Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ertans Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mehmet kardeş bende bimer yazdım ama cevap olarak yasal düzenleme yapılması gerekiyor dendi
    Başka nereye yazabiliriz

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş teşekkür edrim: ben 1997 model opel vecra yurt dışından aldım. 5 yılı doldu. gümrük müdürlüğü müşavirleri ile görüştüm satmak istediğimi söyledim. 7-8 bin tl. vergin çıkar 10 yıl dolmasını bekle dediler. bu araç elimde kaldı. sol el yurt dışından alabiliyor ama yurt içinden alamıyor. yurt dışından alırsan 10 kullanacaksın/yurt içinden alırsan 5 yıl kullanacaksın. engellinin geliri nedirki 3 yaşında araç alabilsin. daha önce motor sınırlaması olmadığı zaman 2500cc mercedes aldım 8 bin alman markı 7 yıl kullandım 3 katı fiyata sattım. bunu sanırım haksız kazanç olarak değerlendiriyorlar. sindiremedikleri bu... onun içindirki bize (el ayak oyunu yapıyorlar) 21. yüz yılın en önemli, el ayak oyunu bu.
    inşallah ehliyetlerimizi iptal etmezler...

Üye
    ruus42 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar aynı maduriyetlerden muzdaribiz. Bizlere resmen zulmediyorlar şikayet dilekçelerimize göz attım aynı cevaplar verilmiş bizler bu cevaplarla oyalanıyoruz birlik olup elimizdeki verileri toplayıp hukuk mücadelesi verelim ve sorumluları bütün platformlarda teşhir edelim...

Üye
    mehmet_ Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ertans

Bir sol kol engelli olarak bizlere tanınmayan araç alımlarındaki ÖTV indirimi olmayışı ve buna bir çözüm bulunması ile ilgili Engelli ve yaşlı hizmetleri ile 17 eylül de yaptığım görüşmede mektup yazmamı ve gelen mektupların komisyona geldiğini burda değerlendirmeye alındığını söylediler. ben yazdım 18 eylül de gönderdim. sizlerde yazınki bizleride dikkate alsınlar.katılmanız hepimizin yararınadır.

Engelli ve yaşlı hizmetleri Bakanlığının engelli hizmetleri telefonu 0312 705 70 15 hem yazılı hemde sözlü bizlerinde bu toplumda yaşadığını hissettirelim.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaslar bende sol koldan sıkıntım war ama sole bısey war almanyadan rac temın edebılıyosunn ve turkıyedende sıfır arac alamıyosun ıkıncı ellerde bı sıkıntı yok yanıı

Üye
    ertans Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ali711;

Yurtdışından alırsın ama herkesin yurtdışında tanıdığı yok ve almak çok çetrefilli bir iş
    Tecrübelerin varsa paylaş

Üye
    AzMiCaN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Mesajı bimere yazdım bende gerekli düzenlemenin yapılması için ilgili kurumara bilgilendirmek yapılacagını soylediler. Durum bu. Vakit ayırıp herkesin atması lazım illaki buradaki mesaj değil aklınızdan geçenleri yazın okuyan anlayacaktır durumu zaten .

Üye
    zekito Avatarı

Son Giriş
    02.06-2017
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese çok teşekkürler, bu konuda gerekli düzenlemenin yapılacağına çok inanıyorum arkadaşlar. Bu yazımı Maliye Bakanı'na, Milletvekiline(Şafak Pavey), en son da yazar A.Yavuz Kocaömer'e de ilettim. Kimseden bir geri dönüş olmadı. Tweet atmayı bile düşünüyorum.

Üye
    bymaral Avatarı

Son Giriş
    30.10-2013
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş geri dönüş olmadıysa nası bu işin olucağına inanıyorsun ya benim hiç umudum yok sağ sol ön arka ayrımı olmaz yaa

Üye
    mehmet_ Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bizler de ayrım olmasını istemediğimiz için tek bir ses tek bir yürek olunmasını istiyoruz.
    katılanda katılmayanada teşekkür ediyoruz.

Üye
    ruus42 Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sol kol ötv maduru arkadaşlar 2010 da bimere ve gib e durumumuz hakkında yazı yazdım ve geçen ayda yazdım ikisinede verdikleri cevaplar aynı mevzuat çalışmalarımızda dikkate alacağız, not ettik cevabı halbuki 2013 te engelliler için vergi rehberi hazırlamışlar bizim maduriyetimizle ilgili hiç bir tasarrufta bulunmamışlar yaprak kımıldamamış. Bire bir görüştüğümüz maliye uzmanları bizim durumumuzun haksızlık olduğunu söylüyorlar ama... Delinin biri kuyuya taş atmış kırk akılsız çıkaramıyor. Neymiş kolu olmayan araba kullanamazmış taptıkları avrupada iki kolu olmayana özel tertibalı araba kullandırıyorlar. Hiç birşey düşünemiyorlarsa bizleride %90 üstü özürlü gurubuna soksunlar eşlerimizi çocuklarımızı şofor tayin edelim.Sol bacağı özürlü olana otomatik vites özel tertibat sayılırda sol kol özürlü olana nasıl sayılmaz buna hiç kimse akıl erdiremiyor ben hiç erdiremedim.

Üye
    şimşek59 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    15:27
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ÖTV kanunundaki engellilere uygulanan istisna maddesi ile ilgili olarak yetkililere pratik bir çözüm önerim var. H sınıfı sürücü belgesi engelli olan birine verildiğine göre, istisna maddesinde sol ayak, sağ ayak, sol kol, sağ kol gibi ayrıntılar bırakılıp, istisna maddesine " H SINIFI SÜRÜCÜ belgesine sahip olanlar ÖTV istisnasından yararlanır." ibaresi konularak, bu konudaki kafa karışıklıkları ve adaletsizlikler ortadan kaldırılmış olur.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

adamlar ehliyete bakmıyoki,h tipi özel tertibatlı araç kullanır ibareli ehliyetim olduğu halde ve sağ kol engelli olduğum halde vergi dairesi sağlık raporumu eksik ve kusurlu bulup hakem heyete git diye yolladı beni.hakem heyet demek de 2 kere heyetten geçmek demek,ehliyetten olma riski de var,heyetin ne karar vereceğini bilemezsin.ben şuanki yönetmeliğe uyduğum halde ötv istisnasından yaralanamadım.ne diye rapordaki teşhisleri inceleyip anlamaya uğraşırsınki!!!h tipi ehliyeti boşa mı veriyolar.ben ehliyet almışım ,özel tertibat yazıyo hala raporda yazmış mı yazmamış mı,sağlık kurulu raporumu yoksa özürlü sağlık kurulu raporumu??? bunları inceliyolar

Üye
    mehmetselcuk Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara,Bonn
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar bu konunn peşini bırakmayalım malum SEÇİMLER yaklaşıyor!.......................

Üye
    zekito Avatarı

Son Giriş
    02.06-2017
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hepimiz elimizden geldiğince mücadele veriyoruz, herkesin emeğine sağlık. Deste olan herkese de ayrıca teşekkür ederiz.
    Benim merak ettiğim konu ise şudur; bizim bu sorunumuzu üst makamlara taşıyacak ve anlatacak bir dernek, bir kuruluş yok mu arkadaşlar? Öyle olursa süreç daha da hızlanacaktır düşüncesindeyim.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon