Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    senolant Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    15:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 10 mart 2013 tarihinde ankara hastanesine özel tertibatlı araç alımı için müracaatta bulundum rapor için hiç bir ücret ödemedim (özürlü kimlik kartı olduğu için) form verdiler ilgili bölümlere işaretlendi bu bölümlere muayene oldum rapor sadece pazartesi -çarşamba ve cuma günleri var 1 haftada işlerimi hallettim cuma günü heyete girdim ve sol alt ekstrem polio sekeli ve rapor oranım  olmak kaydıyla raporu verdiler ve daha sonra cebeci deki vergi dairesine bu rapor ile araç alıp alamayacağımı sordum ve bu rapor ile araç alabileceğimi söylediler daha sonra ww eskihisardan aracımın siparişini verdim ve nisan 15 de inşallah aracımı alacağım allah sizlerede nasip etsin.

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Amin, Senolant arkadaşım hayırlı olsun, ALLAH aracını kazasız belasız iyi günlerde kullanmanı nasip etsin. İnşallah ALLAH hepimize nasip eder.

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Hayırlı olsun. Ben uzun zamandır ehliyetim ve raporum olduğu halde henüz araç alamadım. Merak ettiğim şeyler var. Acaba aldığınız raporla araç bayiine başvurmaktan başka bir işlem yaptınız mı? Yani raporla ne gibi işlemler yapılıyor? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Üye
    senolant Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu rapor sadece özürlü aracı alabilir ve h sınıfı ehliyet alabilir diye verildi
    vergi indirimi, özürlü kimliği için , bakım aylığı için , eğitim için ayrı ayrı rapor verilmekte allah tüm arkadaşlara nasip etsin

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

senolant;

Sanırım yanlış sordum sorumu. Ben araç alma aşamasında neler yaptınız diye sormak istemiştim.

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:25
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sayın Kederli...
    aracınızı beğenip raporunuzu teslim edin bayiye onlar işlemlere ilgileniyor ...
    teribatınızın çizimi yapılıyor makine mühendisi tarafndan , tertibat yapan yerle iletişimde olun ama sizin kullanımınıza uygun olsun tertibat , sonrasında bayi vergi dairesine aracı onaylatıyor ve size teslim ...
    ben araç alırken mühendiside tertibat yapan serviside bayi ayarladı sadece anahtar teslimi aldım ...

(ortopedik engelli olmanız H sınıfı ehiyetiniz olması ve tertibatlı araç kullanması uygundur yazılı kurulu heyeti olan devlet hastanesinden alınmış raporunuz olması gereklidir raporda özür oranı önemli değildir )

Üye
    senolant Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    15.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sadece raporun 2 suret tasdik edilmiş suretini bayiye teslim ettim onlar vergi dairesine sordurdular ve araç alabileceğimi söylediler benim özrüm sol alt ektremite olmasından dolayı sadece otomatik vitesli araç kullanabilir. diye yazıyordu bunun için ayrıca bir tertibat çizilmesine gerek yoktu.