Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hüseyin dilmen Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    09:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yüzde 42 net raporum var vergi indirimi için ankaraya gitti sag omuz protezi var ben otamatik araç kullanmam gerekiyo b sınıfı ehliyetim var ben ötv veya başka arasç indirimlerinden faydalana bilirmiyim.teşekkürler

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

ötv indirimli araba almak için raporunuzda özel tertibatlı araba kullanabilir H sınıfı ehliyet alabilir yazması gerekiyor.B sınıfı ehliyetle ötv indiriminden faydalanılmaz.ayrıca bu alacağın araç özel tertibatlı olacağı için sadece sen kullanabileceksin.

Üye
    hüseyin dilmen Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki üstadım ben sag omuz protezimle yüzde 42 raporumla özel tertibatlı araç kullanabilir raporu alabilirmiyim

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

tekrar heyete girip şansını denemen lazım.ortopedi doktoru uygun görürse alabilirsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Evet, alabilirsiniz. Raporunuzda "Vites kolu sol ele aktarılmış özel donanıma sahip otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" yazması gerekir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hüseyin dilmen Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

h sınıfı ehliyet almam ve ötv indirimlerinden faydalanmam için yüzde 42 net raporum var ankarada onayda h sınıfı ehliyet almam ve araç almada bu onaylanacak raporun önemi varmı beklemiliyim vergi indirim raporunun sonucu teşekkürler

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hüseyin bey , vergi muafiyeti için Ankaraya gönderilen raporun cevabını beklemenize gerek yok,
    B sınıfı ehliyetinizi H sınıfına çevirdikten sonra Ötv muafiyetli araç alabilirsiniz.

Üye
    hüseyin dilmen Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dün aynı dediginiz gibi saglık kuruluna girdim ve ortepedi doktoru alabilirsiniz. Raporunuzda "Vites kolu sol ele aktarılmış özel donanıma sahip otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır raporu verdi bundan sonra izlemem gereken yol nedir napabilir nasıl araç alırım bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hüseyin bey , aldığınız bu raporla ilk önce B sınııf ehliyetiniz H sınıfıa cevireceksiniz. H ehliyetinizi aldıktan sonra 1600 motoru geçmeyen istediğiniz marka ve model araçı alabilirsiniz.
    Raporunuzdan fotokopi çektirip aldıgınız hastaneden aslı gibidir yaptırmanızda fayda vardır. Gerekli yerlerde kullanmanız için.

Üye
    hüseyin dilmen Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey sizin dediginiz gibi rapor aldım vites kolu sol ele aktarılmış terbitlı otmatik araç kullanılır h sınıfı ehliyet alır raporu aldım sizin tavsiye ettidiginiz gibi galaeri daha önce aldıgım yüzde 42 net vergi indirim raporu onayını beklemeniz gerekiyo diyor bu dogrumu yoksa h sınıfı ehliyet alınca ötv muhafiyetli araç alabilirmiyim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

araaç alımında vergi dairesinin onayını almak en doğru yol. Aksi halde ilerde can sıkıcı durumlar olabiliyor.

Bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hüseyin dilmen Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler arkadaşlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Ne yaptınız Hüseyin bey?

Üye
    hüseyin dilmen Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin
    Son Giriş
    15.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim bülent bbey raporu aldım sizindediginiz gibi vites kolu sol ele aktarılmış özel tertibatlı otamatik araç kullanır h sınıfı ehliyet alır diye yazdırdım bu hafta kurs direksiyon a giricem vergi dairesinede dediginiz gibi bir otomobil bayisinden onay aldırdım şimdilik problem yok inşaalah ilgi ve yardımlarınızdan dolayı size çok teşekkür ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.234

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Güzel haber...

Zamanınız olduğunda raporunuzu -özel alanları kapatarak- şu başlıkta paylaşır mısınız: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...cin-rapor.html

Not: Ya da raporunuzu bana bilgi@engelliler.biz adresime gönderirseniz, ben gerekli alanları gizler, raporu o başlığa aktarırıım

Sayfa 1 / 2 12 SonSon