Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dandinozgul Avatarı

Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    23:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ben 04.03.2013 te bakırköy dr sadi konukta sağlık kuruluna gireceğim benim daha önceden aynı hastaneden almış olduğum sağ ön kolda gelişme geriliği ve sağ elde 1 parmak mevcut (nonfonksiyonel el) % 56 raporum var bu rapor ankaradan % 40 olarak gelmişti vergi indirrimiyle ilgili olarak ben o raporun bir nüshasını ssk ya vermiştim günüm dolduğu için 3 yıl yaşımı bekliyorumdum orapor sayesinde emekli oldum yaşımı beklemeden benim sormak istediğim ben h sınıfı ehliyet almak istiyorum bu konu ile ilgili ne yapmam gerekiyor eğer raporu alabilirsem arabada almak istiyorum şu an bu yazıyıda 6 parmak yazabiliyorum nasıl bir yol izlemem gerek lütfen bilgi verirmisiniz bu raporumun etkisi olurmu teşekkürler

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

"Vites kolu yükseltilmiş özel donanıma sahip araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibaresi yoksa raporunuzda bu ibarelerin olduğu rapor ve bu raporla H sınıfı ehliyet almalısınız/alabilirsiniz.

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni rapor almanız gerekecek , raporunuzda H sürücüsü olur ve '' sağ el fonksiyonlarını sol el fonksiyon edebilecek özel tertibatlı araç kullanır '' raporunuz olması gerekli ,

Üye
    sihirsensin Avatarı

Son Giriş
    13.03-2013
    Saat
    23:45
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sa elimde doğuştan sadece 1 parmağım var 10 sene önce şişli etfal hastanesinden h sınıfı ehliyet alabilir raporu almıştım. Ancak zaman ötv indiriminden yararlanamamıştım çünkü yeniden bir düzenleme yapmışlardı elinden sakatlığı olanlar için bu yüzden bende tertibatsız otomatik vites araç almıştım. Şİmdi ise bu şekilde araç kullanmanın suç teşkil ettiğini öğrenmiş bulunmaktayım ve bu konuda düzenleme yapıldığını öğrendim.Ve gittim ATATÜRK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ den rapor almak için başvurdum sırf bir doktorun ortapedist KEMAL ÖZKAYA nın yüzünden bu ehliyetimde elden gidiyor. Neymiş efendim elimde kavrama yokmuş ve sürücü olamazmışım ve % 56 olan raporumu % 30 a düşürdü ben burada art niyetten başka bir şey göremiyorum.Ağır engelin yok diyor ama sürücü olamazsın diyor bu nasıl bir çelişkidir anlamadım?Şimdi il sağlık müdürlüğüne itiraz edicem ancak hangi hastaneye gideyim günlerdir gözüme uyku girmiyor bu yüzden forumda okuduğuma göre ege üniversitesini tavsiye etmişler ancak ege üniversitesini de aradım bizden alırsınız ancak kurum kabul etmez diyor onun da ne demek istediğini anlayamadım. Sayın OTURANBOĞA lütfen bana yardımcı olun ne yapıcam şimdi ben başhekim yardımcısına da çıktım konuştum bari sistemde göstermeyin emniyete yollamayın dedim ama elimizden birşey gelmez dedi .

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

sağlık müdürlüğüne itiraz edersen onlar seni uygun bir hastaneye gönderecekler, hastaneyi sen seçmiyorsun.

Üye
    sihirsensin Avatarı

Son Giriş
    13.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sorunum ehliyet alamamak değil ehliyetim var ancak iptali söz konusu durumda bir doktor yüzünden.Sorunum özle tertibatlı araç alabilmek için gerekli olan rapor yerine sürücü olamaz raporu vermeleri.Şimdi tekrar hastaneyi aradım çoktan emniyete yollamışlardır olumsuz raporunuzu dediler. Eğer egeden olumlu rapor alırsam o raporu emniyete götürecekmişim onlarda tekrar başka bir hastaneye yönlendirecekmiş beni ardından o hastanedende olumlu alırsam bu kez ehliyetim iptal olmucakmış.Şimdi size soruyorum bu kadar eziyet niye bir doktor yüzünden hastane hastane dolaştırılmak niye?

Üye
    dandinozgul Avatarı

Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı ehliyet için bugün bakırköy dr sadi konuk eğitim hastanesinde heyete girdim sonuç hüsran benim sağ elimde sadece bir parmak var diğer elim sağlam bana v rapor verdiler ve sürücü belgesi alamaz yazıyordu şimdi ben bütün günümün mahvolduğunamı yanayım yoksa üzüldüğümemi ne yapyım bu raporla çok üzgünüm birde 2 nüsha verdiler

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rapora itiraz edin , veya başka bir hastaneden rapor alınız.

Üye
    sihirsensin Avatarı

Son Giriş
    13.03-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aynı şekilde benim raporumda olumsuz çıktı ve h sınıfı ehliyetim iptal edilmek üzere hatta edildi diyebilirim çünkü olumsuz raporu emniyete göndermişler. Şimdi tebligat gelecek ve ehliyetim iptal olucak ama itiraz edicem ve bunun için uğraşıcam.Arkadaşlar bir de şunu sormak istiyorum yönetmelikte sağ üst ekstremi hariç diye bir ibare var mı bunu söyledi ortapedi doktoru?

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Size sağ elden engelli sağlık raporu örnekleri gönderebilirim. Öyle bir durum olamaz.

Üye
    dandinozgul Avatarı

Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BAYRAK;
    merhabalar tekrar bu itiraz nereye yapılacak elinizde döküman varsa lütfen paylaşırmısınız

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bulunduğunuz ildeki sağlık müdürlüğüne raporunuzla itiraz dilekçesi verin. Sağlık müdürlüğünün belirleyeceği hakem hastaneden yeniden rapor alacaksınız.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaslar benımde basımdan gectı buyuk hastanelere gtmeyın vermıyolar bna numuneden surucu olmaz raporu werdıler kırıkkaeden aldım tertıbatlı arsc kullanır dıyeee sıkıntı yokk
    ,

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Aklı ve vicdanı olan doktor/hastane bulmak lazım! http://www.engelliler.biz/forum/ozel...cin-rapor.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dandinozgul Avatarı

Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhabalar ben sağ elden %56 ortopedik engelliyim.
    devlet hastanesi bana araç kullanamaz raporu verdi.
    1-ben araç alabilirmiyim kendi adıma vergilerinin ödeyip başkası kullanabilirmi
    2.bana araç kullanamaz raporu verdikleri için ötvsiz araç alabilirmiyim eşim kullanabilirmi
    bilgilendirirseniz sevinirim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon