    Ortopedi
    Fizik Tedavi

Doktorlariyla gorustum Sisli Etfalde en zorlu bolumler Psikiyatr ile Goz cok kalabalik oluyor. Fizik Tedavi de ayni gune randevu vermiyor.

Saygilarimla

Üye
    chesterx Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese selamlar;

Cok ilginc bir durumdan bahsetmek istiyorum oncelikle, raporumu aldim surucu kursuma basvurumu yaptim sinavi ve direksiyon sinavimi gectim.

Hersey guzel fakat benim raporumda sol ayak tertibatli arac kullanir yaziyor, sag ayak ile girdigim sinavi gectim ve eger mutlak sart degilse sag ayak ile kullanmaya devam etmek istiyorum.

"Tertibat projesi" seklinde birseyle karsilastim nedir bu "Tertibat projesi" ? nerelerde gereklidir?

Eger tertibat yaptirmazsam basima neler gelir?

Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Saygilarimla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Sağ alt ekstremitede hareket kısıtlılığı olanlara "özel donanım" ibareli rapor verilir ve kullanacakları araçta da sağ ayaklarını kullanmaya gerek bırakmayacak bir öxel donanım bulunması şart koşulur. Kullanacağınız araca bu şekilde bir donanım taktırmanız lazım. Bunun ilk adımı da proje çizdirmektir: Sağ ayağı engelliler için sol ayakta gaz pedalı

sag ayagi engelliler icin sol ayakla kumandali gaz pedali - Raporuma H sınıfı ehliyet alabilir ibaresini ekletmek için ne yapmam gerekiyor?

Üye
    ati42 Avatarı

Gerçek Adı
    atalay ünlü
    Son Giriş
    24.02-2014
    Saat
    01:08
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporu hangi hataneden aldıysan o hastanenin rapor bolumune basvur raporumda H sınıfı ehlıyet alabılır bolumunun degerlendırılmesını talep edıyorum dıye dılekce ver ozaman senıtekrar hataalıgna gore muane ederler eger varsa sorunun verırler ben aynı yolu izledım aldım olmaz molmaz derlerse olmayacagına gore genelge yazısını sor yanı kanunu varmı dıye sor cunku hastanede calısanda kanunları bılmıyorlar benım raporbolumunde calısan tanıdıgım vardı o yol gosterdı kolaygelsın

Üye
    chesterx Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar;

Ehliyetimi aldim ve arac alimina basvurdugumda tertibat projesi cizilmesi gerekiyor dendi, tertibat projesi icin sayaroto.net ile gorustum fakat buradaki arkadas bu rapor ile tertibat projesi cizildiginde sorun cikar dendi.

Benim sag ayagimda hareket kisitliligi mevcut, fakat raporumda bu bahsedilmemis bu sebepten sorun cikar dendi.

Rapor uzerine bir ekleme yapmami istediler ve ben de hastaneye basvurdum, raporumun iptal edilmesi gerektigini soylediler.

Raporumu ekliyorum, bu durumda ne yapmam gerekiyor. Rapor iptali icin dilekce vermem gerekiyormus ya da baska bir hastaneden tekrar rapor almam gerekiyormum.

Saygilarimla
    Sercan

i20140226 154344 - Raporuma H sınıfı ehliyet alabilir ibaresini ekletmek için ne yapmam gerekiyor?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

"sol alt ekstremite ile kullanabileceği" ifadesi bence iş görür. Bence yeniden rapor ççıkartmak için uğraşmaktansa bu haliyle iş görmesi için başvurun.

Üye
    chesterx Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    25.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yorumunuz icin tesekkurler.

Ben diyorum ki bir de baska yere basvurayim. Sayaroto disinda biyere basvurayim diyorum. Belki ariza cikarmazlar.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon