Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    huzunbaz Avatarı

Son Giriş
    24.03-2013
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    s.a. arkadaşlar benim % 65 engelim var omuriligimde platin var, elim ayagım tutuyor çok şükür ayagımda filan aksama filanda yok, H sınıfı için raporumu aldım "geniş görüşlü dikiz ve yan aynaları olan araclarda H sınıfı sürücüsü olur " . bu rapor ile ehliyetimi almak üzereyim, yalnız şöyle bir durumda var ben ehliyeti almadan önce fiat uno araba aldım. şimdi 1. sorum ben bu ehliyet ile bu aracı süremezmiyim? 2. sorum ise ötv siz arac alabiliyormuyum , mesela aklımdaki arac clio bana renault firması clio modeline özel olarak otomatik vites arabamı üretecek ?

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı ehliyetle normal plakalı araç kullanamazsın h sınıfı ehliyetinle ötv den muhaf araç alamazsın hastaneden rapor alman gerek ARAÇ ALA BİLMEN İÇİN

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

O raporla alacağınız sürücü belgesi ile istediğiniz her aracı sürebilirsiniz. "geniş görüşlü dikiz ve yan aynaları" ne demek, onu bilmiyorum! Artık aynasız araç mı var yahu!

Ayrıca otomatik vites şartı da yok. Bu konuda sınırlayıcı bir ibare bulunmuyor raporunuzda.

Araç alımında vergi avantajondan yararlanamazsınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mkabakci1 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kabakcı
    Son Giriş
    27.10-2016
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Bende sol bacaktan engelliyim ve H ehliyetim var. Raporda sıkıntının ne olduğu yazıyor ve sürekli. Ancak sürücü belgemde otomatik araç kullanır ibaresi yok. Bunu ehliyetime nasıl yazdırabilirim? Bilgisi olan var mı? Tekrar rapor mu gerekiyor yoksa direkt trafik şubeye gitmem yeterli olur mu?

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

mkabakci1;
    yeni rapor alın onda otomaik vites ibaresini eklettirdiğiniz taktirde emniyet ehliyetinizi bu şekilde tekrar düzenliycektir.
    ayrıca yanlış bilmiyorsam otomatik vites araç kullana bilirsiniz rahatsızlıgını< sol ayakta oldugu için.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ehliyeti alırken raporda otomatik vites ibaresi var idiyse, doysanıza işlenmiştir o ibare... Emniyet'e gidip bunu teyit ettirebilirsiniz. Ayrıca, ehliyette "özel donanım" ibaresi yoksa, yasal olarak bir soruna yol açmaz... Ama her koşulda sizi emniyet'e gidip kontrol ettriin ve ehliyete "otomatik vites" ibaresi ekletin
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...