Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bence haklarında savcılığa suç duyurusunda bulun:

TCK Madde 122

Ayırımcılık
    Madde 122- (1) Kişiler arasında dil, ırk, renk, cinsiyet, özürlülük, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım yaparak;

a) Bir taşınır veya taşınmaz malın satılmasını, devrini veya bir hizmetin icrasını veya hizmetten yararlanılmasını engelleyen veya kişinin işe alınmasını veya alınmamasını yukarıda sayılan hallerden birine bağlayan,

b) Besin maddelerini vermeyen veya kamuya arz edilmiş bir hizmeti yapmayı reddeden,

c) Kişinin olağan bir ekonomik etkinlikte bulunmasını engelleyen,

Kimse hakkında altı aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ugurci Avatarı

Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    07:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu hafta içinde istanbul avrupa yakasından xxx volkswagen bayisi ellerinde varolan arabayı alma asamasına geldiğimizde, ÖTV indirimini gündeme getirince kendilerinden kaynaklanan bir durum (?) nedeniyle özürlüye OTV indiriml, aracsatısı yapmadıklarını söylediler ve satısı durdurdular. BEnce olay bayi bazında degilde marka bazında gerceklesiyor. Neticede VW hitler tarafından desteklenen, halk arabası projesinin eseri ve bu zihniyet ari- üstün ırk hezeyanıyla bircok engelliyi yahudiler zenciler ve cingenelerlebirlikte gaz odalarında katletmişti. Anlasılan 70 yıldan beri zihniyetleri degişmemiş olacak.

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Bülent abi ve arkadaşlar,
    Vw Almanya ya bir abimin bu ayrımcılıkla ilgili yazdığı mail dolayısıyla Doğuş otomotiv tutuşmuş şekilde beni aradı. Dava açacağımdan da endişe duyduklarını fark ettim.
    Erel otomotivin kendilerinden habersiz bu uygulamayı yaptıklarını ve araştırma yaptıklarını asla böyle bir şeye önayak olmayacaklarını artı olarak ana bayiden arayan yetkili kişinin her türlü yardım ve kolaylık sağlayacağını söylediler. Erel otomotiv beni tanıyor o yüzden eğer Maltepe civarında olan varsa bir gün araç alacak gibi uğrasın ve durumu kontrol etsin bakalım aynı terbiyesiz ayrımcılığı yapacaklar mı? ki yaparlarsa acilen benimle irtibata geçsin... Özel mesajla tel numaramı da veririm..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Güzel haber. Dilerim böyle ayrımcı uygulamalar yapılmaması gerektiğine dair etkin bir emsal olur.

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi inan senelerdir savaş savaş ben ve benim gibi olaylara duyarsız kalmayan dostlarımla yorulduk. Kadırımıydı rampasıydı asansörüydü, Şehir hatlarından İETT ye metrobüsten park alanlarına, Nüfus cüzdanı damgasına açtığımız davadan engelli plaka davasına kadar ayrımcılıkla mücadele... Ne zaman son bulacak bilemiyorum bu bizi yaşamdan soğutan mücadeleler.
    Engelli olarak olaylar karşısında sadece homurdanıp oturanlar ellerini taşın altına koyduklarında belki daha hızlı feraha kavuşuruz...

Üye
    Sivasli Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende yakın zamanda araç alacağım wolswagen aklımda vardı ama mercedes cla almayı düşünüyorum bunu duyduğum iyi oldu aklımda vardı acaba engelliye araç satmıyoruz fln diyebilirlermi diye ? cevabı almış oldum.umarım dilediğiniz aracı alabilirsiniz.

Üye
    gokay Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vw almak istiyorsan alabilirsin. satmıyoruz deme hakkına sahip değiller ki vw doğuş oto satıyor..

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

istanbul bahçelievler yenibosna da bulunan VW Altur bayii de bana aynısını söyledi biz engelliye araç satmıyoruz dediler.
    anca adamın canını sıkarlar
    yüzyıl Avek bayii ise hiçbir sıkıntı çıkarmıyor alım konusunda hertürlü yardımcılar. onlarada teşekkürler.

Üye
    cicikıs Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    41
    Verilen Beğeniler
    31

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gokay;

Polis çağırıp tutanak tuttursaydın keşke. Mahkemeye vermek ve medyada rezil etmek lazım bunları.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12