Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    maximumx Avatarı

Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben bursada oturuyorum h sınıfı otomotik araç kullanır ibareli ehliyetim var.motorsiklet aldıktan sonra ehliyet için başvurduğum kurs doktor raporu alır isen h +a2 alabilirsin dediler bende a2 kullanabilir raporu aldım kursa yazılıdım sınava girdim kazandım direksiyonu geçtim
    trafiğe gidip ehliyetim için gerekli parayı yatırdım 2 saat sonrasına randevu verdiler. 2 saat sonra gittiğimde sen ehliyet alamassın h+2 diye birşey yok dediler tam 2 aydır kurs milli eğitim ve trafik şube arasında mekik dokuyorum.bugün milli eğitimden aldığım haberle şok oldum hakkımda usulsüzlükten soruşturma açılmış.milli eğitim müfettişleri benimle bu hafta içinde görüşüceklermiş bu arada ehliyetim iptal edilmiş kurstan paramı talep ettim olmaz dedi Allah belasını versin bu sistemin ne yapacağımı şimdilik bilmiyorum sabır diyip bekliyorum paylaşmak istedim selametle

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

1 dakıka kardeşim. Senın A2 alman ıcın sana doktor tarafından rapor verildimi verilmedi mi önemli olan bu öncelikle?

Üye
    maximumx Avatarı

Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kardeşim özel hastaneden bana a2 kullanabilir raporu verdiler.kurs evraklarımı kontrol etti sorun yok dedi ama malesef kanunda h +a2 diye bir
    ehliyet yokmuş paramı kurtarabilirsem silbaştan bidaha bu işe girişicem.yeni alacağım raporda h +otomotik motorsiklet kullanabilir yazması gerekiyormuş gerçi benim ne emniyete ne kursa nede trafiğe inancım kalmadı yinede şansımı deniycem

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim benım sol el parmaklarım yok bilekten sonrası yani. B/A2 ehliyet var bende. Özel hastane bana alır dedı. herşey tamamladım ama polis memuru itiraz eti. sonra benı devlete yolladılar. devlet alamaz dedi: ama ben itiraz ettım 1 i alır 1 i alamaz dıo kabul etmıyorum dedım. sonra benı 3ncü hakem hastanesıne gönderdiler. ondan sonra ordan cıkan karar B-A2 alabilir idi. yönetmliğe bakarak dojktor werdi. sonra aldım ehlıyetı.

Üye
    sincekara Avatarı

Gerçek Adı
    SUAT
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

slm

Arkadaşlar benim h sınıfı otomatik araç otomobil kullanır ibareli raporum var önceki ehliyetim a2-e sınıfıydı.

Şimdi ben motorsiklet kullanabilecekmiyim yada trafiğe gidip ehliyetime işletecekmiyim.

Lütfen bilgisi olan arkadaşlar cevap versinki kafamız karışmasın teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Suat bey, A2 için rapor alıp sürücü kursuna yazılmalısınız...

Bu konuda deneyimi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz...

Ayrıca:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: voice1 Mesajı Gör
    1991 yalında alınmış B+A2 ehliyetim var B olan ehliyetimi sınavı geçerek H (otomobil) sınıfı ehliyet almaya hak kazandım ama A2 ehliyetimin iptal olacağı trafik tescildeki memurdan öğrendim yeniden sürücü kursuna başvurduğum taktirde H (motosiklet) sınavını kazandığımda H+A2 ehliyetin verileceğinide aynı memur söyledi.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    maximumx Avatarı

Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bugün heyetten h+a2 raporunu aldım emniyet müdürlüğünden yazı geldi H+2 raporu almanız durumunda h+a2 ehliyetime iişlenecekmiş saygılar

Üye
    sincekara Avatarı

Gerçek Adı
    SUAT
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Ben trafik tescil ehliyet birimine sordum önce rapor alıp tekrar sürücü kursuna gidip yazılacaksın dedi en az 1000 tl masrafın olur dedi şimdi kafam iyice karıştı sadece rapor yeterli ise bana niye öyle söylediler?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

1000 tl masraf da nesiymiş?!

maximumx deneyimlerini paylaşırsan Suat arkadaşımıza da yararı olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sincekara Avatarı

Gerçek Adı
    SUAT
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Bülent bey ilginize teşekkürler.
    Rapor işini çözerimde kurs işi zor kendim ıspartada ikamet ediyorum,raporu ankaradan aldım,mecburen
    rapor nereden alındıysa kursada oradan yazılmak gerekiyor malum buda külfetli bir iş araştırmaya
    devam sadece rapora işletmek yeterli olursa işletecem.

Üye
    maximumx Avatarı

Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben raporumu aldım raporda otomotik araç ve motorsiklet kullanabilir yazması gerekiyor bunu heyete ısrarla söyleyin ilk heyet günümde doktorların tartışmasından dolayı rapor alamadım sonraki hafta beni kas kontrolüne yollayıp karar verdiler raporumu aldım tekrar kursa başvurdum milli eğitim ve emniyet müdürlüğü raporuma bakarak tamam dediler artık sorunsuz ehliyet alabilirsin dedilr.tekrar kurs ve sınava giricem nasipse 29 haziranda sınav var ehliyetimi sorunsuz aldığımda sizinle paylaşırım inş

Üye
    sincekara Avatarı

Gerçek Adı
    SUAT
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

ALLAH C.C. kolaylıklar versin bende uğraşıyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

"xxx araç ve motorsiklet kullanabilir" ibareli raporla aynı anda tek kursla/sınavla işi halletmek mümkünse, çok çok iyi! Bu konudaki deneyimlerinizi paylaşmaya devam edin lütfen. Hepimiz açısından öğretici oluyor

Üye
    sincekara Avatarı

Gerçek Adı
    SUAT
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Benim araştırmama göre ikisi bir arada oluyor,ankara emniyetinden söylemişlerdi raporuna motorsiklet,de kullanır yazdırsaydın ehliyetine ikisinide işlerdik dediler.Artık o fırsat kaçtı yeni bir rapor çıkarttırıp sadece ortopedi uzmanından sürücü kursuna müracaat edecem.

Üye
    maximumx Avatarı

Son Giriş
    29.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar daha öncede bu konuyu yazmıştım.motorsiklet ehliyetim iptal edilmişti tekrar kursa yazılıp yeniden heyet raporu aldım.ama malesef kaydım kurs tarafından silinip param geri ödendi .bundan böyle H ehliyeti olanlar 2 tekerlekli motorsiklet hariç 3 tekerli yada 4 tekerli atv tarzı motoru kullanabilirler boşuna a2 motor ehliyeti için zahmet etmeyin 1 yıldır uğraşıyorum alamadım.bilginize

Sayfa 1 / 2 12 SonSon