Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dün araç bakmak için İstanbul anadolu yakasında vw Erel otomotive gittim. Araçlara baktım fiyat vs aldım. Sonra satıştaki kişi siz mi kullanacaksınız dedi evet dedim. Biz %90 altı kendi aracını kullanabilen engelliye araç satmıyoruz dedi. Bayi olarak böyle bir karar aldık dedi. Ancak kendi kullanamayanlara araç satıyoruz dedi. Bende bana yazılı olarak satmadığına dair belge verin dedim vermedi. Sonra sorumlu müdüre söyledim o da satmadıklarını söyledi. Bunun hukuk dışı olduğunu ve ayrımcılık konusu olduğunu söylediğimde yapabilecekleri bir şey olmadığını satmadıklarını söyledi.
    Yani donanımlı ötv muhafiyetli araç satmıyorlarmış engellilere...
    Ne hallere geldik ileri gideceğimize hep geri gidiyoruz.
    Artık kişisel hukuk kuralları mı kullanılıyor memlekette nedir?

Not: BİMER'e ihbar ettim bu hukuksuz olayı acaba cevap gelir mi bilemem..

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Bak sen şu yaptıklarına. Niye böyle bir karar almışlar ki? Acaba VW merkezine ilettiniz mi durumu?

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğuş Holding e bir ulaşın derim sonuçta VW Türkiye onlar..Bayilikleri de onlar veriyor ,iletin bu durumu ..Sorun böyle satış yapmama hakları var mı ?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Bende yine doğuş grubundan araç aldım seat leon parasına kadar yatırdım tertibatımıda yaptırdım maliyeden fatura işlemlerinden sonra tescil işlemlerine başlıyacakken 2 bilgisiz memur raporumu kabul etmediler bende yazı ile tarafıma bildirilmesini söyledim seat ta artık walswagen grubu hakkınızı arayın satmama gibi bir durum söz konusu olamaz sonuçta bedava vermiyorlar güya engellilere engel kaldırıldı daha beter olduk her konuda sadece uğraş gerekiyor geçmiş olsun....

Üye
    ENGELTANIMAZ ENGELLI Avatarı

Gerçek Adı
    ŞABAN YAŞAR
    Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ibrahin bey maliyenin raporu kabul etmeme nedeni ne yazarmısınız raporun tarihmi yoksa raporun sürekliliği veya tanımı ilemi ilgili

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Raporu kabul etmeme sebeplerini kendilerde bilmiyor raporum net sürekli teşhisler kısmında rahatsızlıklarımın hepsi tek kalem yazıyor tıp dilinde arka yüzünde ortopedik ve açıklama kısmında fren gaz tertibatı ele aktarılmış otomatik vitesli araç kullanır yazıyor buna rağmen işgüzar memurlar sebebini bile söyleyemedikleri yasa kabul etmiyor dediler bende şifayen dille sözlü istemiyorum bana yazılı cevap yazın dedim döşedim dilekçeye raporum ile ehliyetimidi ekledim 15 gün içinde cevap vermek zorundalar hangi yasaya uyduracaklar bakalım çok merak ediyorum ...

raporda bana göre eksik yok hocam ordaki memurların davranışını görsen doktor sanardın ama onlar ile uğraşacam herkese bunu yapamayacaklar birileri derslerini vermeli bunların bende seviyorum böyle kendini bilmezler ile uğraşmayı diğer arkadaşlarımıza bana davrandıkları gibi davranmasınlar diye boş boş oturacaklarına açıp yasayı iyi okusunlar boş beleş maaş alıyorlar...

Üye

Gerçek Adı
    ŞABAN YAŞAR
    Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

30 mart 2013 tarihinde yayınlanan yeni engelli rapor yönetmeliğinde raporun süresi ve kullanım amacı bölümünde aynen böyle yazıyor birebir kopyaladım
    Özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi
    MADDE 13 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporunun sürekli olup olmadığı ile süreli raporlarda raporun geçerlilik süresi mutlaka belirtilir.
    (2) Özürlü sağlık kurulunca kişinin özür durumunun sürekli olduğuna karar verilmesi durumunda, özürlü sağlık kurulu raporunun ilgili bölümünde bu durum belirtilir. Ancak özür durumunun değişmesi halinde, kişinin talebi üzerine rapor ve buna bağlı kişinin özür oranı yeniden belirlenir.
    (3) Özürlü sağlık kurulunca özürlünün özür durumunun sürekli olmadığına karar verilmesi halinde de bu husus ilgili bölümde belirlenerek özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi belirtilir. Zaman içinde değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar, hastanın önceki özürlü sağlık kurulu raporu da kurula sunularak, özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır.
    (4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez. ALLAH kolaylık versin geçmiş olsun inş. en kısa zamanda çözülür

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

rapor zaten yeni ben yeniden rapor alıp ehliyetimdeki özel tertibatlı otomobil ibareli ehliyetimi salt otomatik vitesli yapmak istedim eğer sıkıntı buysa gene alırım sorun değil ama adamlar yasa diyoki raporun geçersiz neden diyorum hangi yasa geçersiz sayıyor cevap yok bence bu konu ile alakalı değil raporum zaten sürekli bu sağlık kuruluna girmeden önceki bir durum benim konu artık maliyede hatta raporumda özürlü değil engelli raporu diye yazıyor yani güncel raporum arkadaşım zamanla ilgili bir sıkıntı değil bu raporumla ötvden yararlanamazmışım ben teşhis bölümüne bakarım arkası beni ilgilendirmez gibi kelimeler etti memur doktorculuk oynadı kendince teşekkür ederim bilgi için saygılar....

