Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    --erhan-- Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan Aydınalp
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    04:31
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar aldığım ikinci el aracı engelli tertibatını işletebilmem için ne yapmam lazım bide aracı ne zaman satabilirim..?sıfır araç alırsam ötv mv den muaf olurmuyum..?

Üye
    Yaşamak_Direnmektir Avatarı

Gerçek Adı
    BaRaN
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Takipçiye verir iseniz onlar halleder yok ben yaparım derseniz
    Aracın noter satışını aldıktan sonra;
    1.Kendine uygun tertibat montajını yaptır..
    2.Proje çizen bir makine mühendisine git projeni yaptır..
    3.Zorunlu trafik sigortasını kestir
    4.Şoförler odasından ek1 belgeni al doldurt.
    5.Muayene sahasına git muayenesini yaptır.. (Araçta LPG var ise sızdırmazlık raporu da alınız) Not: öncelikli siniz unutmayın engelli aracı olduğunu belirtiniz...
    6.Trafik tescile gidiniz...Giderken eski plakalarınızı da götürünüz..
    7.Trafik tescil size engelli plaka havalesi verecek onla tekrar şoförler odasına geliniz plakanızı bastırın.(mühürletmeyi unutmayınız)
    8.Trafik tescile tekrar gidiniz ruhsatlarınızı alınız (Plakalarınızı mühürletmeyi unutmayınız)
    9.Raporunuz ve ruhsatlarla birlikte maliyeye mtv den muaf olmak için müracaat edeceksişniz
    Güle güle binin kazasın günler..ama baya ugraşacaksınız..

bu arada pul parası falan ödemezzsiniz..3 yıldan önce satarsanız yatırmadıgınız vergileri yatırıp öyle satarsınız..3 yıldan sonra engelliye satışı...5 yıl doldurdugunda istedigine satabilirsiniz vergi ödemeden...

Üye
    --erhan-- Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan Aydınalp
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi öncelikle bilgi için tşk ederim buradaki takipçiler bişey bilmiyor yok aracı ben kullanamazmışım yok bilmem ney h sınıfı ehliyetim var %96 raporum var dediğimde sen kullanamasın dedi takipçi ben dedim araçkullanabilir raporum var adam bişey bilmiyo benim bildiğim sen kullanamazsın diyor dedim ben dedim sen bana tertibatı tescil et gerisine karışma dedim bakalım ne olacak pazartesi günü inş yaptırırım ..mtv yi ödersem istediğim anda satabilirim değil mi..?

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Trafik, muayene ve sigorta işlemlerini sen yapacaksin gerisi tertibatçının işi anlatıldığı kadar zor değil hepsi çok basit şeyler. İyi bir tertibatçı bulmaya bak.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İkinci el aracını dilediğin zaman satabilirsin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:45
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

oturanboğanın da söylediği gibi ikinci el araçları istediğin an sata bilirsin yasal süren yok işide aracıya verme boşa 200-300 tlni alırlar koştura bilirsen sen koştur yada yakının varsa o koştura bilir.
    not: pilaka değişikli olmuyor aynı pilakaya tescil yaptıra biliyorsun yani yeni pilaka çıkarttırmak zorunda değilsin sonuçta ruhsata şer koyulucak özel tertibatlı diye.

Üye
    --erhan-- Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan Aydınalp
    Son Giriş
    04.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepsini hallettim tşk ederim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Erhan, zamanın olduğunda ikinci el araca özel donanım taktırma deneyimini adım adım buraya da yazar mısın? Herkes güncel bilgi edinmiş olur
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Ben de ikinci el bir araç aldım henüz noter satışını almadım. tertibat konusu seçeneği çok olmayan bir konu sanırım. internet üzerinden bir firma ile görüştüm. bir sürü evrak istedi. noter satışı ruhsat aracın şasi numarasının resmi rapor mapor ehliyet fotokopisi filann....
    bu durumu yaşayanlardan GÜNCEL tecrübe ve bilgi paylaşımı bekliyorum lütfen.

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar ben de 2. el araç aldım normal vatandaştan o an için baldızımın üzerine aldım öyle gerekiyordu.tertibat işini çok araştırdım bin tl nin altına düşen yok projeli türkiyede birçok ili aradım sonunda tesadüf bir arkadaşla karşılaştık ANTAKYA,DA bir tornacı abi bu işi yapiyormuş aradık anlaştık tertibat proje 500 tl arkadaşın hatrına normalde 300 tertibat 250 proje .ehliyetim de yok ha ehliyetini al arabanın satış sözleşmesi ehliyet rapor ve kimlik fotokopini ulaştır projeni verir proje parasını da o zaman alırım dedi
    anlaştık taktı dreksiyon altına kaynak yok işçilik mükemmel sadece dreksiyonun altındaki plastiğe baş parmak kalınlığında bir delik başka tahribat yok araçta çok çok memnunum .şu an dreksiyon snav tarihi bekliyorum.PROJEYİ ALINCA NORMALDE NASIL GİRİLİYORSA MUAYENEYE AYNI ŞEKİLDE GİRİLECEK RUHSATLAR DEYİŞECEK ZATEN ADRESE GELİYOR....