Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    rapor aldığınızda aslı gibidir dye onaylattırıp çoğaltabirlirsiniz,gerekli olabilir,yalnız bu sol ayak sorunu olanlarda tertibatlı veya otamatik her ikisini kullanabilr diye yazılması aracı satarkende tertibatlı kullanacak kişilere satımı olacağından faydalı olacaktır,sol ayak herikisini de kullanabilir zaten,her ikisinin yazması bence olumlu,yasada nasıl bilmemde,kuralın bu şekilde olması bizim faydamıza,tertibatı iptal eder otamatiğe geçebilrsin,ben sürücü kursunda böyle bir araç kullanmıştım,aynı aracı sağ ayak tertibatını, sol ayak otamatik olarak kullanıyordu,sol ayaktan sorunu olanlarda,otamtik tertibatlı aracı sağ ayağı sorunlu olan kişilerden satın alırlar,aslında bu bir avantajdır,engelliden engelliye alım satımda hem kolaylık hemde aracın alıcısı artar,fakat sol bacak engeli olana tertibat diretilmesi saçma, otamatik vites en uygunu,

Üye
    gulbas27 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2016
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    HATAY / İSKENDERUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ; bende sol ayak alt extremite polio sekeli hastasıyım.
    Benim ehliyetimde H sınıfı idi.Ehliyette donanım kısmında hiç bişey yazmıyordu.Ehliyeti aldığım ilçenin trafik büro amirliğine gittim ve ordan matbu bir rapor kağıdı aldım.Özel hastanenin birinin ortepedi doktorunu muayene olmadan önce durumu anlattım.Bu matbu rapora özür durumumun detaylı yazılması gerektiğini ayrıca bu raporda özel donanımlı ve otomatik vitesli araç kullanabilir yazılması gerektiğini söyledim.50 tl muyane ücreti vezneye yatırdım.DR fiziki muayenesini yaptıktan sonra yukarıda belirtiğim gibi raporu yazdı.Doğruca trafik şubeye gittim ve 110 tl vererek yeni ehliyetimi aldım.Şimdi ehliyettimde ''özel donanımlı ve otomatik vites araç'' kullanabilir yazıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sadece sol alt ekstremitede kısıtlılık varsa, raporda da ehliyette de "özel donanım" ibaresi bulunMAMALI. Aksi halde trafikte ve olası bir kazada sigorta işlemlerinde çok önemli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Üye
    rind1981 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    19:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar devletin bize verdiği hakkın nasıl gasp edildiğini anlatayım sizlere.Benim ilk raporumda teşhis sol ayakta polio sekali idi. H sınıfı özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanır yazıyordu. Ehliyetimi bastırırken Trafik bunu değiştir dedi bende tekrar gün aldım ve tekrar rapor aldım şimdi raporda teşhis: sol ayak polio sekali h sınıfı ehliyet alır otomatik vitesli araç kullanır yazıyor. Tam herşey çözüldü derken bu defa da maliye senin raporda teşhis kısmında sol alt extremite ibaresi yok sen alamazsın diyor. Adamların extremite kelimesinin anlamının zuv yani organ demek olduğundan haberi yok illaki sol alt extremite ibaredi olacakmış. Bıktım hastane köşelerinde tescil şubesi köşelerinde beklemekten.

Üye
    ender72 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

rind1981;

Benzer bir sıkıntı bende de var. Bu yaz hastaneye gidip özellikle araç alımı ve ehliyet değişimi için olduğunu söyleyerek bir rapor çıkarttım. Raporda H sınıfı ehliyet alabilir ve otomatik vitesli araç kullanır ibareleri var. Rapor çıktıktan sonra başhekime tekrar gösterip, rapor yeterlimi diye sordum, başhekim de onayladı. Sonra gittim bu raporla H sınıfı ehliyetimi aldım ama şimdi bu rapor vergi dairesinden dönüyor. Teşhis kısmında sol alt ekstremit ibaresini görmeden hiç bir şey yapmıyor adamlar ve söylediklerine göre bu raporla ancak tertibatlı araç alabilirmişim. Otomatik vites ibareli raporla tertibatlı araç alınıyorsa sanırım tertibatlı araç yazan raporla da otomatik araç alınabiliyor bunların kafasına göre Hastanedeki memur da bu rapora ek yapılamaz diyor, şimdi ben ne yapacağım, yeni rapor mu çıkartacağım yoksa yeni ehliyet mi ?
    Ayrıca ehliyet değişirse nasıl değişecek, yeniden kursa para verip sınava mı gireceğiz?

Üye
    GoXEl Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Aynen oturanboga nin dedigi gibi. Benim ehliyette yazmiyordu otomatik vites arac kullanir ibaresi , 600 lira ceza yapistirip eve gonderdiler... Usenmeyin rapor alip, ehliyete isletin.

Üye
    rind1981 Avatarı

Son Giriş
    29.12-2014
    Saat
    19:07
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın arkadaşlar bilgisi olan varsa bu konuda beni aydınlatın. Sol ayak engelli olarak ötv indirimli aracı aldığımızı varsayıyorum . Ruhsat işlemleri yani trafikteki işlemler sırasında bize tekrar heyet raporumuzu soracaklar mı? Bir de süreç nasıl işliyor. yani maliye ile işlemi hallettikten sonra ruhsat aşamasında neler yapmamız gerekiyor. Trafikten istenen belgeler neler ? cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    onuruğur Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar aldığınız araçlar tertibatlı mı yoksa sadece otomatik vitesli mi raporda tertibatlı yazmasına rağmen sadece otomatik vitesli araç olmuyor bildiğim kadarıyla

benim de raporum özel tertibatlı araç kullanabilir otomatik vites li diye yazmasına rağmen ben tertibatlı araç almak istemiyorum sadece benim kullanacağım bir araç olmaması için ve ben de başka otomatik vitesli araçları kulanabilmem için ben de emes hastasıyım raporumda h sınıfı ehliyet alabilir sol ayak kumandalı tertibatla otomatik vites araç kullanabilir yazıyor raporum 2013 yılı mayıs ayına ait sadece otomatik vitesli araç kullanabilir yazılı rapor alabilmem için ne yapmam gerekir aynı hastaneye gidip aynı doktoruma ben otomatik vitesli araç kullanabiliyorum tertibat istemiyorum diye mi söylesem sizce nasıl olur bülent bey veya başka ne yapabilirim

Üye
    gulbas27 Avatarı

Son Giriş
    03.04-2016
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    HATAY / İSKENDERUN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mrhb arkadaşlar;
    Daha önce ehliyetimi nasıl değiştirdiği mi yazmıştım.''özel donanımlı ve otomatik vites araç'' kullanır yazdırmıştım ehliyetime.Sıfır araç için bayiye gittiğimde otomatik vitesli araç içinde bu ehliyete göre özel donanım isterler 1000 TL ücret alırız dediler.ÖTV indirim raporu çıkardım.Raporda otomatik vitesli araç kullanır-H sınıfı ehliyet alır yazıyordu.Trafik tescile bu raporun noter onaylısını vererek tekrar ehliyetimi değiştirdim.Şimdi ''Otm. Vitesli Oto'' yazdılar.Araç aldım.Hiç sorun çıkmadı.
    Araçda aparat yok.
    Konu gulbas27 tarafından değiştirilmiştir (30.12-2014 Saat 23:45 ). Gerekçe: ekleme

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Allahım bu konudaki yetkili kişiler mi bilgisiz, bilgili kişiler mi yetkisiz anlayabilmiş değilim. Yahu yıllarca aynı sorunları duyuyoruz, yaşıyoruz. Benim engelim sağ kolumda. Özel tertibatlı araç alır ibaresi var. Neyse otomatik vitesli araç aldım sıfır tabi. Özel tertibat da yaptırdım. O da vitese konulan uzatma ve direksiyondaki topuz. Ehliyetimde sadece H sınıfı yazıyor; başka ibare yok. Trafik tescilde ehliyete de baktılar; bir sorun çıkmadı. Şimdi bir çevirmede sorun çıkar mı insan tedirgin oluyor...
    Konu Kederli tarafından değiştirilmiştir (13.01-2015 Saat 22:20 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Başhekimden alınacak "xxx demek sol alt ekstremite demektir" şeklindeki bir ek yazıyı maliye kabul eder belki. Bu konuda gelirler idaresi başkanlığı'ndan bir özelge talep edin bence. Hatta, vergi dairesi bir üst yazı yazıp "bu şu demek mi" diye sorsun, başhekimde "he odu he" diye ceap versin...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12