mrb

soru:
18 yaş altı % 90 engellilerin veli muvafakatnameleri gerekli midir? yasal dayanağı nedir?
Anne ve baba birlikte mi muvafakat vermelidir.

Ankara Emn Cevabı:
2918 sayılı karayolları trafik yönetmeliğinin 74.maddesine göre 18 yaşından küçükler adına tescili yapılan aracın tescil esnasında velileri tarafından taahhütname vermek zorundadır Taahhütnamenin velileri tarafından hem anne hem baba tarafından imza atılması gerekmektedir.