Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    32

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1.9 suziki ve 1.8 asx'in otomatik seçeneği yok, işte mesele bu ve benzeri oluşumlar. oysa 2.0 motor captiva var hem full hem de otomatik.

Üye
    Mehmet Can Akın Avatarı

Son Giriş
    10.01-2015
    Saat
    13:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geç kalmış bir düzenleme olmuş. Dizelde 1900cc izni vermek şu an için gereksiz. VW Passat bile 1600cc dizel+DSG olarak bulunmakta. Hatta eskiden 1600cc ve altı benzin + otomatik vites seçenekleri de kısıtlıydı. Olsa bile distribütorler getirmiyorlardı. Bu sebeple otomatik vites kullanması gereken engelliler kolay kolay araç bulamıyorlardı. Şu an ucuz birkaç marka (Dacia, Çin araçları, Tata vb) haricinde hemen her markada neredeyse her araçta otomatik seçeneği bulunmakta.

Üye
    fazem16 Avatarı

Gerçek Adı
    Fuat
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

hasan_06;

aynen ben de tek mercedes te b180 cdi modelini buldum o da gelmiyormuş vergi yüksekliğinden dolayı yani piyasada zaten 1.9 motor araç yok yapın 2.0 c.c de keyfimize göre alalım bir araç kıstlıya kısıtlıya nereye kadar yaaa.

Üye
    Selcuk Atakan Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk ATAKAN
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    Silivri/İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Opel'in 1.7 dizelleri var Mokka, Meriva gibi modellerde. Abuk subuk limitler getiriyorlar 2.0 deyin şuna da düz olsun adam akıllı modellere binelim.

Üye
    DELİ YÜREK Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

2.0 arabalara bir bakalım şöyle fiyatlar 90 ile yüz küsür binleri buluyor sadece kasko bile 3000 bin 4000 lira civarı yahu arkadaşlar biraz makul olalım biz hayattan ne istiyoruz ne istediğimizi biliyormuyuz şu an 1.9 skoda kullanıyorum 2004 te almıştım ozamanda önemliydi ama şimdi 1.6 skoda dizel dsg mevcut ve birçok modelinde 1.5 1.6 otamatiği mevcut ve benim 1.9 dan daha seri vve beygiri yüksek şimdi olayı 2.0 a getirmek istiyoruz yakıt sarfiyatı yükselecek alırken ödediğimiz mevlada yükselecek kasko bedeli yükselecek peki bizler karşılıgında ne elde edeceğiz beni aydınlatın hadi biz bukadar zengin bir kesimimi oluşturuyoruz ozaman neden ötv kadave yok efendim vergisiz yakıt falan filan diyoruz açıkcası ben 2.0 yerine 1.6 araçlarda ötv nin yanı sıra kdv nin kalkması ve 5 yıllık satış yasagının 3 yıla inmesi gibi gelişmeleri bizim açımızdan daha faydalı gelişmeler olarak nitelendiriyorum belli bir yakıt oranınında vergisiz alma hakkının tanınmasınıda uygun buluyorum geris kalan istekler lüxe giriyor düşüncesindeyim...

Üye
    kabasakal34 Avatarı

Son Giriş
    10.02-2015
    Saat
    21:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu seferde siz bu araçları nasıl aldınız diyip milletin aldığı 3 kuruşluk evde bakım maaşlarını kesmek için yapılmış bi uygulama gibi geliyor bana

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 2000 motor avantajıda performansıda daha iyi ayrıca 1600 cc aldığımız araçlardan daha ucuza alınabilmektedir.
    Örnek verecek olursam : VW Passat 1.6TDI DSG 105bg highline 95.100TL engelli fiyatı : 67.500TL dir, Vergisiz Fiyatı :57.500TL
    VW Passat 2.0TDI DSG 140bg highline 117.100TL engelli fiyatı : 65.000TL dir, Vergisiz Fiyatı :55.000TL
    2000cc motorlu bir araç 1600cc bir araçtan daha ucuz durum ortada bizzat vw müşteri hizmetleriyle görüştüm ifadeleri ötv vergisi yüksek oldugundan satış politikasından dolayı 2000cc aracı daha ucuza satıyorlar.
    Şimdi sormak isterim hem daha ucuz hemde daha performanslı aracı kim almak istemez. Daha önce hakkımız olanın elimizden alınmış olmasıda cabası

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

Hüseyin BAYRAK'ın dediğine tamamen katılıyorum. 1.6 motor araçlardan da 90.000 civarında olan araçlar var. mesala ford kuga 1.6 sı 90.000 2.0 da ona çok uzk değil. Dolayısıyla 2.0 almak çok daha karlı her yönden.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

Piston hacmi büyüdükçe yani beygir gücü arttıkça araç daha çok yakıt tüketir. Tamam alırken daha ucuza alırız daha performanslı kullanırız da yakıtı ne olacak?

