Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rind1981 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    19:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın KKelebekk, şimdi benim raporda "H sınıfı ehliyet alır" EVET "Özel Tertipatlı araç kullanır " EVET yazıyor. Ama raporda otomatik vitesle ilgili bir ibare yok . Bendeki sorun sol ayak sol alt extremitede poli sekali. Şimdi ben tekrar rapor almak zorundamıyım yoksa bu raporla H sınıfı ehliyet alarak tertibatsız sadece otomatik vitesli araba alabilir miyim?? Ltf yardım...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Yeniden rapor almalısınız. 'otomatik vitesli araç' ibaresi olmalı. Bu sayede aracınızıda herkes kullanabilir, sizde tüm otomatik vitesli araçları kullanabilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Mümkünse raporu aldığınız hastaneye gidip raporu yenilemelerini isteyin. "Özel donanım" ibaresi varsa, araç alımında da trafikte/kullanımda da sorun çıkar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Metas63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    31.10-2017
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı durum ve rapor bende de vardı. Ama Nisan 2010 da çıkan yönetmelikte Otomatik vites Sol bacaktan engelliler için özel donanım sayılır ibaresi olduğu hatırlattım kendilerine, gerek maliye gerekse aracı aldığım firma sorun çıkarmadı. Elimde bulunan Özel tertibatlı araç kullanabilir raporum ile sadece otomatik vites aracı aldım. Yeni rapor çıkarmadım. Sizde Nisan 2010 daki yönetmeliği bir incelerseniz

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    07:40
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Araç alımında sorun çıkmaz çok çok büyük olasılıkla. Benim tereddütüm, araç kullanımına dair. Kaza veya olası bir kontrolde "özel donanım bulunmayan araç kullanamazsınız" denmesi. Otomatik vitesli tüm araçları kullanabilmek için raporda/ehliyette "özel donanım" ibaresi olmamalı.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli dostlarım.

H sınıfı sürücü belgem var. Sol bacağımdan engelli olduğuma dair iki hastaneden de % 42 raporum var. Otomatik vitesli araç almak istediğimi Nissan Yüzbaşıoğlu na bildirdim. 1600 cc. Nissan QASHQAI için girişimim oldu.

Firmada Levent bey var ve çok yardımcı oluyor. herhangi bir ibare yazmayan ( otomatik vitesli araç kullanır gibi ) ehliyetimin ve hastane raporunu gönderdim. Levent bey bu belgeleri maliyeye sormuş. Bir sorun yok. yukarıda belirttiğim aracı alabileceğimi söyledi. İlgilenenlerin bilgisine sunarım...

tabi ki yine sorular sorular bir raporda taksim ilk yardım hastanesinden var ki rapor tarihi taaa 2000 senesine ait. acaba bu raporla emniyete gitsem sürücü belgeme otomatik araç kullanır ibaresini ekletebilir miyim? Tarihi eski diye yokuş yaparlar mı acaba? Yok yaparlarsa bu hastaneye gitsem aynı raporu yeniden alabilir miyim acaba? sorular da sorular hiç bitmiyor çok şükür.

Üye
    senolant Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende araç alımında rapor aldım sol alt ektremite polio sekeli raporda özl tertibatlı raç alabilir diye yazıyordu araç bedelini bayiye ödedim vergi dairesi okey vermesine rağmen ruhsat işlemlerinde ankara emniyet müdürlüğünde otomatik vitesli araç diye yazılması gerektiği söylendi ve raporun yeniden düzenlenmesi gerektiği söylendi ne kadar ısrar etmeme rağmen bunun kanunda ve sirkülerde böyle olmamasına rağmen raporun yeniden düzenleneceği konusunda emniyet benden baskın çıktı ve raporu yeniden ankara hastanesinde düzenlettim ve otomatik vitesli araç alabilir diye değiştirdik aracımızı ondan sonra teslim aldım.rapor yeni olması gerekmekte çünkü rapor formatı değişmiş öncelikle rapor oranı yazılmak zorunda özrün devamlı olup olmadığı yazılmalı ve tanı kısmında rahatsızlığın hangi tarafta örn sol bacak sağ bacak ve diğerleri ve araç otomatikmi yoksa özel tertibatlımı olacak onların yazılması kesinlikle isteniyor.Vergi dairesinde sorun çıkmasa bile emniye müdürlüğünde sorun çıkabiliyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Mustafa Kabakcı, bilgi için teşekkürler. 200 tarihli raporla emniyette işlem yapmazlar.

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey tekrar rapor çilesine girmemek için maxsimum rapor hangi tarihli olmalı bende en son 2009 yılına ve 2010 yıllarına ait ve 2010 yılına ait olan raporumla sorunsuz araç almıştım aracım satış şartı için 5 yılını doldurduğunda (2015 ) başlarında doluyor yeniden rapormu almam gerekir yoksa mevcut raporlarımla işlemlerim sorunsuz yapılırmı ?

Üye
    özçiçek Avatarı

Gerçek Adı
    Demet
    Son Giriş
    18.08-2017
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

daha önceki raporum da ''h sınıfı ehliyet alır özel donanımlı araç kullanır '' yazıyordu ehliyetide öyle almıştım 1 yıl sonra yani ocak 2012 de tekrar rapor aldım ve ''otomotik vites kullanır'' yazan ve ehliyetimide değiştirdim ...sol dizaltı amputeyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.253

Araç alımında rapor tarihine dair bir kısıtlama yok. Ama 2015'e kadar yeni bir düzenleme yapılırsa ve yeni rapor ya da "xx tarihinden sonra alınan rapoor" şartı getirilirse, onu şimdiden bilemeyiz...

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tşklr bülent bey iyiki varsınızz

Üye
    rind1981 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    19:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli forum üyeleri;

Geçtiğimiz haftalarda devlet hastanesinden rapor aldım. Sol ayakta polio sekali rahatsızlığım var. Raporda aynen şöyle yazıyor

" H sınıfı ehliyet alır " ve "Özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanır" yazıyor.

Benim bu raporla sadece otomatik vitesli araç almamda bir sıkıntı olur mu? Yani demek istediğim benim sağ ayağımda bir problem yok ve sadece sol ayağımda problem var ama raporda özel tertibat ifadesi de yer alıyor. Bu sıkıntı olur mu?
    Bayi için başka maliye için başka rapor almaya gerek var mı?
    Maliye için ayrı bir rapor almaya gerek oluyor mu?
    Eğer raporumda ki "Özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanır" ibaresini "Otomatik vitesli araç kullanır" şeklinde değiştirmem gerekirse tekrar heyete girmem mi gerekiyor yoksa dilekçeyle değiştirmem mümkün mü?
    Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    yarasa1988 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin Aslan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MANİSA / AKHİSAR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba bende aynı sıkıntıları çektim benim raprumda özel tertibatlı otomobil otomatik vitesli otomobil otomatik vitesli motosiklet kullanabilir yazıyor ehliyetimede tarfik aynı şekilde işledi otomatik vitesli olan butun otomobil ve motosikletlere binebiliyorum.herhangi bi sıkıntıta yaşamadım çok kez de çevirmeye denk gelmemem rağmen....

sol ayak kalça çıkığı ve sol ayak bilekten aşşağısı grenl felç var ayağımda o yüzden otomatik vitesli yetiyor.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon