Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    red07 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    03:08
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaslar kardeşim adına ötv siz Fiat linea 1,6 longue aldım! Araç hazır yarın teslim alıcam! Aracı Vasi kararı ile aldık! Sorusu olan varsa yardımcı olabilirim!

Üye
    kademgold Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arakadaşım işlemler nasıl oluyor oran da bir sorun var mı %40 benim raporum

Üye
    red07 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%40 Oranla alınan araçlarda bilgim yok eğer %90 ve üzeri oranla araç alacaksan bilgi verebilirim! Ama senden H sınıfı ehliyet istiyorlar ve aracı sadece sen kullanabiliyorsun bildiğim bu kadar!

Üye
    kademgold Avatarı

Son Giriş
    04.06-2016
    Saat
    22:02
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler

Üye
    cengiz g Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    07.06-2014
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    develi_kayseri_istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba red07 kardeşine geçmiş olsun dileklerimle araç size ne kadar paraya geldi masrafınız ne oldu birde araç tertibatlımı

Üye
    red07 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araç bana anahtar teslim 31900 mal oldu. Tertibap gerek degil çünkü rapor %91

Üye
    cengiz g Avatarı

Gerçek Adı
    cengiz
    Son Giriş
    07.06-2014
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    develi_kayseri_istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin aracı kardeşinin kullanmasında bir engel varmı anlatmak istedigim polisler bir sorun çıkartırmı siz %91 engellisiniz araç kullanamazsınız gibi ruhsatında herhangi bir ek bilgi varmı bu konuda bilginiz varmı trafik kardeşiniz bu aracı kullanır veya kullanamaz diye bir bilgilendirme yaptımı

Üye
    sergen58 Avatarı

Gerçek Adı
    suat
    Son Giriş
    30.12-2013
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun ve aracınız hayırlı olsun.Benim birkaç sorum olacak.Bababımın %93 ağır ve süresiz raporu bulunuyor.Zihinsel herhangi bir engeli bulunmuyor.Araç almayı düşünüyoruz.
    Vasi kararı her alım için gerekli mi yada bunun gerekliliğine nasıl karar veriliyor?
    Aracın ÖTV indirimsiz fiyatı ne kadardı?Bizim baktığımız araç 56 bin lira.bize ne kadar mal olabilir(Bildiğim kadarıyla rakam 1.4 e bölünerek bulunuyor.ozaman 40 bin liraya mal olacak bize ???)
    İşlemler ne kadar sürüyor.Çok uğraştırıyorlar mı?(Evrak hazırlama söz konusu olunca artık çok korkmaya başlıyorum.Çünkü en basit bişey bizim için işkenceye dönüşüyor.Hele ki hastayı götürüp getirme inmkanınz yok ise )
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Üye
    Çerkes :) Avatarı

Gerçek Adı
    Doğan İÇKE
    Son Giriş
    09.01-2013
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    Antalya/Kumluca
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba red07 öncelikl geçmiş olsun sanıyorumki aracı birmottan aldın allah kaza bela vermesin. bi sorum olacak aracı aldıgın bayide her konuda yardımcı oluyorlarmı bende babam için fiorino düşünüyorum.Malum artık eski araçla uğraşamıyoruz hatta hastamız olunca cebimizdeki telefonun sesini bile kapatamıyoruz... aracın 0 fiyatı ve düştükleri ötv oranı ve miktarını yazarsanda çok sevinirim...

Üye
    red07 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Babanız zihinsel engelli değilse sizin işiniz daha kolay! Sadece raporla bayiye gidin diğer işlemleri onlar hallediyor! sadece babanız emmiyete imza atmaya gidecek eğer gidemez dersen noterden takipciye vekaletname verirseniz o zaman gerek yok! Pazarlık yaparken ötv siz aldıgınızı söylemeyin önce pazarlık yapın ondan sonra ötv siz alıcam deyin 56 bi liralık size 40 bin liraya geliyor!

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Hayırlı olsun

% 91 rapor neye istinaden verilmişti? Yani zihinsel gerilik ya da akli melekelerdeki eksiklik söz konusu muydu?

Raporlu kişi kaç yaşında?

Vasi kararınız var mıydı, yoksa bu iş için mi çıkarttınız?

Vasi kararından sonra araç alımı için hakimden izin yazısını nasıl aldınız? Özellikle vasi ve izin başvuru süreci işletmişseniz bunun detaylarını paylaşır mısınız?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    red07 Avatarı

Son Giriş
    11.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    alanya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben kardeşim adına aldım aracı. Burdaki amacım sadece sizlere bilgi konusunda yardımcı olmak! Çok şükür ben saglıklı bir bireyim ama günlük siteye girer olayları takip ederim! Kardeşim %91 zihinsel özürlü! Babam adına vasi kararı çıkartık! Vasi kararında otomobil alabilir vs. bi şey yazmıyordu ama bi sorun çıkmadı bana! Sadece noter sıkıntı yaptı ama biraz münakaşa edince işimi gördüler! Çünkü vasi demek her işte yetkili kılınmıs kişi demek. yok otomobil alabilir ibaresi lazımmış falan filan hikaye!!!

Üye
    asg Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Gerçel
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Benim de % 90 doğuştan zihinsel özürlü ablam var. 6-7 aydır da annem adına evde bakım maaşı bağlattık. Araç almak istediğimizde bi sorun yok gibi görünüyor. Satıcı firma iki adet noter onaylı Özürlü raporunu getirirseniz yeterli olur diyor. Ancak aracı tescil işlemi yaptıracağımızda soru çıkacak gibi görünüyor.
    Ablam adına vasi tayini yapılmadı. Trafik tescilindeki memur, vasi kararı gerekir ya da aracın tescil işlemini yaptıracak yakını noterden taahhütname verecek diyor. İlerisini düşünecek olursak, aracı alırken vasi kararı almadan alabilsek bile satış işlemi vasi olmadan yapılamaz gibi görünüyor. Ayrıca evde bakım maaşını göz önüne alacak olursak, ücretini tamamen benim karşılayacağım araç satıldığı zaman resmi olarak özürlü adından satılacağı için özürlü gelir elde etmiş gibi görünüp evde bakım maaşını etkiler mi? diye düşünüyorum.

Siz aracı alırken bu gibi durumları düşündünüz mü? Aracı alırken ve vasi kararı çıkartırken nasıl bir yol izlediniz? Vasi kararı için nasıl bir işlem yaptırdınız. Detalı olarak bilgi verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.240

Serdar bey, vasi kararı olmadan işlemlere başlamayın. İlla ki bir yerde tıkanacaktır...

Araç satıldığında gelecek paranın aylık getireceği gelir önemli. Bunun dışında paranın kendisi evde bakım maaşı açısından soruna yol açmaz (gerçi bu konuda kimse kesin bir şey söyleyemez, ama tecrübelerim bana böyle gösterdi)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    asg Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Gerçel
    Son Giriş
    26.02-2013
    Saat
    17:17
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İlginiz için teşekkürler Bülent Bey

Sayfa 1 / 3 123 SonSon