Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234
Toplam 58 mesajın 46-58 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Egetugra Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    21.11-2013
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dava açaıp kazanabilmen için fiiliyatın gerçekleşmesi gerek, yani önce ÖTV ödeyerek aracı alıp ÖTV den yararlandılmadığınız için dava açmanız gerek, davaya konu olacak eylem gerçekleşmeden dava açarsanız kazanma şansızın hiç yok durup dururken karşı kuruma vekalet ücreti takdim edersiniz. sonuç almak istiyorsanız kanuni düzenleme yapılması için çalışmanız, birilerinin dikkatini almanız gerekir veya sol kolundan engelli birini iktidardan Milletvekili seçtirip kanun teklifi verilmesini sağlamanız gerekir

Üye
    zenes Avatarı

Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu durum gerçekten adil değil, adında adalet olan bir iktidarın da bu düzenlemeyi şimdiye kadar yapmaması gerçekten düşündürücüdür. Sol kol sıkıntısı olan insanda otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresi olsa, mesele çözülür. Zira araç otomatik vites olduğu zaman; sağ kolumuz ile vitesle uğraşmayacağımızdan , direksiyona daha hakim olunacaktır. Önümüzde üç tane seçim var, bu adaletsizlikle ilgili düzenleme yapılmazsa sandıkta tavrımızı koyalım.

Üye
    MUHAMMED YAKIN Avatarı

Gerçek Adı
    MUHAMMED YAKIN
    Son Giriş
    28.04-2017
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben daha ehliyet almadım sol elim bilekten itibaren yok ben H tipi ehliyet alıp vergi indiriminden yaralanamaz mıyım? doktor bana B tipi için mi ehliyet verir derecem %59

Üye
    sinademiral Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar, konuyla ilgili bir gelisme var mi? Dava acan kimse oldu mu? Veya sunu sorayim, h sinifi ehliyetimizi aldik otv odeyelim tamam ama nasil olaxak? Yani h sinifi icin gerekli duzenlemeleri yine yapacak miyiz? Yapacaksak bize niye h sinifi verdiler b verselerdi de hakkimizi kullanamiyorsak engelsiz olarak gorunelim.

Üye
    Ender_Erdem Avatarı

Gerçek Adı
    Ender Erdem
    Son Giriş
    18.10-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bana devlet hastanesi H sınıfı ehliyet alabilir, özel tertibatlı araç kullanabilir raporu vermesine rağmen. Maliyeye raporumu sunduğumda bana alamazsın diyor. Raporda
    BULGULAR kısmında : SAĞ EL 2. PARMAK SOL EL 2.3.4.5 PARMAKLARDA HİPOPLAZİ + SAĞ AYAK KONJENTAL HİPOPLAZİ yazıyor.
    Bu durumda ne yapmalıyım.

Üye
    sinademiral Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bimer'den gelen taslak cevap haricinde bir bilgilendirme alan oldu mu?

Üye
    zorbay Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşlar sol kol maduru olarak başvurmadığım merci kalmadı. 2011 yılından bu yana sonuç alamadım. Geriye tek bir seçenek kaldı; benim gibi sol kol maduru birkaç arkadaşla birlikte arkamıza basınıda alıp sol kol madurları olarak meclise gidelim. Derdimizi birde yüz yüze görüşerek anlatalim. Bana eşlik edebilacek arkadaşlar özelden itibat için telefon numaralarını yazarlarsa toplanıp birde bu şekilde deniyelim.

Üye
    husmen16 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN GÜNEŞ
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR - Bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bimer e bugün bende yazı gönderdim

Üye
    zekito Avatarı

Son Giriş
    02.06-2017
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba zorbay,

Emeğin için çok teşekkürler. Bu konuda herkes olabildiğince elinden geleni yapıyor. Çok daha önceden bu konuda bir sonuç alınabilmiş olması gerekirdi aslında. Bu konuyla ilgili benim en çok üzüldüğüm nokta şudur; İlla ki sol kol engelliler ÖTV'den muaf olsun demiyorum, olmasın gerekirse ancak kanunda mevcut olan ayrımcılık ve haksızlık beni rahatsız ediyor. Üstelik bunu herbirimiz defalarca kere dile getirmemize rağmen. Bu konuyu ilgili mercilerdeki ilgili yetkililer de biliyor olmasına rağmen bir düzenleme yapılamaması çok üzücü.
    Konuyla ilgili daha önce Posta gazetesi yazarı Yavuz Kocaömer'e yazmıştım. Sağolsun kendisi de bize destek olmak için konuyu köşesinde yayınlamıştı. Dediğim gibi birçok kanaldan bu konu dile getirilmiş durumdadır. Benim inancım hala tam, bu konuda olumlu bir sonuç alacağımıza inanıyorum.

