Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adviye Avatarı

Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkeze merhaba,forumunuza yeni üye oldum uzun zamandır konuları merakla takip etmekeyim,sizden küçük bir ricam olucak,benim sol ayağımda 7 cm kısalık var ve ötv indirimli araç almak istemekteyim,h sınıfı eğliyetimi geçmiş bir tarihte almıştım,sadece h sınıfı ehliyetimin olması indirim için yeterlimi eğer yeterli değilse rapor dilekçem ne şekilde olmalı,öğrendiğim kadarıyla otamatik vitesli araç kullanır yazması gerekiyormuş,dilekçede başvuru konusu olarak ne yazmamı tavsiye edersiniz çünkü ötv indirimi diyince doktorlar ters bir tavır takınıyor,yardımcı olursanız çok sevinirim

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    07:40
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer sorun sadece sol ayağınızda ise hastaneye özürlü kimlik kartı başvuru yapın için heyete girin . Raporda verecekleri oranın bir önemi yok . Doktorların anlayışlı olduğu rapor özürlü kimlik belgesi için başvurulan rapordur. Bunun haricindeki raporlarda özellikle vergi indirimi ve Ötv indirimli raporlarda daha katı oluyorlar. Raporda illaki araç kullanır ibaresi yazmasına gerek yok çünkü sizin H sınıfı ehliyetiniz var. H sınıfı ehliyetiniz olduğu için alacağınız raporda Sol ayağınızdaki özrünüz belirtilecek bu şekilde otomatik vitesli bir aracı alırken Ötv den muaf olabilirsiniz.

Üye
    adviye Avatarı

Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teseekur ederim yardimin icin,hep bu forumdan okudugum kadariyla oto vistesli arac kullanabilir ibareli rapor olmasi gerektigini okudum o yuzden sormak istedim,eski raporumda yaziyo sol alt extramitede diye ama onu vergi indirimi icin almistim ve asli yok,dun numune hastanesine gittim rapor icin ama bana siz otvden faydalamassiniz diyip gonderdiler,tekrar gidip ozurlu karti icin basvursam kabul edilirim heralde,yada tekrar ehliyet desen orda yazarmi otomatik vitesli arac diye

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu formda yazanlar genelde "H sınıfı ehliyet alır, otomatik vitesli araç kullanır, ticari araç kullanamaz" ibareli rapor almışlar yanı bu ibareli raporla hem ehliyet hem de ötv indirimli araç alınıyor. hele ki sadece sol alt extremite engelli olanlar özel donanımsız otomatik vitesli bir aracı ötv muafiyetiyle alıyorlar. Sizin ehliyetiniz var sol alt extremiteden engelli olduğunuzu gösterir bir sağlık kurulu raporunuzun aslı veya noter tasdikli onayı da olması yeterli. Sizdeki raporun aslını veya onaylı örneğini raporu almış olduğunuz hastaneden bir suret isteyebilirsin hastaneler ıslak imzalı ve mühürlü bir tane aslının aynısı ibareli verir. Tekrar rapor için uğraşmazsınız.

Üye
    adviye Avatarı

Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ozaman hastaneye basvuriyim raporun aynisin islak imzayla tarafima tekrar verilmesi icin,bu arada raporumda ozur orani %40 olarak yazmakta,ve alindigi tarih 2003 sadece fotokopisi var bende

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

tekrar rapor için hastaneye başvuracaksın ve heyete gireceksin.ne için rapor almak istediğini belerteceksin, alacağın raporda otomatik vites araba kullanabilir yazması gerekecek.
    yoksa alamazsın

Üye
    adviye Avatarı

Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İste benimde sorunum orda,dun alamaya gittim size otv icin rapor veremeyiz diyolar yada versek bile ozel tertibatli olucak diyolar,ben oto vites kullanir yazili almak icin basvurumu konumu ne yapmaliyim cunku otv den bagsedince veremeyiz o sekilde rapor diyolar,h sinifi egliyet icin basvursam o sekilde alabilirmiyimki acaba raporu h ehliyetim var ama aklima bu cozumden baska birsey gelimoyor,

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kanunlar habire değişiyor araç vergi dairesine git sen nasıl rapor alman gerektiğini yazılı belge olarak al hastaneye götür artık drlar bile kanunları takip edemez hale geldi sonuçta senin h sınıfı ehliyetin var eğer ötv den faydalanmıyacaksan h sınıfı ehliyetin ne önemi var

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazazede;

Arkadaşım net konuşma raporda illaki belirtmesine gerek yok çunkü sol ayagında engeli olduğu için aynı durum bende
    de var ve ben engelli kimlik kartı için aldığım raporla ötv' siz araç aldım otomatik vitesli . Arkadaşımızın H sınıfı ehliyeti varmış oda raporunda sol ayağı engelli olduğu için rahatlıkla alabilir. benim raporumdaki ibare "Sol ayak bilek eklem hareket kısıtlığı mevcut" oran Özürlü kimlik kartı bölümü işaretli ve ben otomatik vitesli aracı aldım. Yanlış yönlendirmeyelim

Üye
    adviye Avatarı

Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin,raporumun aslini buldum bu raporla bi sansimi deniycem,tekrar cok saolun beni aydinlattiniz

Üye
    boyacı Avatarı

Gerçek Adı
    birgül
    Son Giriş
    26.07-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kas hastasıyım B sınıfı ehliyetm var ÖTV siz araç almak istiyorum rapor almam gerektiğni söylediler bende heyette olacak fizik doktoruna gittim bana H sınıfı ehliyet alabilir otomatik vitesli araç kullanabilir diye yazılı mühürlü kağıt verdi yani heyette böyle onaylayacak bide kalça kuşağı gövhe kasları bel çevresi güçsüzlük (+)alt ekstemite distol kas göziken yazıyo aiz caba böyle bir faporla ehliyetimi H ye çevirp ötz siz otomatik vitesli araç alabilirmiyim acil yardm edersen iz memnun olurum BÜLENT BEY SİZDE YARDM EDERSENİZ SEVİNİRM teşekkürler.

Üye
    adviye Avatarı

Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun raporu maltepe erele gonderfim mail olarak onlarda bana geri donus yapacaklarini solediler,raporumda tani kisminda sol alt ekstarimitede 5 cm kisalik var yaziyo be h simifi egliyetim bar bakalim sonuc nasil olacak

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ENGEL durumunuz sadece sol ayaktan ise hic bir doktor veya kurum ötv siz araç alamazsınız diyemez, kanunda açık ve nett sol ayaktan engelliler özel tertibata gerek kalmadan otomatik olması ötv muafiyeti için yeterlidir.

Üye
    boyacı Avatarı

Gerçek Adı
    birgül
    Son Giriş
    26.07-2015
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim her iki bacağımında üstünde güçsüzlük var otomatik rahat kullanıyorum otomatik için sadece sol ekstremitedemi olması lazım benim ikisindede var

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    boyacı;

Her iki bacakta ise raporunuzda özel donanımlı araç kullanır ibaresi olmalı ve sakatlığınıza uygun donanımı yaptırmanız gerekir. Donanımsız otomatik vites araç alamazsınız kurallara göre.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon