Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bekir bunu hesaplamaya gerek yok ki. Sırf babanın emekli aylığıyla ablanın 2022 aylığı kesilir durum tespit edildiğinde.
    1130/6= 188 lira ediyor. Yani hanede kişi başına düşen aylık miktar 119,62 liranın ustunde.
    Ablanın sosyal incelemesi yapıldıgında bu durum farkedildiğinde ablanın aylığı kesilir.
    Aracı bırak senin maaşını bile katmadım.
    babanın emekli aylığı ablanın 2022 aylığının kesilmesine kafi.

Üye
    Bekir1988 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2013
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten tespit etmeye geldiklerinde de babam bu maaşı alıyordu ama maaşı bağladılar. Toplam gelirlere göre 119 liraysa kimse alamamalı o maaşı asgari ücret bile 770 lira ondan bile düşük alması lazım babamın o zaman Başınızı şişirdim sizinde hakkınızı helal edin bunu araba almadan önce gidip yerinde sormak doğru olacak sanırım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

25 Ocak'ta yeni yönetmelik yayınlandı. durumlar değişti artık. 1 sene içinde sosyal incelemesi yapılacak ablanın. vakıftan gelip sosyal inceleme yapacaklar. durumu farkettiklerinde aylığı keserler. durum bu.
    hesabınızı ona göre yapın.
    yönetmelik böyle diyor. istediğin yere de sor. sadece biraz oyalarlar. ama ablan bu yönetmelik hukumleriyle en fazla 1 sene aylık alır en iyimser ifadeyle.

Bu yönetmeliğin rezilliğini hep soyledik arkadaşlarla sanırım duymadın sen. Durum bu.
    ister inan ister inanma. git aç yönetmeliği oku. ya da uygulama kitapçığını vakıflara gönderilen.
    kafadan uydurmuyoz bakanlık böyle buyurdu!

Üye
    Bekir1988 Avatarı

Son Giriş
    04.04-2013
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hanım yanlış anladınız galiba siz beni ben size bir şey demedim devletin uygulamasına lafım kusura bakmayın iyi geceler.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yok ben de oylesine dedim ablam. Bu resilliği gordukçe onume bakmadan kızıorum. sana değil kızgınlığım. elbette bana oyle bir kinayede bulunmadın. ama bu durumları gordukçe kızıorum bu sorumsuzluğu yapanlara.

Bu konuda yazmıştım zaten okursun şurayı:http://www.engelliler.biz/forum/2022-engelli-ayligi-ile-vakif-ayligi/106241-evinde-bir-calisan-ya-da-emekli-varsa-2022-engelli-ayligi-alamazsin.html

Y
    ani aracı bırak, senin maaşı bırak sadece babanın emekli maaşı ablanın aylığının kesilmesine kafi.
    Düşün bir emekli 6 kişiyle yaşayacak ve o haneden ablan durumundaki bir kişi aylık alamayacak alıyorsa aylığı kesilecek.
    Başka gelir olmasa bile.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12