Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TENTEN143 Avatarı

Gerçek Adı
    kenan
    Son Giriş
    24.06-2013
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese selam arkadaşlar, benim sizlerden öğrenmek istediğim şudur;

2009 senesinde ehliyetimi aldım. fakat sağlık raporunda doktorlar hep H sınıfı ehliyet alabilirsin dediler, ben normal sağlık raporunu aldım, şuan ehliyetim normal b+a2
    fakat şimdi düşünüyorum da istediğim araçlar hep pahalı elimde H sınıfı ehliyete çevirme gibi bir şansım var. Sizlerden ricam ehliyetimi H sınıfına(otomatik) çevirsem vergilerden muaf olur muyum ? Ayrıca H sınıfına çevirsem % oranı var mı varsa önemli mi ?

şuan özrüm bir sıkıntı olmamakta herkes gibi normal kullanmaktayım.(sağ kol bakıldığında çok fazla belli olmuyor, sağlam kol gibi)
    mevcut aracım 2007 model clio symbol manuel 87.000 km de. Ehliyetimi H sınıfına çevirirsem aracımı zannediyorum kolay kolay satamayacağım, o yüzden sattık tan sonra çevireyim diyorum. ama H sınıfını alırsam sıfır otomobili yarı fiyatına veya yakın rakama alabilir miyim ?
    yani doktorların söylemesi sol kol %15 - sağ kol %30. Bana doktor H sınıfı kullanabilirsin demişti,H sınıfını alsam engelli sınıfına girer mi ? girerse araç alıp satmada sıkıntı yaşar mıyım, sıfır araç alsamda sonuçta bir süre bindikten sonra satmaya kalksam normal araç gibi alıcısı fazla olmaz,bu işe girip ehliyeti değiştirmeye değer mi ?
    birde ehliyeti H sınıfına çevirsem A2 sınıfım otomatikmen düşermi iptal olur mu ?

cevaplarınızı bekliyorum, saygılarımla.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle şöyle bir durum söz konusu ki,
    Sol kolundan engelli olanlar yurtiçinden araç alamazlar. Yurtdışından alabilirler ancak.

Her iki kol içinde bildiğim kadarıyla ehliyet vermekte problem çıkarıyorlar.
    Derseniz ki, sağ kolumdan engelliyim o zaman, a2 içinde ibare bulunması lazım
    'özel donanımlı araç ve motorsiklet kullanır, H ehliyet alır' gibi bir ibare olması gerekiyor.
    yetkili hastaneler'den böyle bir rapor alıp, sürücü kursuna kaydınızı yaptırıp sadece direksiyon sınavından geçmeniz gerekiyor H sınıfına dönüştürmek için. Rapor oranının önemi yok.

Şuradan hesaplayabilirsiniz: Ötvsiz Otomobil Fiyat Hesaplama Programı-> Seyfettin KAHVECİ