Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    voswos Avatarı

Gerçek Adı
    volkan kocabaş
    Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Engelliden engelliye 5 yılını doldurmuş ithal araç satışı için ankara nakilhaneye gitmek şartmıdır
    bu konuyla ilgili bilgisi olan paylaşabilirmi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Gerek kalmamış:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: wedo Mesajı Gör
    Buradan herkeze bilgi olsun diye tecrübemı paylaşayım. Artık satamama süresi dolmuş araçların (yurt içinden alınan yada gümrük çıkışlı olsun farketmıyor) satışları için ankara muhafiyetlerden izin alınmasına gerek kalmadan noterden satış yapılabiliyor. Çünkü aracın satılıp satılamayacağı artık noterlerin sistemlerinden görüne biliyormuş. Tabii satıştan sonra özel tertibatın söküm projesi sökülmesi tekrar araç muayeneye gidilmesi gerekiyor bunuda satttığınız kişi hallediyor zaten. Noter satışından sonra araç sizin üzerinizden düşmüş oluyor ve sistemde üzerinize kayıtlı görünmüyor.

Bu konu ile çok tereddütüm olmuşru öncelikle buradan yazdım cevap geç geldi sonrasında taşıtlar vergi dairesine ve trafik şubeden sordurdum. Banada bu yöntemin geçerl olduğunu söylediler ve sorunsuzda aracımı sattım. Tabii yeni araç alımımda resmen çile çektim. Bu başlığın konusu değil tabii, birde engelliye kolaylık sağlanıyor denıyor aksine
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    voswos Avatarı

Gerçek Adı
    volkan kocabaş
    Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

trafik tescil şubesinden satışı yapılabilir ankara ya gitmeye gerek yok diyorlar
    Ankara nakilhaneyi arıyorum bu şekilde satış yapamazsınız buraya gelmeniz şart diyorlar
    bu şekilde satış yapan arkadaşlar var e peki onlar nasıl yapabiliyorlar? diyorum
    onlar kanunsuz işlem yapıyolar diyor gelde çık işin içinden...

Üye
    serhaty Avatarı

Son Giriş
    30.11-2015
    Saat
    08:52
    Yaşadığı Yer
    İatanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar konuyla ilgili benimde bir sorum olacak en yakin konu bunu bulabildim..

H sinifi ehliyet sahibiyim otomatik vites ve ozel tertibatli arac kullanabilir yaziyor..
    Sol bacagimdan % 25 ozur raporum mevcut.
    Yurtdisindan ithal edilmis ve 5 bucuk yildir Turkiye de bulunan bir araci satin almak istiyorum. Aracin su anki sahibi konuyla ilgili pek bilgi sahibi degil gibi geldi sizden fikir almak istedim.
    1. Bu araci ben satin alabilir miyim?
    2. Alacaksam vergi odemelimiyim? Arac 1995 model otomatik vites
    3. Aldiktan sonra ne kadar sure satamiyorum? Ozursuz birine satis yapmam icin ne kadar beklemem gerekiyor yada hic mi satamiyorum?
    4. Aracin devir islemleri icin nakilhaneye gitmem gerekiyormu yoksa trafikten yada noterden direk satisini alabiliyormuyum?
    5. Aracin su anki sahibi sag bacagindan problemli ben ise sol bu bir sorun yaratirmi?

Konuyla ilgili bilgisi olan varmidir?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Sol bacaktan kısıtlılığı olanlar yurt dışından araç ithal etme hakkına sahip değildir (araç kullanırken özel donanıma ihtiyaç duymadıklarını varsayıyorum). Dolayısıyla yurt dışından alınmış bir aracın size devri için Ankara Naklihane onay vermeyecektir.

Dilerseniz bunu Naklihane'ye sorun, öyle karar verin.

Üye
    Şehmuz Avatarı

Son Giriş
    01.02-2016
    Saat
    14:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler

ben %40 sağ ayaktan (Polio Sekeli) engelli bir vatandaşım.
    H sınıfı Özel Tertibatlı Otomobil - Motosiklet kullanabilir ehliyetim var.

Benimle aynı durumda aynı rahatsızlığı olan başka bir vatandaşın Yurtdışından 2007 yılında getirmiş olduğu 1994 model bir 2. el otomatik vistesli engelli otomobilini satın almak istiyorum. Yanlış bir adım atmamak, gereksiz işlemlerle uğraşmamak ve yanlış yere harcama yapmamak için ne yapmalıyım yada net bilgiyi kimden yada hangi kurumdan almalıyım.

İlginize teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Şehmuz

Ankara Naklihane'den araç ithal izni almanız gerek. Sonra -10 yıllık süre dolmadığı için- aracın devri için Naklihane'den izin alınmalı diye biliyorum. Bu iznin ardından noterden devir alabilr ve tescil işlemlerini yapabilirsiniz...

Ayrıca bu alımı yaptığınızda 5 yıl boyunca yurt içinden de araç alamaz duruma geleceksiniz. İyi düşünün...