Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Malum, devlet işlerinde kabak her zaman vatandaşa patlar! Onun için, korkum, yıllar sonra "bıdı bıdı bıdı bıdı" deyip o verginin faiziyle sizden istenmesi! Ben olsam bu riski almamak adına gelirler idaresi başkanlığı'ndan yazılı olarak özelge isterim: Özelge Sistemi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    balaban_ Avatarı

Son Giriş
    01.11-2013
    Saat
    01:47
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sıfır aracımı aldım eve getirdim.Eski yurtdışından getirdiğim aracı da bi gün sonra ankara gümrükten devrini verdim arkadaşlar.Eski aracımı satmadan yenisini alıp eski aracımı öyle sattım.Eski araç satılmasa bile 5 yılı doldugu için yurtiçi ötv muafiyetli sıfır araba alınabiliyormuş.Tabi bülent in dediği gibi yıllar sora birileri çıkıp bıdı bıdı da yapabilir.Yurtdışı 10 yıl olayıda saçmalıktan başka hiçbişey deil.Zaten eski araçlar para etmiyo.Birde 10 yıl başımıza bela ediyolar aracı.

Üye
    efekanaslan Avatarı

Son Giriş
    15.12-2013
    Saat
    18:47
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaslar benimde bununla ilgili bir sorunum var yardimci olursaniz sevinirim. 7 yil once yurtdisindan getirilmis 1991 model piyasa degeri on bin tl civari ozel tertibatsiz araci engelsiz birine satmak icin ne odemem grrekiyor. Otv den ve kdv den muaf sadece mtv odeyerek satis yapilabilinirmi. Aracin nornalde yillik vergisi 150 lira. ikinci bir arac alacak olsak uc sene sonra bu aracin satisini vergisiz masrafsiz verebilirmiyiz. Satis vrmek istesek gumrukteki masraflari uc bin tl tutar diye duydum bu masraf nedir otv mi mtv mi kdv mi. Birde araci alip ucsene sonra satis almak isteyen musteri var ama aracta baskasi kullanamaz diye serh var koyde filan ucsene idare etse bu kisi arabayla bu benim acimdanmi riskli olur alici acisindanmi. Simdiden yardimlariniz icin sonsuz tesekkurler.

Konuyla ilgili bilgi verebilecek varmi arkadaslar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sakat olmayan birine 10 yıldan önce satarsanız başta ödemediğiniz tüm vergileri ödersiniz. Ne kadar ödeneceğine dair net rakamı Ankara Naklihane'Yye dilekçe verip öğrenmeniz lazım...

Bundan kurtulmanın kolay bir yolu yok maalesef. Aracı başkası kullanırsa, bunu tespit eden polis isterse aracı bağlatır ve Gümrük açısından büyük cezalar almanıza neden olabilir. Hiç o risklere girmeyin derim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12