Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Muhammet Raşit Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    12:14
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    S.a arkadaşlar,

bu foruma yeni üye oldum, aslına bakarsanız bir engelim yok ancak devlet beni hem engelli görmekte hem engelli raporu vermemekte... her neyse konuya geçeyim;
    benim sağ gözüm görmüyor bunun için monoküler bir belge verilecek ve aracımın sağ arka kısmında cama asılı halde duracakmış ne olduğunu tam bilmiyorum.bununla birlikte gece araç kullanmamız yasakmış ben bunuda yeni öğrendim bilmiyordum.şu an halen ehliyet kursuna devam etmekteyim.2008 yılında Danıştay tarafından bu durumun iptal edildiğine dair bir makale okudum lakin ısrarla çevremdekiler ve kurs yönetimi gece trafiğe çıkamazsın anlamında beni uyarmaktalar.konu hakkında detaylı bir bilgiye sahip olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
    herkese mutlu günler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Herhangi bir stikır takmanıza gerek yok. Gece sürüş kısıtlaması asla söz konusu değil: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...abilirler.html

Yerinizde olsam en yakın emniyet müdürlüğüne gider, bu konudaki kararlaroı ve emniyet yazısını da yanıma alarak, onlardan çevirilerde kullanmak için resmi bir yazı talep ederdim.

Monoküler arkadaşlar bu konuda memurlar tarafından o kadar çok tacize uğruyor ki, ıslak imzalı ve antetli bir yazı alıp yanınızda taşımaktan başka bir yol yok! Maalesef!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Muhammet Raşit Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim hocam, biraz olsun içimi rahatlattın

Üye
    yamaner1989 Avatarı

Gerçek Adı
    CAN
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim en doğru bilgiyi ben verim sana. benimde ehliyetim monoıküler ve bende bilmiyortdum gece araç kullanmamın yasak oldugunu ve bi gün bu danıştay 8. dairenin kararı iişi çıktı bende onun çıktısı aldım yanımda bulunduruyordum gece çevirme vardı baktılar falan filan aman diyim o danıştay kararı sadece davayı açan kişiyi ilgilendiriyor velhasıl bana ceza yazıldı tabi halen ödemedim. senin yapman gereken doktordan >>ehliyet alabilir,gece araç kullanabilir!<< diye rapor alıp trafik şubeye dosyana işletecen ve her sene bunu tekrar güncelleyeceksin durum bu kardeşim camına falan bişe yapıştırmana gerek yok geç kalma ceza yemeden yap bunları!!!

Üye
    Muhammet Raşit Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama gece araç kullanabilir diye hangi doktor rapor versinki, benim sol gözüm çok keskin ama sağ 0 hiç bir şey görmüyor. kurstaki öğretmen hiç bir sebeple trafiğe çıkamazsın, ancak çıkarsan trafikten men edilir aracın dedi.korktum açıkçası... verdiğin bilgiler için teşekkürler uyardığın için

kardeş bu arada ne kadar ceza yazdılar gece trafiğe çıkmaktan, gece dedimse ben aksam işe gidecem en basit örneğinden veya işten dönüş saatimde hava kararacak ne yani bu durumda araç kullanmamak çok saçma

Üye
    burakbjk Avatarı

Son Giriş
    26.04-2013
    Saat
    10:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yamaner1989;

öyle şeymi olur insanların kafasını karıştırmayın lütfen davayı kazanıyorsun ve sadece davayı kazanan kişi ondan faydalanıyormuş kim demiş onu nerede yaşıyormuş bunu diyen kişi bırak Allah aşkına kardeşim sen al monoküler ehliyetini paşalar gibi kullan aracını yalnız ticari araç kullanamazsın o kadar ticariden kastım taksi minibüs birde bazı doblo kango tarzı araçların ruhsatda ticari yazanlarını kullanamazsın hususi yazıyorsa yola devam rahat ol...

Üye
    Muhammet Raşit Avatarı

Son Giriş
    19.06-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben oturanboğa arkadaşımızın yazısında linkiyle birlikte verdiği danıştayın kararını aldım zaten onu yanımda bulundurabilirim ve emniyet trafik şubeden gerekli bilgileri almalıyım.hayır herşeyi geçtim kurstaki trafik öğretmeni il trafik koordinasyon başkanıyım dedi kendini tanıtırken, şimdi bu adam bana sen gece trafiğe çıkamazsın aracında monoküler belge camda asılı duracak diyen adam

Üye
    yamaner1989 Avatarı

Gerçek Adı
    CAN
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tepki göstermeden ne olduğunu öğren arkadaşım ben kimsenin kafasını karıştırmıyorum olan biteni harfiyen yazıyorum ADANA il emniyet trafik şbnin itiraz dilekçeme cevabı ''danıştayın kararı o davayı açanı bağlar'' bu şekilde ha sen dava aç kazan diyosun evet dogru dava açsan kazanırsın ama o dava için ne kadar para gider biliyormusun ben 72TL cezayı ödemeye razıyım yeni ehliyet alacak arkadaşımı uyarıyorum ceza yemeden gitsin böyle rapor alsın trafikteki dosyasına işletsin her senede durumunu güncellesin hiç bir şekilde polislerle falan filan aksiyona inatlaşmaya gerek yok...ayrıca burda laf olsun diye konuşanlardan değilim!!!

Üye
    beyazenerji Avatarı

Son Giriş
    12.07-2017
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yamaner1989;

arkadaş ya sen sallıyorsun ya da öylesine burayı karıştırıyorsun danıştay kararları kişiye özel değil türk milleti adına tüm toplumu bağlayan kararlşardır. haaa öyleeki uygulamada konudan bihaber biri ile karşılaşıp durumu anlattığınızda hiçbir sıkıntı ve problem olmadan geçersin haa yine ben kendimi anlatmaktan acizim dersen ye cezayı ekle ceza kağıdına danıştay karar fotokopisi ve yaz iptaline ilişkin dilekçeni ilçede isen kaymakamlık ilde isen ver valiliğe gelen cevapla düzelmiş olduğunu görürsün.... bu gece sürüş yasağını kaldıran danıştay kararı tüm valiliklere ve oradan tüm il emniyet müdürlükleri ve ilgili trafik birimlerine zamanında gönderilmiş olup unnutulmuş olabilir uygulayan kişiler tarafından korkmadan gece araçta kullanın sticker takmanızada gerek yokkk sakın unutmayın her sene göz doktorundan rapor alıp trafik tescil arşivde dosyanıza ekletip bir fotokopisini yanınızda bulundurunki olası bir kaza durumunda güncel olmayan rapordan sigorta ve kaskodan yararlanamazsınız ve magdur olursunuz....

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ayrıca, danıştay kararına istinaden Emniyet yazısı da mevcut... Ne gece sürüşe dair ne de stikıra dair bir dayatma söz konusu... Emniyet'e bir dilekçe yazıp, ıslak imzalı görüş talep edilebilir. O yazı ruhsatta taşınırsa, bilgisiz memurlara gösterilir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...