Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bulent Bey

Benim sol ayagim saglam oldugundan,solda gaz pedalli araba kullanacagim ve bu tertibat,cok pratik oldugundan,tek bir hareketle katladigimda,tertibat ortadan kalkmis oluyor..Bu durumda,saglam olan kardesim arabami kullanabilirmi? Cunku sonucta tertibati katladigimda araba sadece otomatik vitesli oluyor!!!

Bu arada raporumda,"sol alt ekstremite ve her iki ust ekstremitesi ile kumanda edebilecegi ozel tertibatli arac kullanir" yaziyor. Bu ifade, solda gaz pedali" anlaminda anlasilmalidir degilmi?

Tesekkurler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Maalesef, ruhsatında donanım işli olan racı sadece H sınıfı sürücü belgesi bulunan kişiler kullanabiliyor. Teorik olarak o donanımın araçtan çıkartılması da yasaktır.

Evet, gaz pedalı sola da taşınmış şekilde özel donanım anlaşılır
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bulent Bey tesekkur ederim bilgi icin. Bu arada benim gaz pedali solda' seklindeki tertibat zaten tek bir hareketle saglam bir kisinin kullanimina musait hale geliyor.Yani aractan cikartilmiyor,katlaniyor..Sevgiyle kalin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Çıkartılıp çıkartılmamasını umursamıyor mevzuat! Araç ruhsatında özel donanım ibaresi varsa, o aracı H sınıfı sürücü belgesi olanların dışında kimse kullanamıyor. Maalesef bu kadar saçma.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben yakında otv indiriminden bir arac alıcam. Aracta,gaz pedalı solda aparat olacak ve kendim kullanacagım. Peki ruhsatta sahibinden baskası kullanamaz mı yazmaları gerek,yoksa bu ibare kanunen kalktımı? Kalem Hanımla Bulent Beyin daha once paylastıgı yeni kanunda kalktıgı goruluyor.

Peki,memur arkadas, sahibinden baskası kullanamaz,ibaresi yazmakta diretirse,ne yapmak lazım? Bu ibare kalktıysa bunu memurlara nasıl ispat ederiz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Sağ ayak tümüyle kullanılabiliyorsa, yani sol ayak kısıtlıysa, özel donanıma bile gerek yok, otomatik vitesli aracı vergi avantajı ile satın alabilirsin.

Gaz pedalını sola alan bir donanım olursa, bu durumda özel donanım ruhsata işlenir ve aracı H sınıfı sürücü belgesi olanların dışında kimse kullanamaz. Ama bu "sahibinden başkası kullanamaz" demek değildir. O ibareyi ruhsata yazamaz.
    Eskiden özel donanımlı aracı sadece araç sahibi kullanabilirdi. Artık yapılan değişiklikle H sınıfı sürücü belgesi olanlar birbirlerinin arabasını kullanabiliyor: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...al-edildi.html

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hah iste bunu ogrenmek istemistim Bulent Bey!
    Cunku yakında gaz pedalı solda bir arac alıcam ve Halis Beye,artık sahibinden baskası kullanamaz,ibaresi kalktı,dedigimde,yok oyle birsey yazılır,dedi.
    Bende sizin burdan paylastıgınız kanunun yeni halini yolladım daha cevap gelmedi Halis Beyden.
    Demekki ruhsata,sahibinden baskası kullanamaz,ibaresini trafigin yazması kanuna aykırı degilmi? Ben oyle anlıyorum!
    Dunku cevabınızı az once okudum ve cevabınız icin cok tesekkur ederim Bulent Bey.Aynı soruyla karsılasacagınız yazılarımı dikkate almayınız cunku cevabımı aldım.
    Sevgiyle kalın