Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    izzetogretmen Avatarı

Gerçek Adı
    İzzet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sağ elimde engel var ve H sınıfı ehliyetimde "Özel Tertibatlı Araç Kullanır" yazıyor. ÖTV indirimli araç kullanmak için izlemem gereken yol nedir?

http://l1304.hizliresim.com/18/p/m9dgf.jpg
    http://l1304.hizliresim.com/18/p/m9djb.jpg
    http://k1304.hizliresim.com/18/p/m9dk7.jpg
    http://k1304.hizliresim.com/18/p/m9dks.jpg

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:48
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    203
    Verilen Beğeniler
    89

Aynı şekilde özel donanımlı araç ibaresinin bulunduğu raporunuzla birlikte araç bayiine gitmeniz yeterli, sonrası için yönlendireceklerdir onlar sizi..

Üye
    izzetogretmen Avatarı

Gerçek Adı
    İzzet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ el için sorun çıkarıldığını duydum. Vergi daireleri projeleri kabul etmiyormuş. Doğru mudur?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Sağ elin tümden yokluğunda dahi vites kolunu yükselten ya da sol ele taşıyan özel donanımlı aracı kullanabilir ve vergi avantajlı araç asatın alabilirsin:

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...cin-rapor.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    izzetogretmen Avatarı

Gerçek Adı
    İzzet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    Sağ elimde şekil ve fonksiyon kaybı mevcut.
    Özel tertibatlı araç almak için devlet hastanesinden rapor çıkarıyorum.
    Doktor rapora sadece "özel tertibatlı araç kullanır" yazamayacağını, "vitesi sola alınmış, ticari olmayan özel tertibatlı otomatik vitesli araç kullanır" yazacağını söyledi.
    Ben vites kolu yükseltilerek de araba kullanabileceğimi söyledim. Olmaz dedi.
    Ayrıca özel tertibatlı araç için engel oranı önemli değilmiş, dolayısıyla raporda yazmayacakmış. Bu konuda bilginiz var mı?

Doktorun yazacağı ifadeye göre ben araç alabilir miyim? Ticari olmayan ifadesi doğru mu?
    Raporu bu hafta alacağım. İtiraz etme hakkım var mı? İtiraz etmeli miyim?

Çok soru sordum. Kusura bakmayın lütfen.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    "Sağ elini kullanmasına gerek bırakmayacak özel donanımlı araç kullanır" şeklinde yazdırmaya çalışın. Yazmazsa, dediği gibi yazsa bile bence vitesi yükselten donanımlı araç alımında sorun yaşanmaz. Tabii, karşınıza insanevladı memurlar çıkacağını varsayıyorum!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Başlığın Etiketleri