Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kirli37 Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    09:38
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sağ ayağımdan % 20 özürlüyüm.doktor ister h sınıfı ister b sınıfı alabilirsin dedi.ayağında kavram özürü yok dedi.bende otomatik vites alabilirsin yazı h sınıfı ehliyet istedim.oda yazı verdi.acaba ehliyeti alınca ilerde bir sorun çıkar mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Araç alımında vergi avantajından yararlanmak istiyorsanız, "özel donanımlı araç kullanır, h sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli rapor olmalı. Bu raporla hem özel donanımlı araç kullanır olacaksınız hem de araç alımında vergi istisnasından yararalanabileceksiniz. (Not: bu durumda kullanacağınız araçta özel donanım bulunması şart hale gelecek; salt otomatik vitesli araç kullanamayacaksınız)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Kan-Vol Avatarı

Gerçek Adı
    Mekri Volkan NALİNCİ
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    10

"özel donanımlı araç kullanır" kısmını yazdırmazsak.. denk gelen tüm otomatik araçları kullanabiliriz mi demek?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

Sol bacağından kısıtlılık varsa evet. Aksi halde hayır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sadece ortapediklere veriliyor...bende %70 ayakta engel var ama ortapedik değil diye vermediler.ayrıca arkadaşım beyin tümöründen ameliyat oldu ayak sinirleri zedelendi yürümesi zorlaştı ona bile vermediler..aslında tüm engelliler aynı haklardan yararlanmalı...........

Üye
    Kan-Vol Avatarı

Gerçek Adı
    Mekri Volkan NALİNCİ
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    10

kısıtlılık derken başkanım? sorduğum sorunun cevabı bana yeterli gelmedi... verdiğiniz cevap vergi indirimi ile ilgili sanki.. soruyu tekrar soruyorum..
    "özel donanımlı araç kullanır" kısmını yazdırmazsak.. denk gelen tüm otomatik araçları kullanabiliriz mi demek?

Üye
    ramazan-64 Avatarı

Gerçek Adı
    Ramazan POYRAZ
    Son Giriş
    24.06-2013
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba kardeşim benimde sağ ayağımdan %28 özürüm var eğer B sınıfı alabiliyorsan sıkıntı yok. Bülent beyin de dediği gibi vergi avantajlarından yararlanamazsın ayrıca H sınıfı alırsan da özel tertibat yaptırmak zorundasın. H sınıfı ehliyet alacaksan linki tıklayıp okumanı tavsiye ederim.

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kirli37 sağ ayakta %20 engel var ise doktorun ifadesi yanlış, Eğer ayağında engel görmuyor ise yani gaza , frene normal sağlıklı ayak gibi basababiliyor isen B ehliyeti vermesi gerekiyor onun içinde düz veya otomatik ayrımı yapamaz.
    Eğer ki sağ ayagınızda fonksiyon kaybı var ise size sadece sol alt ekstremite ve her iki üst ekstremiteye adapte edilmiş özel tertibatlı araç kullanır H sürücü olur raporu vermesi durumunda Ehliyet alabilirsiniz.
    Aksi durumda sizin ifade ettiğiniz gibi rapor verir ise sınavı kazansanızda emiyetten ehliyetinizi alamazsınız.

Üye
    Kan-Vol Avatarı

Gerçek Adı
    Mekri Volkan NALİNCİ
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    10

BAYRAK;

bende sizin gibi düşünüyorum ama kısaca durum baya değişik... benim her iki ayaktada kısmi sorun var.. araba kullanma konusuna gelince hiç sorun yaşamıyorum.. keyfi olarak durumumu danışmak için bi kaç doktora da göründüm.. motor dahil her türlü aracı da kullanabiliyorum.. ama bi türlü tertibat olayını çözemedim.. ehliyet h mi olacak b mi deyince afallayıp kalıyor doktorlar..trafik bi habersiz..

Üye
    eşref maden Avatarı

Gerçek Adı
    eşref
    Son Giriş
    28.02-2014
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benimde sağ ayakta sorun var h sınıfı ehliyet almayı düşünüyorum aynı zamanda motor da kullanabilme için ne yapmam gerekli bilgisi olan yazabilir mi.