Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kısıtlama sadece özel tertibatta söz konusu. Sizin adınıza kayıtlı otomatik vites bir arabayı (özel tertibat bulunmayan) başkası da kullabilir tabii ki.
    Sorunuzu umarım yanlış anlamamışımdır.

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorumu doğru anlatabilmişim cevap için sağolun.
    peki ikinci el otomatik bir arac aldım. yasal olarak hersey tamam. otomobili üzerime alırken plakaya engelli işareti koydurmam gerekirmi acaba?

yoksa sadece uzerime tescil edip ''otomatik vitesli arac kullanır'' ibaresi bulunan ''H'' sınıfı ehliyetimle bu aracı kullanabilirmiyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Araçta özel donanım olmadığı için ve sürücü de tüm otomatik vitesli araçları kullanacak sürücü belgesine sahip olduğu için, plakada hiç bir işarete gerek yok. Herkes nasıl araç alıyorsa hangi işlemleri yapıyorsa sen de aynısını yapacaksın...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağolun ama beni korkutuyorlar.
    ''H''sınıfı ehliyetle engelli işareti olmayan plakalı aracta yakalanırsan çok buyuk cezası var dıyorlar.
    ama bu cevaplar ve sayın Bülent Beyin Emniyetin dilekcesini yayınlaması herrseyi hallediyor.

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım:
    -Sol ayak felç ama sağ ayak sağlam
    -Sağ ayak sağlam olduğu için özel tertibatlı oto hakkı vermediler ve özel tertibatlı oto hakkı vermedikleri için de sakat işareti taşıyan plaka alma hakkım yok
    -Hastanenin verdiği raporda “otomatik vitesli araç kullanabilir” ibaresi var
    -Neticede Emniyet Müdürlüğü hastanenin vermiş olduğu rapora dayanarak “H” sınıfı ehliyeti bana uygun gördü.

Sanırım buraya kadar konuyu yani durumumu net bir şekilde izah edebildim.

Zaman zaman trafik polislerinin mutat kontrollerine denk geliyoruz. Yaklaşık 18 yıldan bu yana genelde sorun çıkmadı desem yalan olmaz lakin yine de ben hastane raporunun bir fotokopisini yanımda taşıyorum zira birkaç kontrolde memurlar mırın kırın etti ama kendilerine rapor fotokopisini gösterince “tamam” dediler, ciddi manada sorun olmadı. Olmadı ama ters bir polise denk gelirsin adam haksız olmasına rağmen keçi gibi inatlaşır seninle ve ondan sonra da ayıkla pirincin taşını.

Ancak her ihtimale karşın ben Emniyet Gn.Md.ne yukarıdaki dilekçeyi yazdım ve kendilerinden de yine yukarıdaki cevabı aldım. Yapmam gereken bir tek şey var, Trafik Tescil dairesine gidip ehliyetim üzerine “otom.vitesli araba kullanabilir” ifadesini işletmek. Tembelliğimden gidemedim 3 aydan bu yana. Lakin en kısa zamanda gidip bunu işleteceğim. İşlettiğimde daha rahat edeceğim tabii ki. Ama işletmesem de rapor fotokopisi yanında olduğu sürece yine de bir sorun olmaz ne kadar inatçı bir polise denk gelsem de. Bu arada savcılıkta bir işim vardı birkaç gün önce, aynı binadaki tescil bürosuna gidip bir de memurdan teyit alayım istedim. Memur arkadaş da kısaca “müracaat edin ehliyetinize o ibareyi yazıp yenileyelim” dedi. Bu arada bak aklın yolu bir, bu memur arkadaş da bana “her ihtimale karşı rapor fotokopisini yanınızda bulundurmanızda yarar var” diye güzel bir uyarı yaptı.

Senin durumun da benimle aynı ise, benzer ise kafayı takacak bir durum yok demektir. Yok senin durumun daha farklı ise o zaman bilemem.

Kal sağlıcakla.

Üye
    hamzaer Avatarı

Son Giriş
    06.07-2009
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

farklı bir konuda başıma geleni aktarmak istiyorum hastaneden h sınıfı + otomatik vitesli araç kullanabilir yazan sağlık raporu aldım emniyete başvurdum. emniyet müdürlüğü ehliyetime otomatik vitesli özürlü aracı diye işlemiş. bunun üzerine amacımın normal plakaya tescilli otomatik vitesli araçları kullanabilmek oldugunu ehliyete ise otomatik vitesli özürlü aracı diye eklendiğini yanlışın düzeltilmesini istediğimi belirttim.
    dediler ki bilgisayar programı h sınıfını gördüğünde direkt özürlü aracını ekliyor. hatta senin ehliyetini daktilo ile yazmayı düşündük sonra vazgeçtik. sen merak etme zaten dosyana otamatik vites kullanabileceğin işlendi. her türlü otamatik vitesli aracı kullanabilirsin dediler...
    insallah sorun çıkmaz

Üye
    adil korkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    mk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar burada benimde bir sorum olacak. bende h sınıfı ehliyetime otomotik vites işletmek için hastaneye başvurdum sanırım bir kaç güne kadar bu rapor çıkar
    raporu aldıktan sonra izlemem gereken yol nedir.
    birde rapor için sahsen başvurdum herhangi bir kurumun sevki gereklimiydi?

Üye
    tinme Avatarı

Son Giriş
    24.02-2011
    Saat
    22:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporun alınması, Trafikte bunun ehilyete işlenmesi ne kadara mal oluyor.

Rapor heralde ücretsiz miş. Ama Trafik para alır.

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim de H ehliyetim var ama üzrinde her ahngi bir ibare yok bende otomatik vites araç kullanabilir raporu almak iştiyorum bu raporu özel hastaneden alsak geçerlimi yoksa devlet hastanesimi olaçak bilgi verirseniz sevinirim çok lütfen ?

Üye
    tinme Avatarı

Son Giriş
    24.02-2011
    Saat
    22:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SoN_sAvAşÇı;

Oturanboğa geçen şöyle bir link vermişti
    T.C. Resm Gazete

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12