Daha önce aldığım rapor sistemden çıktı farklı bir başvuru olduğu için kabul gördü... Rabbim bütün engellilerin yardımcısı olsun işler zorlaşıyor hem iyi hem kötü iyiliği sahtekarların önüne geçilecek kötülüğü ise gerçekten engelli olanlar mağdur edilecek cetvel herşey değişti bakalım neler olacak...

Üye

Gerçek Adı
    ŞABAN YAŞAR
    Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben aslen izmirliyim diyarbakırda görevliyim bende geçen hafta o km. honda civic aldın benim raporum oğustos 2008 tarihli izmir vergi dairesi vergilendirme müdürüyle görüştüm aynen şöyle dedi bana, bizim için raporun sürekli ibareli ve kullanım amacına uygun olup olmadığına bakıyoruz dedi tarih kısıtlaması yok dedi benim raporum sürekli raporun ön yüzünde sağ altta tanı tısmında elden gaz fren tertibatlı otomatik vites araç kullanır yazıyor. raporun arka sayfasında özel tertibatlı araç kullanabilir kısmına evet yazıyor. buna göre alabilirsin dedi zaten 30 mart 2013 tarihinde resmi gazetede yayınlanan engelli roprları yönetmeliğine göre amaca uygun alınmış sürekli ibareli raporu varsa yeniden rapor talep etsende vermiyorlar bi önceki raporu çıkarıp verecekler bende arabayı aldın haftaya salı vergi dairesine tescil işlemleri için gidilecek inş. senin başına gelen benimde başıma gelmez geçmiş olsun ALLAH bizim yardımcımız olsun benim evraksal işlerdeki gelişmeleri yardımcı olmak açısından paylaşırım kolay gelsin

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

benim tanı kısmına full ne kadar hangi bölgelerde rahatsızlığım var ise tıp dili ile yazılmış kişinin özür grubunda ortopedik,süreğen (kronik), sınıflanamayan kısımlar işaretli, kullanım amacında ise istihdam ve diğer açıklayınız kısmındada sakatlık oranı % 64 fren gaz tertibatlı ele aktarılmış otomatik vitesli araç kullanır. sağlık kurulu raporu ittifakla verildi yazıyor. raporum sürekli...

Üye

Gerçek Adı
    ŞABAN YAŞAR
    Son Giriş
    04.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KAHRAMANMARAŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginç bi durum hangi vergi dairesi bu 30 nisan 2013 tarihinde resmi gazetede yayınlananengelli raporları hakkındaki genelgede herşey yazıyor onu verseydin bi okusalardı genelgede tarih kısıtlaması yok rapor kullanım amacıda uygun olduğu sürece sorun olmaması lazın bişey dikkatimi çekti raporunu kabul etmeme nedenini neden açıkça söylemiyorlar veya çözümü neden söylemiyorlarillaki bi çözümü vardır.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Bende anlamadım kardeşim sordum dedim ki hangi yasa ise onu bana söyleyin kabul edeyyim dedim bana ne dese beğenirsin benimde dizerim ağrıyor bende alayım senin ayakların tutuyor yürüyebiliyosun dedi evet dedim yürüyebiliyorum rahatsızlığım omurilikten sinirsel elektirik kablolarımda arada temassızlık oluyor bunu sen nasıl anlarsın dedim emg cihazımısın mr makinesimisin ayaklarımdaki incelmeyi sana nasıl anlatayım dedim sana anlatmama gerek yok inandırmamada gerek yok rapor burda heyet kararı ortada sen muayene edemezsin dedim doktor değilsin görevinizi yapın o hangi yasa ise veya oluru nasıl olacaksa eksik ne ise söylemek zorundasınız dedim hala bana diyoki yasa kabul etmiyor papağan gibi peki dedim madem öyle 5 dk ya geleceğim dedim dilekçeye bir döşendim raporu ekledim ehliyetin fotokopisini ekledim evrak kayıda kayıt ettirdim sonra müdüre gittim baktım müdürde bana diyoki hep yalan dolan dedim hayırdır ya yalan dolan kelimelerine dikkat et rapor orda sen işlemini yap yalan dolansa hakkımda suç duyurusunda bulun rapor sahte de yaz ver nereye veriyorsan dedim çok konuşmayıp işinize bakın dedim onları daha varya öttürmessem benim adım birahim değil meletecem onlarıki bir daha gelen engelliye engel olmasın gevşekler...

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İbrahim selamlar,bu kelimeleri kullanan herkesi BİMER e şikayet hemen ardında maddi manevi tazminat davası aç avukatın yoksa Baro ya başvur hemen Allah aşkına bir dk durma,herkes haddini bilecek sağlık kurulu raporu olan engelliye kimse bu kelimeleri kullanamaz! Şüpheli görürsen yasa neyi emrediyosa yapar ama bu kelimleri asla kullanamaz !

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Selamlar kardeşim, elbette edeceğim hadlerini bildirmezsem öyle bir durum bunların başına gelmez ise bunlar ne yönetmelik öğrenir nede işlerini düzgün yaparlar oraya giden herkes mağdur edilir bari ben bunlar ile uğraşırsam diğer arkadaşlarımıza aynısını yapamazlar bakalım süreç ne gösterecek...

önce bir cevap gelsin bakalım ondan sonra bimerede mahkemeyede zamanın olacak...

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    yıllar önce Denizli'de batı otomotiv de bana aynı muhabbeti çekmişti. gittim Toyota Corolla aldım. şu an Toyota'dan 3. arabamı aldım. sadık olabilecek bir müşteriyi kaçırdılar. kendilerini hala yad ederim...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon