Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SBLÖZMN, H sınıfı ehliyeti Maliyeden mi? sorudular yoksa Trafik işlemleri sırasında mı yani Plaka işlemleri sırasında mı sordular

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araç alırken H sınıfı Ehliyeti Kim soruyor acaba Maliye mi plaka işlemlerinde mi soruyorlar

Üye
    minosetcan1976 Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    07:40
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ötv 'den muaf araç alırken yönetmelik belirtiyor. vermen gereken sağlık kurulu raporu ve H sınıfı ehliyet fotokobisi bunları maliyeye veriyorsun ehliyet fotokobisi olmadan sana Ötv den muaf araç satamazlar ki yönetmelik bu şekilde çünkü bak ilgili kısmını yazıyorum:

Araçların bizzat kullanmak amacıyla sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptıran malul ve engelliler tarafından ilk iktisabı ÖTV’den istisna edilmiştir. Bu istisnadan yararlanan kişilerin istisna uygulanan ilk iktisaplarına ilişkin olarak mükellefler tarafından verilecek ÖTV beyannamesine;
    -Alıcının maluliyeti veya sakatlığı ile özel tertibat yaptırılan araçları kullanabileceğine dair Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yetkili sağlık kuruluşlarından alınan sağlık kurulu raporu,
    - Aracın sakatlığa uygun olarak tadil edildiğine dair teknik belgenin aslı veya noter onaylı örneği,
    - Alıcının “H” sınıfı sürücü belgesinin fotokopisi,
    eklenecek ve beyannamede ÖTV hesaplanmayacaktır.

Yani aracı bizzat sen kullanacaksın engelli oranın %90'ın altında olduğuna göre H sınıfı ehliyetin olmadan ötv den muaf araç alman maliye tarafından mümkün değil bu yönetmeliğe rağmen kim ne derse seni boş hayale kaptırmış olur H sınıfı ehliyeti almanı bekleyeceksin.

Üye
    selocan Avatarı

Son Giriş
    22.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR - TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bekleyeceğim herhalde aracı almadım henüz Benim alacağım Araç Otomatik Vitesli WW caddy

slm merhaba arkadaşlar ben raporu aldım kursuda geçtim h sınıfı ehliyet için dosyamı kurstan geç alsam olurmu araba almaktan vaz geçtim veya daha sonra alsam oluru süresi varmı ?

Merhaba arkadaşlar Düz vitesli araç alıp gerekli apart mı yaptırsam yoksa direkt otomatik mi alsam kararsız kaldım rahatsızlığım sol bacaktan 7 cm kısalık vb.. sıkıntı var

Askıda Üyelik
    mb21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu durumda düz vitesli alamazsın.raporunda otomatik yazıyorsa düz kullanamazsın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    952
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sürücü belgeni bir an önce al. Belli bir süre geçerse, yeniden sürücü kursuna yazılman vs. gerekir. u süre ne kadar bilmiyorum ama 6 ay ya da 1 yıl diye aklımda kalmış.

Ve, orjinal otomatik vitesli al tabii ki.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12