Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sınıpır Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    06.10-2013
    Saat
    09:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaşlar

annem 2010 yılında beyin tümöründen amaliyat dendi ve acilen oldu ve sonuç grede4 en kötüsü dendi ve bize 3 9 ay yaşar dediler allahımıza şükürler olsun 3.5yıl oldu. hastaneye özürlü raporu için baş vurduk ve bize yüzde 99 ağır özürlü raporu verdiler ve raporda ötv ve evde bakım yazıyor

annem şu anda kemoterapi görüyor ve konuşamıyor sol tarafı tamammen felçli yatalak altını bezliyoruz hastaye gidişlerimizde çok sıkıntı yaşıyoruz .

şimdi ben annemin üzerinden araç alabilirmiyim ve bunun şartları nedir birde ne kadar bir indirim yapıyorlar mesale 50000tl lik bir arabada annemin üzerine hiç bir şey yok ev tarla araçgibi ben bir yerde okudum allah geçinden versin annem 5 yıl içinde vefat ederse bizden o ötv yi geri alıyorlarmış çünkü üzerine birşay olmadıgı için ferahgah edecek birsey yok diye yazıyordu biz iki kardeşiz .

evde bakım için ne yapmamız lazım annem babamla aynı adreste gözüküyor aramızda 300 350mt var benimde kendi evim var bende abaşka adreste oturuyorum babamın üzerine ev var birde emekli maaşı

nasıl bir yol izlememiz lazım

saygılarla

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

araba alabilirsiniz, vasi kararı çıkarmanız gerekiyor mahkemeden.evet arabadan başka miras bırakmıyorsa ve 5 yıl dolmadan ölürse ötv ödersiniz. bunun için küçük değersiz bir tarla falan alın annenizin üzerine ama tahminim buda zor olacaktır.
    evde bakım için bulunduğunuz yerdeki il müdürlüğüne başvurun, gelir kriteri tutuyorsa bağlanır.eve giren para kişi başı 467 tl den çok olmıyacak.

Üye
    sınıpır Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    06.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün toyatoya gitim satış elamanınla görüştüm üzerine birşey olmasına gerek yok diyor ama mahkemeden vasi kararı çıkarman lazım dedi sonra başka bir baiye gittim oda aynısını dedi bankaya annemin üzerine 1000 tl gibi bir hesap açsan olurmu şimdi biraz kararsız kaldım vasi alırsa ötv yi ödemessin diyorlar bakalım birazdaha araştılmalıyız heralde başka arkadaşlarımızında bilgisi varsa bilgilendirirse sevinirim saygılarla..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

- Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sınıpır Avatarı

Gerçek Adı
    ömer
    Son Giriş
    06.10-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm şimdi bu araç kardeşimle benim üzerime ruhsatta yazarsa yani araç kardeşimle üzerimize olaçak ve ötv ödenmeyecek dendi ist vergi dairesinden dogrumudur saygılarımla...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eve dogrudur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...