Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benim 2004 de almış olduğum E sınıfı ehliyetim var.2010 da iş kazası geçirdim.kısaca;şuan %10 ortopedi,%13 göz ve %25 psikiyatri olmak üzere %41 sürekli ibareli raporum var .benim sorum ehliyetimi değiştirmem gerekiyormu?ne yapmam lazım bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H ehliyeti almadan ötv indirimli araç alamazsınız. Ortapedik engel durumunuz nedir , görme kaybınız her iki gözdemi bunları belirtirseniz size daha net bilgi verebiliriz

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sol el işaret ve orta parmaklarım tamamen ampüte%10.göz sol gözde bozukluk%13

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm değerli ucar7432 kardeşim .bence sıkıntısı yoksa araç kullanmana değiştirmeni tavsiye etmem .ancak sıkıntın varsa obaşka derim . benim başımdan geçti sana kısaca anlatayım .tırafıkte giderken tirafık polisi çevirdi evrakları istedi ve kardeşim ladara girdin dedi bende kabul etmedim olamaz dedim ve bana gel kendi gözlerinle gördedi tam oan arabadan inerken senin ehliyetinede el koymam lazım dedi bende sebep dedim aksıyorsun dedi.neyse bende tirafige gidip bana hangi ehliyet uygunsa verin dedim.onlarda il sağlık müdürlüğüne yolladılar.ve süreç başladı il sağlık müdürlüğü hastaneye sevk etti bana e ehliyeti ne diye doktur sordu yanı ehliyet konusunda birsey bilmiyor bende e ehliyeti uzun yol için dedim.veya nekadar araç varsa küllanırsın dedim .benim raporumu düzenledi ve ilsağlık müdürlüğüne gönderiyiz dendi.bekleme süresi başladı ve var olan ehliyetim elimden alındı h ehliye ala bilirsin denildi.yeniden yani sıfırdan başlıyorsun ehliyet almaya bence zararı yoksa normal araç kullanıyorsan alma derim sormak istediğin varsa çevaplarım hayırlı akşamlar

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

cevap için teşekkürler.benim araç kullanmada bir sıkıntım yok.seninkisi gibi bir durumla karşılaşırım diye öğrenmek istedim.kanunen değiştirmem şartmı onu bilmiyorum.

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kanunen bende bilmiyorum. ama araç kullanırken bir sıkıntın yoksa değiştirme derim .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Durumunuzun sürücü belgesi almaya mani olmadığını varsayıp, bu yeni durumu kimseye bildirmeyebilirsiniz. Güvenli ve dikkatli araç kullanın, kafi.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar %10 ortopedi olmak üzere %41 sürekli ibareli raporumla vergi indirim hakkı kazanmış olsam ötv siz araç alabilirmiyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ortopedik kısıtllığınız şuradaki şartlara uyuyorsa, evet: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html