Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ş.ALİ Avatarı

Gerçek Adı
    şerifali
    Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayin Bülent bey yukarida belirttigim gibi "H sinifi ehliyet alir otomatik vites araba kullanabilir "ibareli şrapor aldim fakat vergi dairesi "otomatik vites "ibaresini kabul etmedi "özel tertibatli"ibarenin olmasi gerekiyormuş sizin belirttiginiz ibarelerde şöyle yazilmasi gerektigini söylemiştiniz"H sinifi ehliyet alir otomatik vites araba kullanir"diye belirtmistiniz aslinda sacma degilmi "özel donanim"ibaresi otomatik vites yerine geçiyormuş sonucta ayni şey degilmi ha Ahmet Ali ha Ali Ahmet ben şimdi ne yapmam lazim bilmi yorum.

CAM00252 - Çift taraflı kalça çıkığım var. H sınıfı ehliyet ve ÖTV'siz araç albilir miyim?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:49
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    194
    Verilen Beğeniler
    84

Sizin sadece sol alt ekstremiteden değilmiş ki rahatsızlığınız, otomatik vitesli araç ibaresi almamanız gerekirdi. Yani raporun tanı kısmında sadece sol ayakla ilgili yazsaydı kabul ederlerdi, ama siz sağ ayağınızda da kısalık olduğunu söylüyorsunuz, bu durumda özel donanım ibaresini isterler. Yapmanız gereken yetkili hastaneler'den birinden yeniden bu ibare için rapor almak...

Üye
    yaşam... Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ş. ALİ
    bende aynı senin yaşadıklarını yaşadım.. o raporu değiştirip özel tertibatlı yapman gerekecek..çünkü ben öyle yaptım..her doktor farklı şeyler söyledi ama en sonunda özel tertibatlı araç kullanır raporunu alarak aracı aldım.. ama gerçekten çok uğraştım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Sadece sol alt ekstremitede varsa "oomatik vites" ibaresi yeterli. Ama başka uzuvlarda da hareket kısıtlılığı var ve araç kullanırken özel donanıma ihtiyaç duyulıyorsa, o zaman "özel donanım" ibaresi raporda yer almalı.

Üye
    kardelenn Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

peki bu raporda belirtilen ifade ehileyette yazması şartmı benim ehliyetimde hiç bir ibare yok

Üye
    Ş.ALİ Avatarı

Gerçek Adı
    şerifali
    Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bana verilen raporda ortopedi dr *BİLETERAL DKÇ SEKELİ. SOL KALÇA PROTEZ AMALİYATLISI. SAĞ BACAK 6 CM KISA*yazıyor Fizik DR *DKÇ SEKELİ. YÜRÜYÜŞ BOZUKLUĞU %24 H. SINIFI EHLİYET ALABİLİR. OTOMATİK VİTESLİ ABRABA KULLANA BİLİR* Yazıyor Raporun arkasındaki *RAPORUN KULLANIM AMACI* Yazan bölümde *otomatik vitesli araç kullanabilir* Yazıyor maliyeye göre doğru ibare şu şekilde olursa otomatik vites yerine geçiyormuş *ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KULLANIR* İbareli olması gerekiyormuş yani bazı kişilerin dediğigibi *otomatik vitesli araç kullanır* ibaresi geçersizmiş rahatsızlığı ister sağda isterse solda olsun *özel tertibat* ibaresi şartmış

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Kesinlikle yanlış biliyor oradaki vergi dairesi çalışanları. Özel donanıma ihtiyacı yoksa kişinin ve buna rağmen raporudna "özel donanım" yazarsa, bu sefer kişi özel donanımı olmayan araç süremez trafikte. Olası bir kontrolde/kazada mağdur olur. Elinizdeki rapor kesinlikle işinizi görmeli. Gelirler İdaresi Başkanlığı'na yazıp özelge talebinde bulunun. Oradan gelecek yanıta göre hareket edersiniz: ÖZELGE TALEP FORMU

Üye
    Ş.ALİ Avatarı

Gerçek Adı
    şerifali
    Son Giriş
    24.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar b sınıfı ehliyetim var h sınıfına çevirmek istiyorum ve otomatik vites araç almak istiyorum bunlar için (h sınıfı ehliyet alabilir ve özel tertibatlı araç kullanabilir) heyet raporu aldım şimdi yapmam gereken prosudür ne olmalıdır ayrıca trafik müdürlüğünde sorun çıkarırlarmı yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

Üye
    murat2854 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    22.03-2014
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bildiğim kadarıyla h ehliyet için sürücü kursuna müracat edecen durumunu sürücü kursundaki yetkililere anlat onlar seni yönlendirirler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yukarıda dayazdığım gibi, özel donanım ibaresi varsa raporda, üzerinde özel donanım olmayan aracı kullanamazsınız. Yani, donanımı olmayan otomatik vitesli araç kullanamazsınız.

B sınıfı sürücü belgesini H sınıfına dönüştürmek için sürücü kursuna yazılmanız gerek...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12