Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    a.gwl Avatarı

Son Giriş
    20.06-2013
    Saat
    03:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar selam benimde oglum adina aldigim %92 raporla aracim var ve 5 yilini doldurdu araci aliken mahkemedn vasi karari almistim yani ben suan cocugun hem velisi hemde vasisiyim ve vocuk 24 yasinda arcimi satmak icin notere gittim noter mahkeme karari istedi hakime gittim ben karr verirsem satarsin dedi ve ayrica satistan dolayi elde edilecek parda hicbi tasarrufta bulunamazsin cocuk adina hesaba yatacak o para dedi benim sorum su daha once cocugu 18 yasin ustu olup bu yolla arac alip satan oldumu para hakkinda nasil vasinin tasarrufu olmaz cocugum adina araci alan benim cocugumun bi geliri yok parayi odeyen benim.bunu sormak istedim yardimci olursaniz nasil bi yol iZlenecek konusunda sevinirim

Üye
    CALLCENTER Avatarı

Gerçek Adı
    liseli
    Son Giriş
    11.07-2016
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abicim mantığa göre oğlunuzun size Noter tasdikli vekalet vermesi yeterli ...

Üye
    a.gwl Avatarı

Son Giriş
    20.06-2013
    Saat
    03:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar belirtmeyi unuttum cocugum zihinsel engelli down sendromlu bu konuda emsal teskil eden mahkeme karari vs belgesi olan paylasirsa sevinirim.bn80 bin tl verip arac alacm otv muaf die ve suresi dolup satmak isteyin ce bu parada tasarrufum olmiycak nasi bi kanun bu kisitliyi veli/vasi korur maddi olarak skntiya dusen bi vasi/veli aracini datip nasil tasarrufta bulunmaz.cvplarinizi bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Araç mahkeme tarafından kaydedilmişse, evet, satışı için demahkeme kararı ve onayı şart. Hakim ne derse o... Ben böyle biliyorum.

Ama bunun tam tersi uygulamalar da varmış: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...tml#post880275

Ayrıca: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...il-olur-3.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sersır2005 Avatarı

Gerçek Adı
    SERKAN
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    04:43
    Yaşadığı Yer
    EDİRNE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çocuğunuz vesayet altında ise para üzerinde kendiliğinizden tasarrufta bulunamazsınız.mahkeme kararı şart.mahkemeye aracı satıp yeni araç alıcam diye başvurursanız o şekilde izin çıkar aksi halde parayı bir hesaba yatırtırlar ve harcamalarınızın karşılığında belge kjarşılığı para çekebilirsiniz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Serkan, hal böyleyken, nasıl oluyor da aksi uygulamalar da olabiliyor, anlamıyorum. Her şey karambol bizde...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sersır2005 Avatarı

Gerçek Adı
    SERKAN
    Son Giriş
    10.09-2017
    Saat
    04:43
    Yaşadığı Yer
    EDİRNE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aksi uygulamalar olamaz vesayet altında olanlar kesinlikle benim dediğim gibi çünkü ben adliyede çalışıyorum.ama kayıt dışı ise bilemem