Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    drjoker Avatarı

Son Giriş
    11.07-2014
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba b sınıfı ehliyetim var. sağ bacagım sabit kıvrılmıyor.ehliyetimi H sınıfı ehliyete cevirip.vergi avantajından faydalanabilirmiyim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

özel donanımlı araç ibareli raporunuz varsa/alırsanız bu raporla sürücü kursuna kayıt yaptırıp direksiyon sınavından geçerek B sınıfı ehliyetinizi verip H sınıfı ehliyetinizi alabilirsiniz. Daha sonra ÖTV'siz araç alabilirsiniz.

Yasaklı Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    6

benimde bacağım senin gibi ankiloz kıvrılmıyor..bükülmüyor..araba alırken gazın sola alınması gerekiyor

Üye
    drjoker Avatarı

Son Giriş
    11.07-2014
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey merhaba.çoçukluğumda gecirmiş olduğum bir ameliyat sebebi ile bende sağ diz sabit, kıkırdak eklemi yok .o nedenle dizde kıvrılma fonksiyonu gercekleşmiyor. ancak 1988 yılında bu şekilde almış olduğum b sınıfı ehliyetim var ve o yıldan bu güne yani 26 yıldır, bilekte de bir problem olmadığı için düz vitesli araçları ve aracımı rahatlıkla kullanabiliyorum.Nazar değmesin bu güne kadar yasak yere park harici bir trafik cezam bile yok.

Son günlerde basında da cıktığı üzere ..ehliyetlerde 5 yıllık vize ve bir hastaneden tam teşekküllü sağlık raporu zorunluluğundan dolayı anladığım kadarı ile bu ehliyeti h sınıfına döndürmem gerekecek. Burada mümkünse sizden öğrenmek istediğim.

-Bu ehliyeti h sınıfına cevirmek için nasıl bir prosedür uygunması gerekli bu işlemler sıkıntılı bir sürec mi ?
    -ben şu anda teçhizatsız normal bir aracı rahatlıkla kullanabiliyorum. bu h sınıfına gecildiğinde direkt otomatik kullanabilir h sınıf mı yoksa herhangi bir techizata sahip bir arac h sınıfı seklinde ehliyet mi verilecek ( sağ diz sabit) ve Bu aracı sadece ben mi kullanabilirim . yani eşim kullanamaz mı?
    -ayrıca bu h sınıfı ehliyet ile arac alımında ceşitli indirim hakkına sahip olabilecekmiyim.

Bülent Bey bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. vereceğiniz cevaplar ve ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim..

FEYZİ KUTLU

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sağ ayaktan engeliniz olduğunu belirten 'h sınıfı ehliyet alır, özel donanımlı araç kullanır' ibareli rapor almalısınız. Bu raporla 1 yıl içerisinde sürücü kursuna kaydolup yalnızca direksiyon sınavına girmelisiniz. Sürücü kursu ile rapor aynı ilden olmalı. Direksiyon sınavından geçince B'yi verip H'yi alırsınız.
    Vergilerden muaf olmak için araç özel donanımlı olmak zorunda, engeliniz sağ alt ekstremiteden olduğu için. Donanımlı olacağından eşiniz kullanamaz, sadece sizinle aynı engele sahip H sınıfı ehliyeti olan kişiler kullanabilir.