Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Otomatik videsli araçları kullanır ibaresi sadece sol ayak engellilerde yazar.Aracı herkes kullanır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Üzerinde özel donanım bulunmayan aracı istisnasız herkes ama herkes kullanabilir. Bu konuda en küçük bir tereddüt dahi yoktur.

country23, sol bacağınızda mı hareket kısıtlılığı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    country23 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.12-2015
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    istaanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kürekçi ama benim sağ ayak özürlü

Hayır sağ bacak yürüme cihazı kullanıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Sağ bacağında kısıtlılık olan kişiler araç sürmek için özel donanıma ihtiyaç duyarlar. Ve üzerinde özel donanım olan aracı araç sahibinden -ve benzer şekilde H sınıfı sürücü belgesi olan kişilerden- başkası kullanamaz.

Yani, raporunuzla emniyet'e gidin ve dosyanızda "özel donanım" ibaresi olup olmadığını teyit ettirin. Eğer yoksa, o zaman dosyanıza "özel donanım" ibaresini mutlaka ekletin.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KÜREKÇİ Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    45

sağ ayaksa tertibatlı araç olması gerekir.

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

country23 , siz özel tertiatlı araç alabilirsiniz.

Üye
    country23 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.12-2015
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    istaanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim. özel donanımlı sitede bir aparat gördüm sanırım bu sitede gaz pedalını sağ ayağa göre ayarlanan araçı alıp otomotik bu aparatı taktırsam olurmu

Üye
    mamimami Avatarı

Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    13:20
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Anlamadığım yasa şayet araç yurtiçinden alındıysa diyor .Burda yerli veya yabancı kısıtlaması varmı ?.Ben aracımı yurtiçinden bayiden aldım fakat araç yurtdışından ithal edildi.Dolayısı ile 3.dereceye kadar akrabası kullanır yazıyor benim ruhsatta.Ben ne ettiysem trafik şubeyi ikna edemedim.Hem kadıköy hem beyoğlu trafik tesçil aynı şeyi söyleyip duruyor.Aracı yurtiçinden aldım diyorum ama olsun araç ithal diyor.Ne yapmam lazım arkadaşlar bi yardım lütfen ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

İthal araç olması ayrı bir şey, Ankara Naklihane eliyle size özel olarak ithal edilmesi ayrı bir şey. Siz aracı yurt içinden sıfır km olarak aldınız. Bu kadar açık. Ve aracınızda özel donanım yoksa, aracınızı istisnasız herkes kullanabilir.
    Bunun aksi şekilde ruhsatta bir kısıtlama varsa, emniyet'e gidip ruhsatı düzelttirin

Üye
    mamimami Avatarı

Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey aracımda her hangi bir donanım yok .Araç % 94 özürlü kayınpeder üzerine alındı.Fakat ruhsatta 3.derece yakını kullanabilir yazıyor.Kanun maddesini adamların gözüne sokuyorum.adamlar kendi kafalarına göre yorumda bulunup olmaz diyorlar.Kimi kime şikayet edelim.çıldırmak içten değil.Dava mı açmam lazım ? En yetkili merci neresidir ? Tekrar belirtiyim aracım ithal ama ben aracı yurtiçinden bayiden aldım.Araç ithal olduğundan emniyet düzeltme yapmam diyor...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Aracı Ankara Naklihane'den onay alarak mı aldınız?

Üye
    mamimami Avatarı

Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır bülent bey , marka vermiş olacağım ama direk istanbul kosiflere gidip raporu verdik.3 gün sonra aracı aldık ama ruhsata böyle bir ibare yazdılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Demek ki neymiş, araç yurt içinden alınmış. Bu kadar basit. EMniyetteki memurlar işgüzarlık yapıyor... Eğer o araç emniyette ithal muamelesi görüyorsa, o zaman kosifler'i dolandırıcılıktan basmaları lazım! Ülkeye kaçak araç sokuyorlar!

Üye
    BAYRAK Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin BAYRAK
    Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mamimami , aracınızı 3. dereceye kadar yakınlarınız kullanabilir, İşleminizi ruhsat bolümü çözmuyorsa bir üst amirlerine sıkıntınızı ifade edin bazen memurlar gereklı kanunları tam bilmeden değişikliklerden habersiz çalışmaktadırlar. bu sıkıntınız çözülür.
    Gümrük aracılığıylada almış olsanız dahi kullanamıyacak durumda olan engellilerin adına alınan aracı 3. dereceye kadar kan bağı olanlar kullanabılır ,
    Ruhsatta isim belirtilmiş olması sadece o kişinin bu aracı kullanabılır anlamına gelmez.

Üye
    dıe another day Avatarı

Son Giriş
    31.07-2013
    Saat
    17:45
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bende araç için sıraya girdim . Böbrek hastasıyım .%90 rapor var .b sınıfı ehliyet var. Aracı bende kullanabilirim degil mi?

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 12345 SonSon