Bu konu forumda "Sol kol ampute olup, ÖTV indiriminden faydalanmak için dava açan var mı?" konusu altında da takip ediliyor. Bu konunun altında en son bir paylaşım yapıldı. Aşağıda iletiyorum. Bence öncelikli olarak bu önergenin sonucunu beklemekte fayda var. Bu önergenin sonucuna göre farklı yollarla başvuruda bulunulabilir elbette. TBMM'nin sitesinden önergenin sonucunu hep birlikte takip edelim. İnşallah bu kez güzel haberler alırız. İnşallah bu konuda mağdur olan herkes için 2015 yılı olumlu sonuç alacağımız bir yıl olur. Bu vesile ile hepinizin yeni yılını kutlarım. Hepimiz için engellerin aşıldığı bir yıl olması dileğimle.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA
    Aşağıdaki sorularımın Maliye Bakanı Sn. Mehmet Şimşek tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğini arz ederim. 09.12.2014
    Umut Oran İstanbul Milletvekili

Bana ulaşan engelli bir yurttaşımız sol kolu olmadığını yüzde 60 bedensel engelli olmasına rağmen yurt içinden ÖTV muafiyeti ile motorlu araç alamadığını, ancak yurtdışından bu şekilde ÖTV’siz araç ithal edilebildiğini belirtmektedir.
    Bu kapsamda;
    1. Gümrük Teşkilatı ile Gelirler Genel Müdürlüğü’nün bu konuda birbiriyle çelişen uygulamaları var mıdır? Vatandaşımızın bu şikâyeti nereden kaynaklanmaktadır?
    2. Sol kolu olmayan, yüzde 60 engelli bir vatandaşımız da neden “bizzat kullanmak amacıyla sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptıran malul ve engelliler tarafından beş yılda bir defaya mahsus olmak üzere ilk iktisabı ÖTV’den istisna edilmiş” araç sahibi olamamaktadır?
    3. Gelirler Genel Müdürlüğü’nün, 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun 7/2. Maddesinin uygulanmasına dair genelgesinde yer alan, “Ancak, hareket ettirici özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın kullanılabilecek olan araçlar ile aracı hareket ettirici özel tertibat sayılmayan (direksiyona topuz takılması, özel koltuk takılması, engelin bulunduğu taraftaki silecek kolu, sinyal ve kontak gibi düzeneklerin diğer tarafa alınması vb.) tadilat yapılmak suretiyle kullanılabilecek araçlar için söz konusu istisnanın uygulanması mümkün değildir” ibaresi sorun yaratmıyor mu? Bu konuda bakanlığınıza ulaşan şikâyetler yok mu, bu durumu çözmek için hangi adımları atacaksınız?
    4. Son 10 yıl içerisinde bu şekilde ÖTV istisnası ile araç satın alan engelli yurttaşlarımızın sayısı kaçtır? Bu şekilde istisna edilen ÖTV miktarlarının yıllara göre toplam meblağı kaç TL’dir?

Üye
    zorbay Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    01:12
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Sayın zekito, bilgilendirme için çok teşekkürler, sonucu merakla bende bekliyorum. Hayırlısı ne ise o olsun diyorum, saygılar.

Üye
    husmen16 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN GÜNEŞ
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR - Bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bimer e yazdığım yazının cevabı geldi aynı şeyler yazmışlar ama dilekçenizi dikkate aldık mevzuat değişikliğinde ilgilenilecek diyorlar.

Üye
    ruus42 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar yurt içinden sol kol özürlülerin araba alabilme umudunu yitirdim yıllardır takip ettim bimere 3 kez yazdım defterdarlıkla vergi daireleri ile ve avukatlarla görüştüm mecliste bizim tertibatlarımız(otomatik vites. sol daki siyanların sağa uyarlanması)tekrar kabul edilip yasalaşmadığı sürece olmaz.Bu sebepten dolayı gümrük avantajımızı kullanıp bu işi yapan galericilerden birine getirttim .Yazıldığı söylendiği gibi çok zor olmuyor Ankara nakilhane ve gümrük müdürlüğü ve firmalar çok yardımcı oluyor.Yeterki tertibatlı araç kullanım raporunuz ve H sınıfı ehliyetiniz olsun.Bence içerden almaktan daha avantajlı nasıl olsa ötv den yararlanmak için sıfır almıyacakmıyız.Dışardan şu anda sıfırlar daha avantajlı.Rabbime binlerce şükür bir emanet abada bize nasip oldu. İnşaallah bütün arkadaşlarıma nasip olur. Mutlaka bir yerden başlayın allah yardımcınız olacaktır.

Üye
    ruus42 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0