Üye
    Selcuk Atakan Avatarı

Gerçek Adı
    Selçuk ATAKAN
    Son Giriş
    25.07-2017
    Saat
    18:03
    Yaşadığı Yer
    Silivri/İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yüksek motor hacimli araç alan 1-2 litrenin hesabını yapmaz diye düşünüyorum. Ülkemizde maalesef hem performans, hem yakıt tasarrufu mümkün değil.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    56
    Blog Mesajları
    10

BAYRAK arkadaşımızın verdiği hesaba göre engelli için yüksek motor hacmine sahip aracı almak daha avantajlı aracı uygun alıyorsunuz ama yakıt o avantajı dezavantaj yapıyor.

Üye
    DELİ YÜREK Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    22:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sadece yakıt değil kaskoyuda düşünmek lazım arkadaşlar performanstan bahsediyor 1.6 dsg dizel yada bir iki litrenin hesabını yapmıyorsak 1.6 benzinli bir aracın performansını beğenmeyen kimler var bu sitede şöylebir elleri görelim ben bir ihtiyacın giderilmesinden bahsediyorum arkadaşlar kar yapmaktan bahsediyor bu zihniyet bize kaybettirir arkadaşlar

Üye
    hasan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    HASAN
    Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    29

Devlet yüksek motora izin verdikten sonra bence bir sıkıntı yok. Kaskoyu da öderim yakıtı da. Tamam illa herkes eşit diye birşey yok. Herkes kesesine göre arabaya biner. Devletin sen engellisin sadece 1.6 yada 1.9 dizele binebilirsin diye kısıtlamasının mantığı yok. Ha diyeceksiniz ki o zaman git normal araba al. İşte orasıda benim sorunum, Şu an aldığım arabam normal.

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yorum ve fikirlerini beyan eden arkadaşlara öncelikle tşkrlerimi sunarım ancak aracın motor hacmi yakıt farkı ve kasko farkı kısacası 1600 cc üzeri araçların külfüyeti tamamen işin teferruat tarafıdır burda önemli olan engelliye verilmiş bir hakkın gerçek bir engelli tarafında faydalandırılmasıdır yani hakka engel konulmamasıdır daha önce herhangi bir sınırlama yoktu işgüzar insanların bu hakkı suistimal edip işin ticari boyutuna getirenler oldu ve bunları yapanlarda kesinlikle engelli kişiler değildi işte o zaman sınırlama getirildi ve kurunun yanında yaşta yanar misali olan yine engelli haklarına oldu madem ele almışlar bu yasayı düz 2000 cc olarak yasalaştırsınlar ve suistimallere mahal vermemek için sıkı bir denetim mekanizması oluşsa bana göre çok güzel olur sonuçta yine isteyen düşük motor yada yüksek motor araç alır her engelli maddi durumuna göre değerlendirir (illaki 2000 cc.alacaksın) şartı yok özet olarak engelli haklarına engel konmaması gerekir sosyal devletin olması gerekeni budur hak edene ulaştırılsın o zaman kimseye zararı olmaz yüksek motor hacminin tşklrr

Üye
    fazem16 Avatarı

Gerçek Adı
    Fuat
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nazisam;

Çok güzel anlatmışsınız 2004 te değişen kanun ile alındı bir çok hakkımız genelde araçlar la ilgili herkes istediği ve arzuladığı aracı almakta serbes olmalı Avrupa da ki gibi 30-45 dk. da da halledilmeli engelli araç alımları, ben 2003 honda cıvıc kullanıyorum şuan ama değştirip vwTiguan 1.4 c.c alacağım ama neden captiva alamıyayım yakıtsa herkes kendi hesabını yapmalı ama hakkımız olanı kısıtlıyarak bizleri zor duruma sokanlar utansın.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon