Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yçoban Avatarı

Son Giriş
    02.05-2014
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eşimin doğuştan sol kalça çıkığı var özür oranı % 49 rapor tarihi şubat 2013 (% 43 ortopadik % 10 hiper tansiyon) H ehliyet ve otomatik vizes kullanır raporu almak istediğimizde ortopedi doktoru
    sol ayağının ampute olması durumunda bu hakkı olduğunu söyledi bana inandırıcı gelmedi bu doğrumu.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    190
    Verilen Beğeniler
    82

Ampute olması şart değil, araç kullanımında sol ayağını kullanmak konusunda sıkıntı varsa ki vardır kısıtlılığın nedeninin bacaktaki bişeyden yada kalçadaki bişeyden olmasının hiç bir önemi yok. Siz yetkili hastaneler 'den birine araç kullanımı için rapor almak istediğinize dair başvuru yapın. Olumsuz sonuç alırsanız başka hastaneye başvurma yada rapora itiraz etme hakkınızda var.

Üye
    calinan Avatarı

Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba,

doğuştan sol kalça çıkığına şubat 2013 te % 43 rapor mu verdiler ? hangi hastane burası. bende gitmek isterim. benim iki taraflı çıkık. sağ taraf ameliyatlı, sağ taraf operasyonlu. 2005 te aldıgım süresiz %45 raporumu, vergi indirmi için yeniden almaya kalktığımda oranı çok düser dedi doktor ve düşürdüler. hangi hastaneden aldıgınızı yazar mısınız? 6-7 ay sonra gidip oradan yeniden başvurayım.
    ayrıca bugün ehliyet için rapor alayım diye aile hekimime gittim. kalça çıkıgı var deyince ben veremem. hastaneye git ortopediye gözük dedi. yolladı. ben engellimiyim değilmiyim anlamadım. sanırım duruma ve yere göre benim halim de değişiyo

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

aile hekimi hsınıfı rapor veremez tamteşekülü devlet veya rapor veren hastanelere baş vurmanız lazım

Üye
    yaşam... Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar kalça çıkıklığı olup da ötv indirimli araç alan var mı aramızda?

Üye
    NAR-İ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    xxxx
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım, benim iki taraflı kalça çıkığım var dı. 2007-2010 arası total kalça protez ameliyatı oldum. Sonrasında ehliyet alırken %47 oranlı bir rapor aldım. Ehliyet almak için başvuru yaptığımda kurs beni direk hastaneye yönlerdi. Ordan H ehliyet alır, özel donanımlı (otomatik vitesli) araç kullanması uygundur ibareli sağlık kurulu raporu aldım. Araç almaya gittiğimde aynen doktorun size dediği gibi maliye gelir müdürlüğü sol ayağın durumu açıkca yazılmamış olmaz raporu düzelttir dedi. Bende maliyeye siz yazı yazın hastaneye çağırsınlar düzeltsinler dedim. Maliye yazı yazdı elime verdi hastaneye gittim. yeniden heyete girdim. Orda doktor karar kısmına her iki ayakta uzunluk farkı olmasada sol ayakta hareket kısıtlaması fazla ve güç eksikliği var diye yazdı. sorunsuz arabamı aldım. sol ayak engelince malliyenin görmek istediği tek ibare sol ayak çalışmaz net yazacak raporda bunu görünce otomatik vitesi ancak özel tertibattan sayıyor. Rapor ayzıdırırken iyi yazdırın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    947
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sol bacakta hareket kısıtlılığı olduğuna dair net bir tanı olmalı. Aksi halde maliye vergi istisnası için onay vermez
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...