Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tahirekiz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2016
    Saat
    23:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    h sınıfı ehliyet sahibiyim h sınıfı ehliyetim'de ''otomatik vites'' yazıyor sadece otomatik vites kullanabildiğimi biliyorum herhangi bir tertibat gerek duymaksızın a2 sürücü belgesi almak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum ha bu arada sadece ''Scooter'' kullanacağım vitesli kullanmıyacağım buna göre yorum yaparsanırız sevinirim.

Üye
    tahirekiz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yani motosiklet ehliyeti Scooter için a2 gerek yok mu yani?

Üye
    tahirekiz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabi ki benzinli elektrikli değil

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

motorsiklet kullanabileceğinize dair rapor alıp sürücü kursuna yazılmalı ve H sınıfı sürücü belgenize bu motorsiklet ibaresini eklettirmelisiniz

Raporla emniiyete gidip doğrudan işletebilir misiniz, onu bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tahirekiz Avatarı

Son Giriş
    07.10-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tşk ederim

Üye
    maximumx Avatarı

Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yoğun uğraşlarım hertürlü resmi kurumla görüşmelerim neticesinde h+a2 motorsiklet ehliyeti alamayacağımı hastaneden heyet raporu aldıktan sonra kursa başvurup h+motorsiklet sürücüsü ehliyeti alabileceğimi söylediler.benimgibi boşuna kursa a2 için başvuru yapma benn başvuru yapıtığımda kurs a2 alabileceğimi söyledi bende sınava girdim direkdsiyona girdim hepsini kazandım trafikten ehliyet için başvuraya gittim parayı birgüzel yatırdım ama sonuç ehliyet alamiyacağımı söyleyip ehliyetimi iptal ettiler.emniyet müdürlüğüne yapmış olduğum başvuruda bana h+motorsiklet sürücüsü ehliyeti vericeklerini söylediler bu ehliyet 2 tekerli motorsiklet kullanamıyor 3 teker ve daha fazlası için geçerlidir .bilgi almak isteyenler cepten ariyabilirler 5334957894

Üye
    Sselma Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı ehliyetini yeni alıp A2 için sorun yaşayan biri olarak bilgi vermek isterim;

Öncelikle engelli olmadan önce hem A2 hem B sınıfım vardı.

B sınıfını H yapmak için (ki raporumda otomatik vitesli araç kullanabilir yazıyor) tekrar sürücü kursu kaydı tekrar harç yazılı muafiyeti ve direksiyona tabisiniz.

Trafik şubeden ehliyetimi değiştirmeye gittiğimde A2 sorun oldu ve trafik memurları da sistemin izin vermeyişinde bilgisiz kaldılar. Merkez aranarak sistemden
    hiç hak etmemişim hiç kullanmamışım gibi! A2 elle silindi ve H sınıfı yazılı ehliyetimi aldım. (tek başına H yazınca araba oluyor)

Orada şöyle bir açık doğdu. A2 hak etmeme rağmen engelli durumumdan dolayı elimdeki hak böyle silinmemeliydi. Meğer! (söylenmemişti) sürücü kursuna
    kayıt yapılırken H ARABA / H MOTOSİKLET olarak kayıt yaptırdığımda her ikisini de yeniletmiş olacaktım. (masraf ve zaman kaybı)

Sizin durumunuza göre ilk defa A2 alacaksınız. Bu durumda da yine H sınıfı için izlediğiniz tüm yolları tekrarlayacaksınız (maalesef). Doktordan rapor dahil sürücü kursu kayıt ve engelli motosikleti olmuyor Scooter ile direksiyon (gidon ) sınavına gireceksiniz.

Scooter, 3 teker yada atv için A2 gerekiyor ve tabii ki engelli konumunda olduğumuz için de H MOTOSİKLET sınıfı belge alınması gerekiyor.

Saygılar...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bilgi için teşekkürler Sselma

Üye
    mami6 Avatarı

Son Giriş
    09.09-2017
    Saat
    00:28
    Yaşadığı Yer
    hatay/iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizim burda arkadaslar aldı A2 sanırım illere gore degişiyor burda 1 kurs yerı engelli insanların A2 alması icin motor ayarlamıs vitessiz 4 tekerli 1+3 olarak projesi cizilmiş motorun onla sınava gırıyorsun sahsen ben motor kullanıyorum 4 tekerli bizim bu bolge düz ayak oldugu icin genelde engelli arkadaslarımızın cogunda var motor alamıyacak olsak neden kurs yerı insanları kayıt yapsın alanda oldu...

Üye
    AGANTA7 Avatarı

Gerçek Adı
    fuat
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    19

@Sselma,

sonuç olarak siz,B*A2 ehliyetinizi tek defada sürücü kursuna kayıt olarak ve ardından trafik şubeye giderek H+A2 yapabildinizmi ? ben tam anlayamadım,ilginize ve açıklamanıza teşekkür ederim.

Üye
    Sselma Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @AGANTA7 ;

A2 sınıfı için tekrar girişimim olmadı.. Yani H (otomobil) ile devam ediyorum.

Fakat sonradan engelli olup her iki aracı kullanmaya devam etmek istiyorsanız, yukarıda yazdığım gibi kayıt aşamasında en başından belirtiniz.

NOT : Tabi 2 yıl önceki deneyimin, bugün prosedürleri hala geçerli ise...

Bilginize..