Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aykutzilif Avatarı

Son Giriş
    02.05-2013
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba amcamın sol ayağından sorunu var yurtdışından araba getirmek istiyoruz h sınıfı ehliyeti var kendisinin. bir kaç gümrük memuru ile konuşmuş ve engelin sol bacağında olduğu için yurtdışından araba getiremeyeceğini söylemişler sadece yurtiçinden alabilirsiniz gibi bir şeyler söylemişler ama çok mantıksız geldi zaten önemli olan sağ bacaktır otomatik vites arabalarda. neyse sorum şu yurtdışından otomatik vitesli bir araba getirebilirmiyiz ve daha önemli olan benim bilgi alabileceğim resmi bir kuruluş söyleyebilirmisiniz acaba teşekkürler.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    86

Yurt dışından alamazsınız, çünkü yurt dışından gelecek araçlarda özel donanım bulunmak zorunda...

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yurt dışından da içinden de araç alabilirsiniz. Yurt dışından getirmek yerine getirilmesi gereken prosödürlerden ötürü çook zahmetli. Ayrıca engele uygun özel tertibat ile yurda sokabilirsiniz aracı ve üzende bulunan extra donanım ve aksesuarlar gümrükte vergiye tabi tutulur bilginize.
    Bende 2005 yılında yurt dışından getirmeyi planlıyordum aracımı fakat gümrük işlemlerinin zorluğu ve zahmeti yüzünden yurt içinden 0 km bir araç almayı tercih ettim. Bence hiç uğraşmayın yada yurt dışından engelliler için araç getiren firmalar var ücreti karşılığında istediğiniz aracı getiriyorlar onlarla bir iletişim kurun derim. Ama ülkemizde 0 araç alımında % 40 gibi bir ÖTV avantajı varken yurtdışından araç almak ne kadar mantıklı olur tartışılır.

Yurt dışından araç alımında gümrük işlemlerinin gerçekleştiği gümrük olan Ankara Naklihane ve Bedelsiz İthalat Gümrük Müdürlüğü nden istediğiniz bilgiyi de alablirsiniz

Üye
    aykutzilif Avatarı

Son Giriş
    02.05-2013
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cesar39;

çok teşekkürler ilgilendiğiniz için. almanya da tanıdık var bir hayli ucuz fiyata c180 ayarlamıştık ama kısmet olmayacak galiba

Üye
    cesar39 Avatarı

Gerçek Adı
    Cess
    Son Giriş
    01.08-2017
    Saat
    18:14
    Yaşadığı Yer
    Bolu
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    aykutzilif;

Rica ederim
    2005' te kuzenim almanyadan banada bir e 200 ayarlamıştı ama gümrük işleri o kadar sıkıntılı bir süreçtiki ben yurtiçinden almayı tercih ettim aracımı.
    Mercedes ile ilgileniyorsan kesinlikle c180 den uzak dur derim. Yakıt sarfiyatı performans açısından tercih edilmemesi gereken bir araç. Yeni çıkan CLA serisi,yeni A serisi veya BMW nin 3 16 serisine bak derim. BMW nin yeni motor teknolojisi ile şu anda benzinli kategorisinde en az yakan aracı 1 ve 3 serisi. Yakın arkadaşımda var ordan biliyorum fakat mercedesin yeni modelleri bmw ile yakıt tasarrufu konusunda uzagındalar hala. Bende aracımı değiştireceğim bu yaz cla ve a serisi ile ilgileniyorum fakat yakıt tüketimi konusunda tercihim BMW den yana olacak gibi görünüyor.

Kolay gelsin umarım istediğin araca kısa sürede kavuşursun. Görüşmek üzere.