Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    m.unal Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    03.06-2013
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    6 yıl önce sol omuz instabilite (çok yönlü gevşekliği) habitüel (alışkanlık yapmış) omuz çıkığından ameliyat oldum.ameliyat sonrasındaki yıllarda da bir kaç defa omuz çıkığı yaşadım. ve şu anda sol kolumda güç kaybı var.tomografi ve MRG sonuçlarıda bunu doğruluyor..Şu anda B sınıfı ehliyetim ve manuel vites aracım var ancak kullanırken zorlanıyorum. sağlık kurulu raporu alarak ötv istisnalı araç alabilirmiyim? Özür oranının kaç olması gerekiyor?Sağlık kurulu raporunda tam olarak ne yazması gerekiyor? otomatik vites araç almam mümkünmü? bu konuda net verilerle yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Özür oranının önemi yok, ancak sol üst ekstremiteden sakatlığı olanlar yurtiçinden araç alamazlar. Ancak yurtdışından alabilirsiniz.

Üye
    m.unal Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    03.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yurtiçi ile yurt dışı arasında ne gibi bir ayrım var? benim araştırdığım kadarı ile yurt dışı için prosedürler daha zor işliyor.Ayrıca yurt dışından gelen araçta olması gerekenler bildiğim kadarı ile yurt içinde de sağlanabiliyor.Kaldı ki yurt içi aracında uygulanmayan ötv muafiyeti yurt dışından alınana nasıl uygulanacak? Bu konuda resmi bir dayanak verebilirseniz sevinirim.

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanun koya koya b...nu çıkardılar. bende sol el dirsek altı ampute. 2008 de yurt dışından 1997 model araç aldım. temmuzda 5 yılı doluyor ama satamazsın dendi. devletin engelliye el ayak oyunu çok süper gelde çık işin içinden. sanırım aracın son sahibi benim...

Üye
    m.unal Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    03.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zekeriyausta61 senin raporunda tam olarak ne yazıyordu? yurt içinden araç almayı denedinmi hiç? senin şu anda kullandığın 1997 model aracında tertibat falan olması gerekir gibi bir ibare yada yazı varmıydı? tertibat ile mi kullanıyorsun? yada aracın otomatik mi? yurt dışından gelen araçta tertibat olması gerekiyormu? bizler gibi sol üst extremitede (sol kolda) rahatsızlığı olanlar için sorun çıkarıyorlar ötv muafiyetinden faydalandırmıyorlar diye biliyorum.

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sırasıyla anlatayım:

önce hast.raporu aldım.
    bu raporla gümrük heyetine girdim, sağdan kontrollü yazdılar. evraklarımı getiren kişiye verdim. kapıda engelli aracıdır damgası vurulup. ankara gümrük ambarına teslim edildi.
    noterden şaadetname hazırlandı.
    tertibat olarak, otomatik vitesli aracıma sinyal kolu uzatması yapıldı.(sağdan kontrol için) trafikte tescil işleri, proje, standart kontrol raporu vs.

5 yıldır biniyorum.
    bu durumun peşini bırakmayın. H SINIFI ehliyetin var ise engelliye sağlanan kolaylıklar herkes için geçerli olması lazım. EL AYAK OYUNUNA GELMEMEK LAZIM.